PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Xantos64 - 04-11-2010

jak najbardziej , gdyby przeróbka blokowała dostęp do oryginałow ceny swap magica i chcipów spadłby o połowę


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - stonefake - 05-11-2010

Witam, od pewnego czasu zauważyłem że nowsze gry (GODW,gran Turismo4 itd.) nie działają na mojej konsoli.Wyczytałem na necie że mam za stary hdloader. Chciałbym go uaktualnić ale jestem całkowicie zielony w temacie, a nie mogę znaleźć nigdzie na necie tutorialu jak to zrobić. Posiadam Free MC BOOT 1.8b, konsole PS2 FAT model 30003, NA oraz HDD . Czy mógłby ktoś opisać krok po kroku jak zrobić aktualizację tego ewentualnie zainstalować od nowa cały soft? Z góry dzięki
PS. chciałbym zrobić aktualizację przy pomocy mp3(usb) jeżeli jest to możliwe, ponieważ padł mi laser.



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 05-11-2010

Jeżeli masz FMCB, pewnie masz też uLE. Więc wgraj sobie nową wersję HDL-a tam, gdzie chcesz i po problemie.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Szyyy - 06-11-2010

Witam, mam pytanie. Chcę kupić HDD i NA bo mój laser już powoli pada i mam kilka pytań o HDD. Mam ps2 fat 50004.
1) Czy żeby zgrywać gry na HDD muszę je nagrywać na płytę i dopiero na HDD?
2) Jaką wersję HDLoadera najlepiej używać?
3) Po ile chodzą Dysk 40gb i Network Adapter do ps2?
4) Czy odpalanie gier z HDD ma lepszy przepływ niż odpalanie z płyty i pendrive?

No i to chyba tyle Smile
Czekam na odpowiedzi.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 06-11-2010

1) Dlaczego masz je nagrywać na płytę? Przecież gry są na płytach a Ty pewnie posiadasz wyłącznie oryginały? Cool
2) Najnowszą.
3) Dyski kupisz od 55 zł, NA jak się trafi (koło 130-150 zł)
4) Nie rozumiem pytania. Chodzi Ci o transfer? HDD jest w tym przypadku najszybszy.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Szyyy - 06-11-2010

(06-11-2010, 11:52)drakon napisał(a): 1) Dlaczego masz je nagrywać na płytę? Przecież gry są na płytach a Ty pewnie posiadasz wyłącznie oryginały? Cool
2) Najnowszą.
3) Dyski kupisz od 55 zł, NA jak się trafi (koło 130-150 zł)
4) Nie rozumiem pytania. Chodzi Ci o transfer? HDD jest w tym przypadku najszybszy.

Okej, dzięki o to mi chodziło. A teraz mam jeszcze pytanie, jak się nagrywa gry na HDD?
Aha i co do 1) to właśnie mam same kopie bo wcześniej grałem na chipie ale on padł i teraz gram na FMCB188.
Oryginalne mam chyba tylko 3 gry, które chodzą bez zarzutów.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 06-11-2010

Żeby nagrywać na HDD piraty, musisz mieć scrackowaną wersję HDL. Gry nagrywasz na dysk przy pomocy programu WinHIIP.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Szyyy - 06-11-2010

(06-11-2010, 12:41)drakon napisał(a): Żeby nagrywać na HDD piraty, musisz mieć scrackowaną wersję HDL. Gry nagrywasz na dysk przy pomocy programu WinHIIP.

To wychodzi na to żeby zgrać gry na HDD to muszę mieć w miarę sprawny laser? Żeby zgrać z płyty na HDD?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 06-11-2010

Nie czytasz ze zrozumieniem. WinHIIP - jak sama nazwa wskazuje, to program pod Windows - podłączasz dysk, nagrywasz gry, podłączasz do konsoli i grasz. Laser PS2 nie bierze w tym udziału.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Szyyy - 06-11-2010

(06-11-2010, 13:34)drakon napisał(a): Nie czytasz ze zrozumieniem. WinHIIP - jak sama nazwa wskazuje, to program pod Windows - podłączasz dysk, nagrywasz gry, podłączasz do konsoli i grasz. Laser PS2 nie bierze w tym udziału.

Aha, to fajnie. Wielkie dzięki za wytłumaczenie ;p