PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Simion - 19-04-2011

Ten problem z czarno-białym obrazem lub całkowitym nieobsługiwaniem NTSC lub PAL występował w starych TV w czasach gdy jeszcze produkowano TV w oddzielnie na dane rejony świata. Dzisiaj producęci się w to nie bawią. Piszesz że używasz LCD to już nie powinno być takich problemów.

Co do przewodu to polecam już się trochę szarpnąć i kupić coś lepszego jak to:
http://allegro.pl/firmowy-zestaw-kabli-component-optyczny-sieciowy-i1548482485.html
Sam się przymierzam do zakupu tego kompletu. Nie są aż tak tanie jak no name i może nie polepszą aż tak mocno obrazu ale lepiej postawić na jakość wykonania niż potem żałować.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - CouchPotato - 19-04-2011

rozumiem, czyli nie ma znaczenia czy podepne pleja na kablach z zestawu, czy na euro, bo i tak jakosc bedzie taka sama? sa w necie jakies screeny obrazujace jakosc na compsite i na zywklych?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 22-04-2011

W moim przypadku na kablu EURO i telewizorze kineskopowym gry wyglądały o wiele lepiej niż na tym samy telewizorze z kablem Composite


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Zielony34 - 23-04-2011

a ile cali ma Twój TV?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - srdz - 28-04-2011

witam
dostala sie w moje rece konsolka ps2 fat przerobiona, ale nie wiem jak, wiem ze ma chipa, czy jakos tak, mam dysk i ten sprzet potrzebny do podpiecia dysku ...
chcialbym uruchamiac gdy z dysku za pomoca hd laodera, ktorego kolega mial (ten ktory dal mi ta konsole) ale juz nie ma ...
osobiscie jestem posiadaczem konsoli ps3 dlatego tutaj nie mam pojecia jak to wszystko sie ogarnia ...
sciagnalem z neta hd loader 0.7c, cos takiego, byla wersja na cd i dvd, nagralem za pomoca nero tego hdloadera, ktory byl w formacie iso ...
w tym obrazie iso jest:
DUMMY.DAT
HDLFPP.ELF
SYSTEM.CNF

dlaczego to nie dziala ?
po wlozeniu plyty do ps2 wyskakuje ikonka plytki na ekranie (na szarym tle) a po prawej pisze ps2 no disc ...
czy to wina zle nagranej plyty ? bo czytalem cos, ze trzeba robic kompilacje udf/iso ... nie wiem jaka sie zrobila gdy z obrazu iso wypalilem na plytke dane przy pomocy nero ... moze to wina tego, nie wiem ...\

cel mam taki, zeby po wlozeniu plytki z hdloader wyskakiwalo mi menu z wyborem gier ...
czy wogole dysk musi byc sformatowany na jakis konkretny system plikow ?
dodam, ze uzywalem programu winhiip ale za kazdym razem gdy wybieram ten dysk to jest napisane, ze to nie jest ps2 master boot record ... jakos tak ... w samym programie nie widze opcji do formatowania dysku pod katem konsoli ps2 ...
bardzo prosze o pomoc, zalezy mi na tym, zeby tego playa jak najszybciej przywrocic do zycia.

z gory dzieki, pozdrawiam, Michal Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 28-04-2011

Włóż jakiegokolwiek niespatchowanego pirata - jak Ci ruszy, masz chipa. Wtedy wiesz, że źle nagrałeś kompilację z HDL.
Jeśli nie ruszy, nie masz chipa, więc możesz sobie zainstalować FMCB i przez ulELFa odpalić HDLoadera.
Dysk twardy musi być sformatowany na FAT32.
Jeszcze jedno, zanim zadasz kolejne pytanie - poczytaj forum, odpowiedzi na Twoje pytania są tutaj na 1000%.

Z góry nie ma za co, pozdrawiam,
Krzysiek


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - srdz - 28-04-2011

no nie do konca, przeszukalem google pod niejednym katem i nigdzie nie moglem znalesc precyzyjnej odpowiedzi dot. samego nagrania hd loadera na plyte ...
teraz wsadzilem crash bandicoot collection, i nie dzieje sie nic, tzn na ekranie browser i system configuration ... ;/
wogole nie probuje startowac ta plyta ... ;/
nie mam innych gier w domu ... ta konsola jest przerobiona napewno, bo jeszcze niedawno na niej gralismy i hd loader z plyty chodzil elegancko ... o ile dobrze pamietam, to tylko wlaczalismy konsole i od razu bylo menu wyboru gier ...

koledzy bardzo prosze, pokierujcie troche, bo jesli faktycznie zle nagralem kompilacje z hdl, to pytanie sie nasuwa, czy moja metoda nagrania nero z obrazu iso jest zla czy dobra ?

// tak przy okazji, po formacie dysku 38,2 gb na fat32 wyskoczylo mi ze wolumin za duzy, zeby bylo fat32 ... same problemy ... mocno skomplikowane to jest ... ;/

// jeszcze jedno - ta plyta faktycznie jest na szarym tle ale jest napisane "PS2 disc" - mowie tu o tekscie ktory wyskakuje po wlozeniu nagranego przeze mnie hdloadera ;]


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 28-04-2011

Może zacznij od napisania tego, w jakim formacie ściągnąłeś HDLoadera.

Później - jak już będziesz miał ISO, użyj DVD Decryptera, bo Nero to jakiś chory program jest. Prędkość 8x, płyta koniecznie Verbatim DVD-.

Po trzecie, sprawdź, jaki masz chip, skoro piszesz, że go masz. Rozkręć konsolę chociażby (domyślam się, że nie jest na gwarancji Wink).

Po czwarte, systemowymi narzędziami nie sformatujesz na fat32 partycji większej niż 32 GB. Musisz użyć innego programu do formatowania (FAT32 Formatter na przykład).


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - srdz - 28-04-2011

nie no kolego Smile przesadziles Smile przeciez pisalem o tym, ze hdloader jest w formie pliku iso Smile
sprobuje dvd decryptera (mam nadzieje, ze nie ma to znaczenia czy cd czy dvd bedzie hdloaderem), predkosc w nero byla x8, plyta esperanza, ale nie sadze, zeby plyta miala znaczenie, bo odczytuje ja ... jutro wrzuce zdjecie tego co jest na ekranie po wsadzeniu plyty (chociaz pewnie wiekszosc i tak wie o co chodzi)
konsola nie jest na gwarancji, jutro rozkrece i rowniez wrzuce zdjecie ;]
ad. 4
myslalem ze w konsoli wystarczy wpisac format e: /fs:fat32 ... i w sumie wystarczylo, format sie rozpoczal, ale zakonczyl sie komunikatem z poprzedniego posta Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 29-04-2011

Sprawdź, co masz w system.cnf... Próbowałeś wrzucić np. tego?
Jak już pisałem, dosowymi komendami, ani windowsowymi narzędziami nie sformatujesz partycji/dysku na fat32 powyżej 32GB. Przerabiałem ostatnio temat na dysku 500GB do PS3 i pomógł mi specjalny program do formatowania na fat32 -w tym przypadku był to Acronis True Image WD Edition).