PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 29-08-2011

Nigdy nie trafisz czy karta jest oryginalna czy nie (no chyba że kupisz oryginał w Sony Center za 100zł). Zewnętrznie podróbki nie różnią się praktycznie niczym od oryginałów, dopiero po rozkręceniu można stwierdzić czy ma się do czynienia z oryginalną kartą. W dodatku nawet wtedy różnice są minimalne.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - filex - 29-08-2011

Dzięki. A radziłbyś mi kupić tą kartę, do której link podałem, czy inną ?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 29-08-2011

Z takimi radami to ciężka sprawa. Te tanie karty to prawie na pewno podróbki jednak nie możesz mieć takiej pewności nawet przy droższych kartach (chyba że kupionych w Sony Center ale wtedy kosztują majątek). Możesz spróbować. Jak już to lepiej przejechać się na karcie za 15zł niż na takiej za 40zł.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - filex - 30-08-2011

Widziałem też raz w sklepie kartę pamięci za 60 zł (to był chyba jakiś Avans czy coś). Czy te karty powinny być już oryginalne czy nadal nie ma pewności ?

P.S. Sory za takie głupie pytania.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 30-08-2011

Powinny być oryginalne. W dodatku w przypadku sklepu istniejącego fizycznie masz możliwość łatwej rekalamcji. Więc nawet jeśli jakimś cudem trafiła by Ci się podróbka to i tak masz na nią 2 lata gwarancji, a jeżeli to będzie podróbka to przez te 2 lata napewno coś się wydarzy (wystarczy pograć w Gran Turismo 4, God of War 2 i bodajże Tekken 5 na oryginałach, te gry mają największe wymagania w stosunku do kart pamięci)


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tokrzys14 - 04-09-2011

Akurat te 3 gry które podałeś na podrabianej karcie 64mb niewiem nawet jakiej firmy. Zapisują się bez problemowo. Dodam tylko, że to oryginalne gry. Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - kiwi - 09-09-2011

Ja mam taką kartę jak pokazujesz też kupowałem podróbkę 64 mb na allegro mam ją ok pół roku i działa nieźle, do tej pory nie było z nią żadnych problemów.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - jamel - 12-09-2011

elo, mam 2 karty pamięci (1 dość stara ma 1 mb,a 2ga orginalna 8 mb z FMCB) i moje pytanie brzmi jak mam sformatować kartę tą 1 mb ponieważ pokazuje mi na niej 100 kb jeśli na karcie z 8 mb mam tylko FMCB:
SMS i launchera bez żadnego hd loader, usb advenced.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 12-09-2011

Karta 1MB jest to karta do PS1 i możesz jej używać tylko z grami z PS1. Jeżeli karta 1MB nie jest oryginalną kartą Sony to prawdopodobnie pod PS2 nie da się z nią nic zrobić ponieważ konsola i tak nie będzie widziała jej poprawnie. Niestety nieoryginalne karty pod PS2 przeważnie nie działają.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - jamel - 12-09-2011

no tak tylko na ps1 tak samo mi ją wczytuje ;/ a jest możliwość sformatowania karty z wgranym FCMB bo corupted data mi sie zrobiły ;/

i idzie jakoś usunąć SMS i np. w jego miejsce wgrać emulator pegasusa tylko jak??? i jak nagrać gry z pegasusa na ps2 np. 100 gier na 1 płyte dvd