PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 18-02-2011

Jaki z tego morał?
Myśląc logicznie: skoro przed montażem lasera chip działał Ci (nieważne, że połowicznie) - pokazywał się napis "Modbo Chip", a po wymianie lasera nie pokazuje się, to znaczy, że przy wymianie lasera coś sknocili i teraz chip nie działa wcale. Znajdź może bardziej doświadczonego elektronika, żeby Ci to sprawdził. Laser masz nowy, chip jest, więc to kwestia połączeń. Wątpię, żeby Ci się po prostu "spalił".


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Chochoł - 18-02-2011

Właśnie ja rozkręcałem konsolę i tam wszystkie połączenia są dobre, no może mam zastrzeżenia do jakości lutowania. Wcześniej były takie objawy, że czasem chip nie zaskakiwał i pomagało mu wyłączenie z prądu. A teraz widzisz kurde nie włącza się. Co prawda przed naprawą on też się nie włączył, później dwa razy się włączył no i nie wiem.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 18-02-2011

(18-02-2011, 20:32)Chochoł napisał(a): Właśnie ja rozkręcałem konsolę i tam wszystkie połączenia są dobre,

Zapytam tylko skromnie - po czym to oceniasz? Mierzyłeś miernikiem? Wymieniałeś połączenia na nowe?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Chochoł - 18-02-2011

Nie miernikiem a swymi oczyma, nie jestem fachowcem. Doradźcie coś? Początkowo ten problem istniał ale pomagało wyłączenie z prądu i ponowne włączenie. Teraz nie ma żadnego loga Modbo Chip. Chip do wymiany?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 18-02-2011

Przecież pisałem wyżej, co polecam zrobić...


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Zielony34 - 19-02-2011

Weź człowieku ten miernik i sprawdź czy przy wszystkich stykach jest połączenie, czy idzie sygnał. Jest jeszcze możliwość że ustawili lutownice na zbyt wysoką temperaturę i popalili styki kiedy np. wyciągnęli chip [ tylko po co?] by sprawdzić czy laser bez chipa chodzi, różne warsztaty mają praktyki... Zresztą, czemu masz się z tym bawić? leć do tego co Ci to spierdzielił i niech poprawia.

Jak czytam takie tematy to mam normalnie ochotę kupić stację lutowniczą i założyć forumowy serwis PS2... ;/


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - DarkBolo - 19-02-2011

Panie Z, nie bulwersuj się Pan. Kolega widać nie jest obyty z tym wszystkim Big Grin.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Zielony34 - 19-02-2011

Ja się bulwersuję że ludzie taką kaszanę robią drugiemu człowiekowi i jeszcze pieniądze za to biorą...


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - FSON - 20-02-2011

Elo, mam zamiar kupić sobie bezprzewodowego pada no i teraz moje pytanie: Który jest lepszy? Logitech Cordless Action, czy "Fanatec " Wireless Controller( niby oryginał od sony)? Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś, kto ma jednego z tych dwóchTongue( zależy mi na opinii tego od sony).


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kaczmar - 23-02-2011

elo mam zamiar kupic sobie ps2 przerobione i tu powstaje pytanie lepsze z chipem czy z fmcb?? slszalem ze w fmcb potrzebuje oryginalna gre i tego juz nierozumiem co to za przerobka jak oryginalke potrzebuje