PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Benet - 11-06-2011

Finalnie kupiłem sobie wymarzone ps2 Smile Dzisiaj przyszło modbo760 i jestem zaszokowany jego rozmiarem ... Czy faktycznie to miało być takie małe ?
Załączam screena.
[Obrazek: 20110611002.th.jpg]
Jeśli wszystko z chipem jest w porządku to ewentualnie mógłby ktoś podrzucić jakiś schemat montażu. Bardzo Proszę Cool Mam model 90004.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 11-06-2011

No przeciez konsola jest mala to i chip maly. ;D

Schemat mam na drugim komputerze. Jezeli bede mial do niego dostep to go tu wrzuce.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - anemek - 11-06-2011

Jeszcze jedno pytanie. Czy w konsoli SCPH-90004 9B można wlutować chipa?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Benet - 11-06-2011

W każdym ps2 można.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 11-06-2011

(11-06-2011, 18:27)Benet napisał(a): Jeśli wszystko z chipem jest w porządku to ewentualnie mógłby ktoś podrzucić jakiś schemat montażu. Bardzo Proszę Cool Mam model 90004.

TUTAJ.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - anemek - 11-06-2011

Raczej ostatnie pytanie. Ile kosztuje wlutowanie takiego chipa?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Zielony34 - 11-06-2011

mniej więcej od 50 do 100zł. Ciekawe czy będzie się przedstawiał jako modbo [; mój się okazał Matrixem [; Ciekawe, sprzedawcy zazwyczaj dodają do chipa schemat montażu...


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Mr.Q - 12-06-2011

Witam.
Świadom jestem że pewnie powiele niektóre pytania, mam nadzieję że mimo to odpowiecie...
Mój X360 ostatnio zdechł na typową dla konsoli MS przypadłość, odkupuję od znajomej PS2 Slim. Slimka była raczej mało używana, głównie grała na nim córka znajomej która po roku gry, przesiadła się na Wii.
Sam osobiście mało jak na razie rozumiem, ostatnio do czynienia z marką PS miałem za czasów PSX.

Nie wiem jak na razie jaki model Slimki dokładnie odkupię - których należy się wystrzegać? Czy tylko pierwsze Slimki były wadliwe?
Znajoma używała Swapa, ja chyba jednak przesiąde się na Chipa. Nie wiem niestety w jakim stanie obecnie jest laser.
Który chip byście polecili?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 12-06-2011

Witamy! ; )

To tak.
PS2 Slim raczej nie byly wadliwe. Szczegolnie polecam model SCPH-77004. Mam go ponad dwa lata i nie narzekam na nic. Wystrzegaj sie tych najnowszch modeli z serii SCPH-9xxxx.

Co do przerobienia, to polecam FMCB. Duzo tanszy od chipa.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Mr.Q - 12-06-2011

Dzięki za odpowiedź Smile
A kiedy wypuszczona została seria 9? Czemu należy się jej wystrzegać?
Muszę zadzwonić do znajomej (niestety mieszka za granicą), i spytać ją o ten model. Mam nadzieję że nie jest to jakaś najstarsza wersja.
Z tym FMCB jest trochę roboty z patchowaniem, dlatego myślałem o chipie...