PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - aro545 - 27-04-2009

Witam. Kupiłem niedawno ps2 slim model SCPH-90004 PAL KONSOLA JEST PRZEROBIONA CZIPEM MODBO, ale nie czyta żadnej gry czy to oryginalnej czy pirata a sprawdzałem na wielu płytkach. Za to film DVD idzie bez problemu. Przy uruchomieniu gry widnieje ten oto napis: PLEASE INSERT A PLAYSTATION OR PLAYSTATION 2 FORMAT DISC... Nie wiem co to znaczy i z czym się to wiąże. Pomóżcie.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kurak5 - 28-04-2009

(27-04-2009, 15:31)aro545 napisał(a): Witam. Kupiłem niedawno ps2 slim model SCPH-90004 PAL KONSOLA JEST PLEASE INSERT A PLAYSTATION OR PLAYSTATION 2 FORMAT DISC... Nie wiem co to znaczy i z czym się to wiąże. Pomóżcie.

To znaczy żeby włożyć oryginalną grę dla konsoli PS2 bądź PSX

A ta konsola co kupiłeś to jest najnowsza i nie każdy modchip będzie działał Smile - Tak samo jest z SM i FMCB


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 30-04-2009

(28-04-2009, 17:08)Kurak5 napisał(a): A ta konsola co kupiłeś to jest najnowsza i nie każdy modchip będzie działał Smile - Tak samo jest z SM i FMCB
Na tej konsoli zadziała mu Swap Magic 3.8 nie wiem jak jest z 3.6, ale z pewnością żaden FMCB jak narazie najnowsza wersja to 1.8, ale może kiedyś będzie inna i zadziała Wink


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Woocash88 - 30-04-2009

(30-04-2009, 20:56)bart1500 napisał(a): Na tej konsoli zadziała mu Swap Magic 3.8 nie wiem jak jest z 3.6

Jeżeli działa 3.8 to zadziała też 3.6


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Misiekofski - 02-05-2009

Hej - mam takie "zielone" pytanie - czy są jakieś przejściówki (czytniki) kart PS2 wpinane przez USB do PC-ta? Ktoś spotkał się z takowym rozwiązaniem? Chciałbym stworzyć sobie kartę z FMCB do PS2. Wiem że takie rzeczy chodzą na allegro, pytanie - czy można to stworzyć bez zchipowanej konsoli (i bez Swap Magica) ?

Pozdrowienia od nowego użytkownika Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Krochy - 06-05-2009

Misiekofski - z tego co wiem nie ma żadnej przejściówki karty pamięci na usb, by wgrac FMCB musisz posiadac niestety przerobioną konsolę. (ew. kupic taką przerobioną kartę na allegro, do czego podchodziłbym sceptycznie...)


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - RaVeNX142 - 06-05-2009

Ja również mam pytanie odnośnie tych kart sprzedawanych na allegro. Posiadam model 90004. Czy te karty rzeczywiście działają ? Czy zadziałają na tym modelu ? I jeszcze jak się sprawa ma z tymi kartami. Jedne sa niby oryginalne 8mb sony sprzedawane po 38 zł, a inne po 8-15 zł. Czy rzeczywiście jest różnica ?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Krochy - 07-05-2009

Niestety, o ile wiem na najnowszych modelach ps2 nie działa FMCB, więc wątpię czy ci zadziała... :/.

Tak, rzeczywiście działają, różnica między oryginalną kartą a przeróbką jest taka, że dane z przeróbki mogą się po jakimś czasie z niczego usunąc, wyparowac etc... do tego niektóre gry jej nie widzą. Ja polecam nagrac FMCB na oryginalnej karcie i się nie martwic Smile.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - RaVeNX142 - 07-05-2009

Czyli pozostaje Swap Magic lub jakiś chip ? Chyba, że zanosi się w niedalekiej przyszłości na dopasowanie tych programów do nowszych modeli ?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 07-05-2009

Tak albo chip, albo Swap Magic, ja polecam chipa.
No może kiedyś już te najnowsze konsole można będzie "przerobić" FMCB. Ale trzeba pamiętać, że może i kiedyś.............Tongue