PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 08-05-2009

Bart1500 dobrze pisze - prawie robi wielką różnicę. Choć zarówno serwis Sony, jak i serwisy "przerabiających" mają zawsze więcej minusów niż plusów... Gdybym miał przerabiać PS2, zdecydowałbym się jednak na chipa. Przede wszystkich dlatego, że wygodniej go używać. Gwarancja na przeróbkę to zawsze gwarancja, zaś mity o "szybszym zużywaniu się lasera" można spokojnie włożyć między bajki. Owszem, zużywa się bardziej, niż gdy gramy na płytach oryginalnych (tłoczonych), ale bez przesady. Kiedyś, w zamierzchłych czasach pisano, żeby pod USB nic nie podpinać przy włączonym komputerze, a jeszcze wcześniej - żeby przy włączonym sprzęcie nie podłączać joysticka. Nie dajmy się zwariować. Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Silvinho - 11-05-2009

mam problem mianowicie o odtwarzaniu bo jak wł. konsole wkładam gre czekam 3 minuty i nic ;( próbowałem z piratem i oryginalną... mam przerobioną chipem modbo co mam zrobić prosze o porady


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 11-05-2009

Z tymi padami żeby nie podłączać to chyba prawda , bo coś tam się może zepsuć (mój kolega kiedyś podłączył i tak konsole rozwalił). Odbiegając trochę od tematu, kiedyś czytałem , że najpierw powinno się wylogować a dopiero potem wyłączyć komputer . Czy to prawda to nie wiemTongue .


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Luqus1993 - 11-05-2009

Witam was ! Mam zamiar kupić ps2 slim tylko jest jeden problem jestem zielony w tej sprawie nie mam pojęcia jaki model kupić i jaka będzie odpowiednia przeróbka do danego modelu. Liczę na waszą pomoc. Z góry dziękuję ;]


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - RaVeNX142 - 11-05-2009

Niedawno sam stanąłem przed takim wyborem. Zakupiłem najnowszy model (przynajmniej tak mi sie wydaje) SCPH 90004 8D. Zdążyłem zorientować się w temacie przeróbek. Najnowszego modelu nie da się "przerobić" tymi kartami pamięci z allegro (zależy od wersji biosu), drugi sposób to Swap Magic. Pozwala zachować gwarancję, ale jest trochę niewygodny, to już kwestia gustu. Najwygodniejszym sposobem jest przerobienie Chipem, po prostu wkładasz płytkę i sie już nie martwisz tylko grasz. Jest to bodajże najdroższa opcja (nie wliczając karty pamięci).


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Luqus1993 - 11-05-2009

Tak 90004 to najnowsza wersja, ale doszły mnie słuchy, że chip MODBO 760 jest naprawde dobry tylko jest problem ponoć szkodzi laserowi ale z drugiej strony jest gwarancja od założyciela chipa. Na początku myślałem nad kartą ale moim zdaniem to troche za dużo roboty.. Tongue Chciałbym jeszcze się dowiedzieć jaki model jest najlepszy xD


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Krochy - 11-05-2009

model czego? konsoli? Jeżeli tak - nie polecam najnowszych bo na niektórych nie działa FMCB - najlepsza przeróbka na kartę pamięci, polecam 77004.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Sanosuke - 12-05-2009

Ja jestem zielony jeśli chodzi o wnętrze pada Big Grin
Tak więc, w moim dualshock'u przycinają się strzałki (np: jak chce iść w prawo to muszę wbić palec w niewinny guzik żeby się poruszył trochę). I mam pytanie...
Jest możliwość naprawienia takiej usterki "domowymi sposobami", czy już muszę zbierać kasę na nowego pada? =D
Jak coś się da zrobić z tym to proszę o łatwy w zrozumieniu opis Tongue
A pada jeszcze nie rozkręcałem, bo jeśli nie da rady to nie chce grzebać niepotrzebnie.
(Ech.. kiedyś to na okrągło się naprawiało pady od Pegasusa ;])


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 12-05-2009

A ja mam problem , też z padem , mianowicie wibracje nie są takie jakie powinny być (nie wiem jak to opisać), mam jeszcze nieoryginalnego pada więc czy mógłbym zamienić jakąś część , a jak mógłbym to jak to zrobić???


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - RaVeNX142 - 12-05-2009

Tam w środku są takie małe silniczki, które na końcu maja wahadełko, któro się obraca. Podpatrz jak to jest w środku przylutowane i zamień na inny silniczek.