PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 08-01-2011

No przecież jak byk masz na stickerze 0c. Jeśli masz bios w wersji niższej niż 2.30, to Ci zadziała. Jeśli nie, to nie.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - 007 - 08-01-2011

Mógłbyśmi zdradzic jak bios sprawdzic,
Oprócz tego nawiększosci aukcji na allegro sprzedawcy pamieci razem z fmcb piszą że działa ze wszsytkimi konsilami oprócz 90004 więc wolę się upewnic, chyba że nie wiedzą co sprzedają ( napisano że z żadnymi wersjami a inni jak tu piszą ze jednak się da)
Pozdrawiam


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 08-01-2011

Jest takie narzędzie DUMPBIOS-MASS, które zrzuca bios na PD, ale musisz mieć ulELFa. Samym ULE też możesz sprawdzić wersję biosu.
W sieci jest strona, na której są zestawione modele konsol i ich wersje biosu, ale w tej chwili nie chce mi się szukać.
Przy tej wersji (90004 0c) raczej nie jest inny niż 2.30.
FMCB działa z 90004 w wersjach A i B bezproblemowo; w wersji C jeżeli masz bios < 2.30.

PS Swoją drogą zawsze mnie zastanawia, że ktoś najpierw kupuje konsolę, a dopiero później pyta, czy da się na niej zainstalować FMCB...


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 08-01-2011

Przy 90004 0c jest jeszcze 2.20.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 08-01-2011

Serio? Masz u mnie piwo.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 08-01-2011

Na 100% nie wiem, ale coś gdzieś czytałem, i chyba od 0d się zaczyna 2.30, ale pewnie się mylę, bo TY się lepiej na tym znasz Wink

EDIT:Sprawdziłem, miałeś racje tam jest 2.30. :/


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - lusiatrela - 08-01-2011

Elo zastanawia mnie to po co jest DVD+R i DVD-R (chodzi o płyty) przcież jak na przykład jak biore od kolegi gre pirata DVD+R to jak wezmę płytę czystą DVD-R to i tak działa i odwrotnie
EDITBig Grinzięki


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 08-01-2011

Kilka cytatów:
1. W praktyce "+" np z prędkością 8x nagrają się szybciej niż "-" o ok. minutę. Poza tym "-" mają 2MB mniej pojemności.
2. "-" to przerobiony CD, a "+" to standard zaprojektowany od nowa.
3. W praktyce "+" pozwala uzyskać większe prędkości i szybszy dostęp.
4. Niektóre z konsol PS2 nie czytają minusów, albo mają z nimi problemy. Podobnie jest z plusami, w zależności od modelu/lasera.

Poczytaj może o standardach zapisu płyt, jeśli Cię to ciekawi, będziesz wiedział więcej.

PS Jak czytam zdanie "jak biore od kolegi gre pirata", to już mówię: bój się Boga.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - igor - 08-01-2011

hej, mam pytanie. nie mam windowsa tylko ubuntu i czy będę w stanie pachować obrazy aby potem odpalić przez FMCB?
ktoś już patchował poza winzgrozą? może ten program przez wine pójdzie?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 09-01-2011

A spróbuj sobie przez WINE. Wersji ESR Disc Patchera na linuksa z tego, co wiem nie ma.