PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - mirrra - 31-07-2010

Tak masz racje tylko w niektórych grach masz możliwość wyboru zapisu stanu gry na slocie2, a reszta? To już automatycznie zapisuje na 1slocie Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - gregi1 - 31-07-2010

Jako ze zastanawiam się nad zakupem ps2 (niestety na ps3 i xbox'a narazie nie mam kasy).
Stad moje pytania:
1. Uzywana czy nowa?
2. Możecie polecić jakiś model, bo tak sobie popatrzyłem na allegro i są ps2, ale oczywiscie kazda aukcja to inny model Smile I aby to bylo cos, co mi sie nie rozleci po jednym graniu. Doczytalem sie ze sa slimy, i normalne, wiec czym sie roznia, i jak jest cenowo?
Nie musi to być najnowszy model, bo będę grywałał od czasu do czasu, czasem dla relaksu wieczorkiem po pracySmile
3. Czy na ps2 można ogladac filmy dvd, albo .avi?
4. Zapewne jest na ps3 i xbox'a, a czy na ps2 jest tez jakas gra typu: karaoke, aby można było się pobawić jak przyjdą znajomi?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Shizzy - 31-07-2010

moze mi ktos jasno wytlumaczyc jak zrobic fcmb na karcie pamieci? bo tutorial nie wiele mi mowi ;/


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Marso - 01-08-2010

ktory laser jest mniej zawodny ten z 70004 czy z tych nowszych i ktory latwiej znalezc , a takze ktory jest tanszy


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - citek123 - 01-08-2010

ten w nowszych modelach lepszy podobno ,na pewno łatwiej dostępny,ten starszy Laser SPU-3170 o kilka zl droższy ceny laserów są od 25 zł do 50 zl najlepiej kupić droższy robiony np przez mitsumi mamy chociaż pewność ze w miarę porządny zamiennik, chociaż ze sony też są przynajmniej na allegro tak piszą ale pewności nie ma chyba ze bym pudełko jakieś od tego lasera zobaczył to bym uwierzył.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - gregi1 - 02-08-2010

(31-07-2010, 21:54)gregi1 napisał(a): Jako ze zastanawiam się nad zakupem ps2 (niestety na ps3 i xbox'a narazie nie mam kasy).
Stad moje pytania:
1. Uzywana czy nowa?
2. Możecie polecić jakiś model, bo tak sobie popatrzyłem na allegro i są ps2, ale oczywiscie kazda aukcja to inny model Smile I aby to bylo cos, co mi sie nie rozleci po jednym graniu. Doczytalem sie ze sa slimy, i normalne, wiec czym sie roznia, i jak jest cenowo?
Nie musi to być najnowszy model, bo będę grywałał od czasu do czasu, czasem dla relaksu wieczorkiem po pracySmile
3. Czy na ps2 można ogladac filmy dvd, albo .avi?
4. Zapewne jest na ps3 i xbox'a, a czy na ps2 jest tez jakas gra typu: karaoke, aby można było się pobawić jak przyjdą znajomi?

Widze, że nikt nie potrafi odpowiedzieć na powyższe pytania?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - mucha03 - 02-08-2010

(31-07-2010, 21:54)gregi1 napisał(a): Jako ze zastanawiam się nad zakupem ps2 (niestety na ps3 i xbox'a narazie nie mam kasy).
Stad moje pytania:
1. Uzywana czy nowa?
2. Możecie polecić jakiś model, bo tak sobie popatrzyłem na allegro i są ps2, ale oczywiscie kazda aukcja to inny model Smile I aby to bylo cos, co mi sie nie rozleci po jednym graniu. Doczytalem sie ze sa slimy, i normalne, wiec czym sie roznia, i jak jest cenowo?
Nie musi to być najnowszy model, bo będę grywałał od czasu do czasu, czasem dla relaksu wieczorkiem po pracySmile
3. Czy na ps2 można ogladac filmy dvd, albo .avi?
4. Zapewne jest na ps3 i xbox'a, a czy na ps2 jest tez jakas gra typu: karaoke, aby można było się pobawić jak przyjdą znajomi?
1.Używana ale w cenie dość realnej i najlepiej z gwarancją od sprzedawcy (ja wziołem za 190zł. z kartą i grą)
2.Weź slim bo łatwiej ją nawet samemu naprawić i łatwo wyczyścić czy wymienić laser
3.Można oglądać filmy dvd
4. napewno jest poprostu poszukaj


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Marso - 02-08-2010

jak myslicie poczekac 1tyg na 77004 czy brac teraz 70004


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - PIIEETTRRAASS - 02-08-2010

A więc tak :
1. Wszystkie Ps2 są dobre , a czy wybierzesz używaną czy nową to już od ciebie zależy , w tej chwili nowe konsole PS2 są sprzedawane tylko w wersji Slim(z wbudowanym zasilaczem , starsze modele mają zasilacz zewnętrzny) model 900xx ,rzadko idzie dostać starszy model, a najnowsze modele można przerobić tylko chipem tracąc przy tym gwarancję lub Swap Magic co jest bardzo nie wygodne, no chyba że chodzi grę na samych oryginałach to wtedy bez problemu Smile
2. Jeżeli chodzi o model to raczej nie ma większej różnicy , jedyne model PS2 Slim wyróżniające się to model 70004 ponieważ można do niego zamontować dysk HDD, chociaż wiąże się to z ryzykiem i dodatkowymi kosztami i rzadko kto się tego podejmuje oraz modele 900xx ponieważ mają wbudowany zasilacz . Wersje PS2 Classic nie opłaca się kupić bo jest to już bardzo stary model i części wymienne strasznie różnią się cenowo od tych do PS2 Slim . Wersja Classic jest o wiele większa od PS2 Slim, ponieważ jest przystosowana do podpięcia dysku twardego (ma specjalne miejsce w obudowie) niestety aby móc zamontować dysk w tej konsoli jest potrzebny tzw Network Adapter , który zazwyczaj kosztuje od 130zł wzwyż i oczywiście trzeba potem dokupić dysk co się wiąże z kolejnymi dodatkowymi kosztami. Natomiast wersja PS2 Slim jest mniejsza , są do niej tańsze części zamienne w razie uszkodzenia . Obie wersje konsoli Classic i Slim da się bez problemu przerobić wyjątkiem są nie które modele konsoli PS2 Slim 900xx, które jak już pisałem można przerobić chipem lub Swap Magic-kiem , natomiast z pozostałymi modelami nie ma najmniejszego problemu.
3. Tak na PS2 można oglądać filmy DVD,AVI... bez problemu , służy do tego program Simple Media System (SMS).
4.Tak na PS2 także są takie gry Smile Wystarczy dokupić mikrofony do Ps2 i odpowiednią grę Smile
Marso: Ja bym brał model 70004 Smile Zawsze można zaryzykować i się pobawić z montażem HDD i masz dodatkowy bajer przy PSie Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Marso - 02-08-2010

czyli to ze ma gorszy i bardziej podatny na usterki laser to g..no prawda?