PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - CouchPotato - 17-04-2011

Witka,

Jestem dinozaurem, moja wiedza konsolowa kończy się na psx, stąd mam kilka podstawowych pytań. Liczę na zyczliwą odpowiedź, bo przekopywanie się przez 160stron to ponad moje nerwy. Do rzeczy:

Zamierzam kupić PS2 slim z przeróbką "MC BOOT" wgraną na oryginalną kartę pamięci sony 8mb. Czy przy takim sprzęcie:

- istnieje możliwość odpalenia gry nagranej na pendrive?
- istnieje możliwośc odpalenia filmu 1080p z pendrive (w formacie avi oraz mkv)? Tzn. nie tyle czy konsola uruchomi, ale czy jest w stanie odtworzyć taki film "płynnie" niezależnie od kodeków.
- czy do nagrania kopii zapasowej gry wymagana będzie jakaś specjalna technika (lub oprogramowanie), aby tego rodzaju przeróbka poradziła sobię z odczytem danych?
- czy telewizor 37'' (16:9) to nie za duzo jak na ps2? czytałem, że większośc gier jest robiona pod 320p ew. 480p (gt4 i GoW2), boje się "pikselozy" Tongue

No i ogólnie parę słów (jakiś link) do tego czy taka przeróbka jest optymalna, czy lepiej się jej wystrzegać i szukać innej (jakiej?). Konsola jest używana, więc jeśli MC Boot zmniejsza jej zywotność to raczej bym się wystrzegał, gdyż zalezy mi na płynności muzyki/animacji w każdej grze jaką odpalę Tongue Z góry dzięki za pomoc, pozdro.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 17-04-2011

Witam.

1.Tak, istnieje taka możliwość.
Proszę:
Kod:
http://www.ps2forum.pl/odpalanie-gry-z-pendraive-a-przez-usbadvance-usbextreme-t

2.Istnieje taka możliwość, lecz nie odtworzy Ci ona wszystkich formatów, ale większość da radę.
Proszę:
Kod:
http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2divx/

3.Najlepiej DVD Decrypter i ESR Disc Patcher.
Linki do programów tutaj:
Kod:
http://www.ps2forum.pl/jak-skopiowac-gre-dvd-na-fmcb-przez-dvd-decrypter-t

4. Nie odpowiem, bo się za bardzo nie znam, a nie chce wprowadzać w błąd.

5. FMCB to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Każda "przeróbka" zmniejsza żywotność konsoli, lecz jeżeli będziesz używał nośników takich jak Verbatim , to laser będzie się zużywał w niewielkim stopniu.

"Pozdro" ; )





RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - CouchPotato - 17-04-2011

Rozumiem, dzięki. Dowiedziałem się, ze konsola ma wbudowane usb 1.1 co powoduje, że gry odpalane z pendrive chodzą wolniej, że jakość sygnału na cinch'ach jest dużo gorsza od sygnału z kabla od EURO i że najlepiej mieć osobną memorkę na MC BOOT bo zajmuje dużo miejsca i na zwykłej 8megówce może nie być możliwości save'owania. Ktoś może potwierdzić\zdementować plotki? Jeśli z tym kablem cinch vs euro jest prawda, to czy "kabel NTSC" z PSX'a będzie pasował pod ps2 (po fotkach wydaje się, że wejście jest takie samo)?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 17-04-2011

Tak, jest tam USB 1.1, co daje prędkość 11Mbit/s, a przy 2.0 prędkość jest około 43 razy szybsza. Powiem więcej, nie wszystkie gry idzie odpalić za pomocą PD.
Tutaj masz listę gier, które odpalisz:
Kod:
http://list.sksapps.com/
Co do tego kabla, jak już wcześniej mówiłem Ci nie pomogę.
FMCB zajmuje około 1.5Mb, resztę masz na save'y, więc to chyba nie jest tak mało. Zawsze przecież je skopiować na PS i tam je "magazynować".



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Zielony34 - 18-04-2011

z graniem pod USB jest różnie, jest około 72% kompatybilności, ja gram dla oszczędzania lasera przez USB i większej różnicy, oprócz dłuższego wczytywania danych podczas loadingów nie widzę. Czasem jest też tak że jak już uruchomisz grę i działa dobrze, przejdziesz jakąś część i może się w pewnym momencie zawiesić... Tak miałem z FFX Tongue Filmiki lubią zamulać i framerate może spadać nawet do 1FPS. Co jest również istotne - po załadowaniu gry na PD najlepiej było by PD zdefragmentować, nawet jeśli program pokazuje zerowy procent fragmentacji, ja używam do tego Auslogics Disk Defrag, opcja Defragmentuj+Optymalizuj.

Testowałem na 26' kineskop i pikseloza była zauważalna dla wprawnego oka i doświadczonego gracza lubiącego czepiać się szczegółów Big Grin

1080p? Zapomnij Big Grin GoW 2 miał podobno opcję odpalenia w 720p ale płynność spadała o połowę, nie wiem, moja wersja w 720p się nie odpaliła. Poza tym, USB Sony 1.1 a przesył danych przy chociaż by 720p to niebo a ziemia...

Co do miejsca na MC, ja akurat mam chip ale mam na MC takie programy jak SMS, uLELF, oraz OPL, przy tym mam około7-8 save'ów gier które ukończyłem ale sporadycznie do nich powracam żeby podciągać jakiś % bliżej do ukończenia gry na 100% i zostało mi jeszcze niewiele ponad 5MB miejsca, jest to na prawdę aż nad to jeśli nie grasz w 10 gier na raz. Ja nie pamiętam ale może Bart wie jakie gry mają najcięższe save'y, chyba między innymi GT4 i GoW2?



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - zizka - 18-04-2011

yy a ja mam pytanie czy jakość pen driva ma wpływ na to jak on działa
w konsoli chodzi mi o szybkość. bo kupuje nowego pen driva i chodzi mi o to że nie bedzie on z sony czy innej dobrej firmy tylko raczej z tych tańszych :/


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kurak5 - 18-04-2011

Prędkość i tak będzie ograniczona przez starsze USB.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 18-04-2011

Trzeba też dodać,że nie każdego PD konsola "trawi".


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kurak5 - 18-04-2011

Ja podłączyłem PD i próbowałem zobaczyć go w browserze, jednak się nie udało. Mimo to , poprzez SMS oglądnąłem sobie film i wszystko działało jak należy. Nie używałem USB Advence, ale myślę, że może być podobnie.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - CouchPotato - 19-04-2011

ok rozumiem, kupiłem.
Teraz pozostaje kwestia przewodu (kabla). Mam tv lcd 37'' 1080p i chcialbym uzyskac mozliwie najlepszy efekt. W zestawie są chinche, z tym że mam w domu "przejściówkę" i mógłbym je wpiąć tak, że na wyjściu otrzymam EURO i tak podepne pod tv. Na necie wszyscy piszą, że component>>euro, jeśli potwierdzicie to taki kupię. Ostatnia sprawa to wersje NTSC, na psx miałem motyw że gry NTSC wymagały specjalnego kabla, bo na zywkłym leciał obraz czarno-biały. Czy w ps2 jest tak samo? Czy istnieje component pod NTSC? Tongue Czy kabel euro NTSC z PSX będzie pasował do ps2? Z góry dzięki, takie sprawy to tylko allegro a im szybciej odpowiecie tym szybciej kliknę, mam nadzieję że do świąt przyjdzie Tongue