PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kurak5 - 05-01-2011

Ale w sumie widzę w tym też plus. Potem my na forum mamy zajęcie, tzn chodzi mi o pomoc w tematach typu "nie mogę zapisać sejwa" ^^

A co do tych podróbek, to lepsze są te np 128 MB, no w końcu szesnaście razy wiej save'ów się zmieści, są tańsze niż te ze sklepu i wyglądają lepiej (Chodzi mi tu o przezroczyste plastiki). A napis SONY jest dla koneserów, którzy kupują także oryginalne gry, pady itp. Big Grin


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - little big planet - 06-01-2011

Witajcie. Kupiłem swojemu bratu PS2 Slim (model SCPH-90004) na urodziny. Niestety nie wiedziałem, że nie ma tam karty pamięci, więc postanowiłem poszukać czegoś na allegro i kupić. Młody nie zarabia jeszcze swojej kasy, więc chciałem kupić od razu kartę z przeróbką. Problem w tym, że posiadam X360 i PS3, a w starszych konsolach jestem zielony. Chce kupić oryginalną kartę. Myślałem o czymś takim:

http://allegro.pl/oryginalna-8mb-karta-sony-przerobka-1-8-mc-boot-i1392574630.html

I teraz pytania:
1. ile średnio savów się wmieść na takiej karcie pamięci z aukcji (z przeróbką) ?
2. ile średnio zajmują gry na PS2 (jakiej wielkości będzie potrzebny pendrive) ?
3. Czy laser się nie zepsuje ? (konsola na 2 letniej gwarancji). Będzie nagrywał gry na dobrej jakości płytkach + ewentualnie odczytywał z pendriva ?
4. Czy jest dużo bawienia się z pakowaniem gier, nagrywaniem itd. ?

Prosił bym o doradzenie czegoś. Byłbym wdzięczny.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 06-01-2011

1. Koło 10-15, w zależności od gier
2. 4,7 GB
3. Po jakimś czasie na pewno, tak już jest z piratami
4. Nie, patchowanie+wypalenie obrazu to kilka minut (nie licząc czasu ściągnięcia kradzionej gry)


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - little big planet - 06-01-2011

Tylko, że ma najnowszy model SCPH-90004 0C, a jego chyba nie da się kartą przerobić co nie ?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 06-01-2011

Nie. I nie ma czegoś takiego, jak "przerobienie kartą".
Polecam chip, jeśli już chcesz koniecznie piracić. Koszt z montażem 100-120 zł.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - little big planet - 06-01-2011

Wiem, wiem. Pisząc słowo przerobić nie miałem na myśli przeróbki dosłownej bo jak wiadomo karta nie ingeruje w konsole. Dzięki z informację. W takim razie po prostu kupię oryginalną kartę. Nie chce mi się bawić w przerabianie. Od czasu do czasu kupię mu jakąś grę.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 06-01-2011

(06-01-2011, 18:15)little big planet napisał(a): Nie chce mi się bawić w przerabianie. Od czasu do czasu kupię mu jakąś grę.

... i jest to jedyny właściwy tok rozumowania Big Grin.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kurak5 - 07-01-2011

Drakon masz jakieś korzyści z odpiratowania ludzi, prócz satysfakcji ? Big Grin Powiedz, masz jakiś układ z producentami ? ^^


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 07-01-2011

No niestety nie mam. A szkoda. Po prostu nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego ludzie piracą, a mam już prawie 33 lata. Kwestia pieniędzy (że niby gry drogie) do mnie nie przemawia.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - 007 - 08-01-2011

Witam,
Kupiłem ostatnio konsole psp2 w mediam..
Jest to wersja SCPH-90004
Było kilka tematów związanych z PSP2 i FMCB ale nie każdy ma taką samą wersję i chciałem w związku z tym spytac jakiegoś fachowca czy u mnie to da się uruchomic?

Spotkałem się z opiniami iż wersja SCPH-90004 nie ma szans na FMCB, natomiast gdzie tu wczesniej ktos napisał że to zależy od DataCode..
Jakaś dziewczyna zadała pytanie to samo podając swoją wesję "kupiłam PS2 SCPH-90004 z datacode: 0C,"
Po czym dostała odpowiedź iż jej konsola pociagnie owe fmcb, więc w związku z tym chciałbym zapytac rownież o swoją
Nie wiem dokładnie też gdzie szukac tego Data code
wyglląda to u mnie tak:
http://obrazki.elektroda.pl/3183946800_1294422128.jpg

dodam że mam ją na gwarancji i se pomyslalem ze jak coś wrzucic to bez ingerencji aby gwarancja zostala, wiem ze moge swapa ale dużo żąglerki podobno więc priorytet to fmcb
Tylko pytanie czy mogę - tego głównie chciałbym się dowiedźiec

Proszę o jakąs wskazówkę
Pozdrawiam