PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 22-07-2010

Super, i dzięki takim jak Ty developerzy mniej zarabiają, a co za tym idzie - wszyscy wiemy...


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - janek418 - 22-07-2010

mam problem, zakupilem konsole w wersji fat model 30004 z wgranym na karte mc freebotem i nie czyta mi kopi (oryginalne gry dzialaj)

moze ktos pomoc co jest nie tak?

gry nagrywane i paczowane zgodnie z poradnikami

objawia sie to tym, ze po wlozeniu plyty do napedu i wcisnieciu browser nastepuje czytanie plyty i wyskakuje "reading disc error". Gdy wlaczam gre przez esr pojawia sie logo esr i pojawia sie czarny ekran a konsola sie jakby wylacza.

Czy to wina padajacego lasera? Jaki laser pasuje do tej konsoli bo na allegro widzialem rozne modle?

thx za odp.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - mirrra - 23-07-2010

Mozę nagrywasz z małą prędkością. Lub wina lasera jak wyskakuje ci napis Reading disc error


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - infinitimind - 26-07-2010

Witam. Mam takie pytanie, niedługo w moje ręce wpadnie konsola serii 70004. Będzie ją można złamać Free MC bootem. Ale jest problem, padł tam laser i ma jakiegoś syfiatego czipa zainstalowanego. Ogólnie to leżała w pudle z 3 lata. I teraz moje pytanie ile może wytrzymać mi laser po wymianie i czy opłaca sie inwestować powiedzmy te 100zl (wymiana napędu i wywalenie czipa) w tą starą? Bo tą konsolę będę miał za darmo a mam jeszcz inną plejke (nową) model 90004 9c ktorej nie złemie zmodyfikowaną kartą pamięci i musiałbym ją przerobić. Gry które można odpalać z USB będę odpalał z usb.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Samyeu - 26-07-2010

Jakbym miał wybierać to ta nowsza. Zdecydowanie mniejsze ryzyko awarii, a oryginały naprawde tanio teraz schodzą Tongue


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - infinitimind - 26-07-2010

(26-07-2010, 14:30)DrainiaC napisał(a): Jakbym miał wybierać to ta nowsza. Zdecydowanie mniejsze ryzyko awarii, a oryginały naprawde tanio teraz schodzą Tongue

Bardziej mi chodzi o odblokowanie dodatkowych możliwości divx, mp3, usb advance/loader. A gry mam oryginalne ale wolę grać na kopiach bezpieczeństwa bo często zmieniam a płytka porysowana to płytka której nikt nie odkupi.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - alek98 - 28-07-2010

Witam

Chciałbym przerobić konsole PlayStation 2 Slim model 90004.
Czym najlepiej przerobić tą konsole ?.

Z góry dziekuje


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - citek123 - 28-07-2010

chipem chyba ze masz na gwarancji to swap magiciem , ale najlepiej Free MC Boot program na karcie pamięci ,ale konsola musi mieć oznaczenie 8a, oraz 8b , działa również w przypadku softu 90004 z oznaczeniem 8c, o ile konsola posiada BIOS 2.20)ale to rzadkość.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Shizzy - 28-07-2010

Witam serdecznie. To mój pierwszy post i jak większość tutaj jestem kompletnie zielony w temacie przerabiania PS2, kupiłem PS2 slim i chciałbym grać na piratach jak to zrobić czytałem coś o fmcb+esr. ale nie wiem kompletnie o co kaman. Może mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak to zrobić?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kratos - 28-07-2010

Na sam początek zapoznaj się z działem Tutoriale. Szczególnie gorąco polecam ten temat http://www.ps2forum.pl/tutoriale/odpalanie-kopii-bez-swap-magic-update-t-624.html

Jeżeli dalej nie będziesz czegoś wiedział to pytaj.