PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - anemek - 12-06-2011

Sprawa z wlutowaniem chipa musi zejść na dalszy plan bo prawdopodobnie rozwaliłem laser, więc muszę w pierwszej kolejności go wymienić. Nigdy nie musiałem wymieniać lasera w swojej konsoli, więc mam kilka pytań. Lepiej jest zanieść konsolę do komisu, czy może wymienić laser samemu? Jakie będą koszta pierwszej i drugiej opcji? Czy wymiana lasera jest skomplikowana, czy wręcz przeciwnie? Czy można uszkodzić konsolę podczas wymiany lasera? Jakie narzędzia będą mi potrzebne do wymiary lasera? Czy możecie dać link do lasera, bo wiem, że w internecie krąży sporo podróbek?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Benet - 12-06-2011

Bart W dalszym ciągu czekam na schemat Smile
Mam jeszcze parę pytań.

1.Czy montując modbo 760 na SCPH-90004 powinienem montować zabezpieczenia lasera? Czy było to tylko do Fatów.
2.Coś słyszałem że przy zmianie ustawień w biosie chipa, chip może się spalić. Czy to prawda?
3.Wiem że to bez sensu ale ktoś mówił że chip pogarsza grafikę. Wątpie żeby to była prawda, ale się pytam czy to prawda ?



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 12-06-2011

Przeciez Kratos juz Ci podeslal.

Kod:
http://www.modchip-wizard.com/install-diagrams/ps2-modbo-mars-v18-v19-mod-chip-scph-90000-install-diagrams.htm



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Zielony34 - 12-06-2011

1. Zależy od chipa, czasem chip ma coś takiego zintegrowane, czasem trzeba przylutować jeszcze jeden kabelek.
2. NIE
3. NIE

Bart, czemu trzeba się wystrzegać serii 9xx? Ja posiadam i sobie chwalę.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 12-06-2011

Uwzazam,ze wbudowany zasilacz to zle rozwiazanie (taki jest moje zdanie).

Brak mozliwosc FMCB(nie wszystkie).


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Mr.Q - 12-06-2011

Znajoma kupowała ze 2 lata temu więc tej wersji 9 raczej nie ma. Chyba że wyszła właśnie wtedy Tongue

Gdybym nie montował chipa tylko wybrał FMCB to jak jest z patchowaniem gier? Na wszystkie jest jeden patch? Nie ma problemów z uruchomieniem?
Na X360 sprawa była prostsza... Po wydaniu przez MS nowych FW trzeba było albo zrobić update iXtreme, albo patchować gry jednym i tym samym patchem. Tu jakoś więcej kombinacji widzę...


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 12-06-2011

Ja widze jeszcze mniej kombinacji. Wlaczasz program, klikasz Patch wybierasz obraz gry i koniec.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Mr.Q - 12-06-2011

Hmm... Czyli patch jest jeden na wszystkie gry tak? No to OKI...
Początki są trudne, ogrom informacji do przyswojenia... Wy z PS2 już trochę pewnie czasu spędziliście więc wszystko wydaje wam się proste i logiczne.
Dzięki za odpowiedzi.



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - GENERiC - 12-06-2011

Ten patch to zmodyfikowanie tablicy UDF poprzez dodanie folderów charakterystycznych dla DVD Video(AUDIO_TS i VIDEO_TS).


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Mr.Q - 12-06-2011

A patchować trzeba wszystkie gry?
Na Xie patchowałem tylko te, które miały wyższą wersję Wave niż taka, którą obsługiwał mój Ixterme...