PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Rafix3332 - 23-03-2011

Jak to gry Ci nie działaja po przełożeniu memorki ?
Tam gdzie siedzi FMCB, wszystkie save przenieś na 2 memorkę.
Na 1 zostaw tylko FMCB, wsadz ja to 2 lotu, a 2 karte do 1 slotu i powino działać.
FMCB działa w każdym slocie.Jak będziesz zmieniał karty do wyłanczaj konsole.
Ja mam FMCB w 2 slocie i wszystko śmiga...


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Maro85 - 23-03-2011

w takim razie muszę to sprawdzić jak wrócę do domu, pytanie:

jaką memorkę polecasz?
starcza Ci 8mb czy lepiej zainwestować w coś większego?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 23-03-2011

Lepiej nie kupuj większej. Wszystko powyżej 8MB to podróbki, z których z czasem (choć niekoniecznie) znikają dane. Skoro masz ulELFa, trzymaj savy z gier, w które nie grasz na pendrive/PC. No bo raczej nie grasz w 100 gier równolegle? Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - NoobSaibot - 23-03-2011

Witam,
chciałbym kupić PS2 Slim, jednak nie wiem który model konsoli wybrać.
Najczęściej spotykana to SCPH-90004CB.
Zwracam się z pytaniem do zaawansowanych użytkowników:
- który model jest najlepszy, który nadaje się najlepiej na przeróbkę
- którą przeróbkę najlepiej zastosować (czy chip czy memory card) ?
- czy przeróbka wpływa na laser?
- czy żywotność lasera jest zależna od modelu, jeśli tak to oczywiscie, który model ma najbardziej żywotny laser.

Z góry dzięki za odpowiedzi


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Xantos64 - 23-03-2011

1. Nie ma najlepszego modelu , fat (gruba) ma podobno laser słabszej żywotności ale to zależy jak dbasz o płyty (jeżeli grasz ciągle na tak bardzo porysowanych że gra się przycina laser długo ci nie pociągnie)
gruba ps2 ma możliwość podpięcia twardego dysku ale niestety musisz dokupić network adaptor (do grania w sieci) w slim jest wbudowany
2.Chip jest znacznie droższy niż FMCB ale dzięki temu możesz odpalać gry z psx (przy fmcb musisz mieć blokady slim klap/tool i podmieniać oryginalną grę na pirata) , natomiast dzięki fmcb (który można wgrać przy przerobionej konosli możesz korzystać z emulatorów Pegazusa , wgrywać save przez pendrive itp.)
3.I tak i nie , sam nie mam w tym doświadczenia wielkiego ale jeżeli korzystasz do nagrywania płyt z badziewia takiego jak Platinum , Esperanza itp. laser długo ci nie pociągnie
4.Nie ma modelu który ma najlepszy laser ,ponoć wersje 77001,79001 mają długą żywtoność ale różnie bywa sam miałem fata 30001 który wytrzymał mi parę ładnych lat mimo że grałem na nie zawsze zadbanych płytach

Sorry jeśli się za bardzo rozpisałem , po prostu lubię wszystko dokładnie tłumaczyćBig Grin


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - mirrra - 23-03-2011

Ja osobiście polecam model 77004. Lasery w tych modelach w slimach są naprawdę bardzo dobre.Sam mam do dziś konsole.3 lata ma i śmiga jak żyleta(exploit FMCB) Jeżeli chodzi o odpalanie kopii to radze FMCB jest za free i w dodatku oferuje szersze możliwości niż Chip. Nie ingenerujesz tez w elektronikę konsoli) Chyba ze zależy Ci wyłącznie na odpalaniu piratów i masz pieniądze na przeróbkę to możesz wybrać Chip.Przeróbka wpływa na laser Smile Ale nie martw się tym jak się dba o płyty i płyty są dobrej jakości to laser będzie Ci długo służył jak mi i nie tylko mi Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - NoobSaibot - 23-03-2011

Dzięki , dzięki Smile
Co do modelu to bardziej mam na myśli czy ten SPCH-90004CB
warto kupić czy lepiej szukać czegoś starszego jak np serii SPCH-7xxxx
Słyszałem, że przy 9 przerabianie inne niż chip nie przechodzi, czy to prawda?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Xantos64 - 23-03-2011

tak do wersji 9b ewent. 9c jeżeli wersja biosu nie jest nowsza niż 2.20
oprócz chipa jest jeszcze Swap Magic ale to jest ponoć męczące i denerwujące (podmiana płyt za każdym razem kiedy chcesz pograć w pirata)


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Maro85 - 23-03-2011

"Witam was!

Nakreślę sytuację:
Posiadam konsolę ps2 slim
Posiadam fmcb na Sony memory card 8mb - w slocie 1 (od lewej)
limit miejsca mi się wyczerpał - nowe gierki nie mają miejsca na utworzenie save

Dokupiłem kartę Sony memory card 8mb i ją sformatowałęm w konsoli - siedzi w slocie 2

Mój problem; większość gier widzi tylko, iż nie mam miejsca w 1 slocie (tam gdzie fmcb) a nie widzi czystej memory card w 2 slocie.

Gdy przekładam memorke z fmcb do 2 slotu to gry nie chcą się uruchomić (przypuszczam, że tak program jest ustawiony - botowanie z 1 slotu?) gdzie i jak to zmienić?


Suma sumarum:
nie mogę robić savów nowych gier na 1 slocie z fmcb bo nie ma tam miejsca a nie wykrywa mi memorki na 2 slocie.
Czy macie jakieś pomysły jak sobie ułatwić życie? "


- upewniłem się, fmcb odpala się z obu slotów ale tylko z slotu "0" - czytaj pierwszego od lewej działają kopie zapasowe gier.

na slocie "1" - drugim jest czarne tło , zero migania obrazów itd.

Co może być przyczyną?
Wadliwa memorka czy może padnięty port?
zaznaczam ,iż memorka wsadzona w "1" odczytuje się bez problemów/kopiowanie savów itd. też nie robi problemów....


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - NoobSaibot - 24-03-2011

Mam jeszcze takie pytanie.
Czy mając nieprzerobioną konsolę PS2 PAL
odpalę oryginalną grę w wersji NTSC?

czy różnica między prędkością gier PAL a NTSC na PS2 jest tak ogromna jak na PSX?