PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 12-04-2011

Zastanów się raczej nad kupnem płyty lepszej jakości... Verbatim DVD- na ten przykład. Jeśli patchujesz jak należy, musi Ci zadziałać. Chyba, że ukradłeś z sieci jakiegoś popsutego pirata...


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - zizka - 12-04-2011

siema nagrałem dzis verbatim dvd-r yyy
dragon ball budokai takichinachi 2 :/
zpatchowalem esr patcher nagrałem z predkoscia 4x


i tak w fmcb wchodze graj w gre z płyty i potem takie biale okno daje to 1 run cd/dvd i lipa czarny ekran moge jakoś zaradzic temu

acha a moge jakos nagrywac gry na usb yy
chodzi mi o gry z dysku twardego a nie stacji dyskow bo bym sobie zgral

aaa i jak włączyc usb zeby samo sie uruchamialo czy cos bo ponoc jak sie fcmb dostaje to jakas blokada jest



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 13-04-2011

Sprecyzuj. Raz piszesz usb, raz dysku twardego.
FMCB nie ma żadnej blokady - co to za bajki?
USB zobaczysz tylko w ulELFie, USBAdvance etc (i kilku innych programach).

PS Następnym razem nie spiesz się, przeczytaj dwa razy zanim coś napiszesz, bo ciężko to się czyta.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - zizka - 13-04-2011

ok no to od nowa chodzi mi o to że nagrałem gre na płyte verbatim dvd-r
zpatchowalem pierw programem esr diskpatcher i potem nagrałem przez img burn predkoscia 4x

i wlaczam konsole wkladam płyte iii wybieram graj w gre z płyty potem włącza mi sie białe okno jest tam 6 opcji 3 w poziomie 3 w pionie wybieram 1 run dvd/cd niestety czarny ekran aa i bardzo dziwne odglosy wydawaly sie z mojej konsoli podczas ladowania plyty i tak sie nie zaladowala widac :/


ok a teraz co do usb to tak znalazlem tu triual o nazwie odpalanie gry z pendriva przez Usbadvance/Usbextrime

sciagam ten programik a tu tylko mozna gry z plyt dawac na usb przynajmiej tak jest w tym programie ktory jest w triualu
a ja che wgrac na usb gre sciagnieta z internetu mam ja u siebie w laptopie w dysku twardym chce ja wgrac jakos na usb moze ktos wytlumaczyc krok po kroku :/


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Simion - 13-04-2011

Przy pierwszym obstawiam źle nagraną płytkę.

Ale do drugiego problemu (z USB) chciałem się odnieść. Czy słyszałeś może o wirtualnych napędach? Jednym z lepszych jest Demon Tools.
Możesz też użyć USBUnity który z iso robi gry w wersji odpalanej z USB itd.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - zizka - 13-04-2011

ok dzieki sproboje w tym demonie wieczorem ;p


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kurak5 - 13-04-2011

Daemonie Tongue


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - zizka - 14-04-2011

yy ja mam jakis program ps2 loader to jest program jak klikam graj w gre w usb :/

i mam tak ustawienia, ustawienia ekranu , konfiguracja sieci , "x" zapisz zmiany, Abaout , wyjscie ,

i jak dam ustawienia mam takie opcje

wylacz kolory debug - wylaczone

Wyjscie do - broswer

pozwól na usuwanie i zmiany nazwy gier - wylaczone

zapamietaj ostatnio uruchamiana gre - wylaczone

tryb uruchamianie urządzen usb - reczny

tryb uruchamiania dysku twardego - wylaczony

tryb sieci wylaczony

tryb uruchamiania programów wylaczone

domyslne menu - brak wartosci

tak mam w ustawienia co mam po wlaczac aby mi dzialalaly gry z usb jestem zielony w tym :/
yyy i jeszcze pytanie na szybko yy ile kosztuje usb jakies tansze 4giga tak aby 1 gra weszla bd przelazil i zmienial

aa i to prawda ze im gorsze usb tym gorzej chodzi w konsoli czy nie?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Majster1942 - 16-04-2011

Witam jestem tu nowy (1 post), czytałem czytałem i uważam że takiego pytania nie było.

Mam konsolę ps2 slim+kartę 64 mb przeróbkę z allegro wszystko śmiga około 30 programów (free mcboot,uLaunchELF, linuxy i wiele wiele innych). I czy mogę przerobić kartę drugą czystą też 64 mb? np. przez skopiowanie wszystkich plików z przerobionej na czystą? Bo gdzieś wyczytałem że trzeba mieć swamp magica ale jeżeli się z pendrive chce a ja mogę z pendrive ale wolałbym z karty na kartę wszystko skopiować.


PS: dało by się to zrobić uLaunchELF?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 16-04-2011

Widocznie źle szukałeś.

Pobierasz paczkę z FMCB. Wrzucasz na PD. Odpala wchodzisz do mass. Klikasz na plik (nie pamietam nazwy) a rozszerzeniem .ELF i włącza Ci się instalator. Zmieniasz kartę w slocie (pustą).Robisz normal instal i czekasz.
Programy mozesz dogrywać, albo wrzucić do "Instal" z nazwą xxx.ELF. Gdzie xxx to nazwa programu.

http://www.ps2forum.pl/instalacja-fmcb-czyli-odpalanie-kopii-bez-swap-magic-t

Mam nadzieje m,że się nigdzie nie pomyliłem.