PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - HubertPS2PC - 12-07-2010

To wiem też przeczytalem i nawet foty gdzies mialem , ale dalej nie wiem jak to wmontowac niema dokładnej instrukcji. Najlepiej żeby ktoś polecił jakiś sklep albo coś co by mi to zmontowało na podkarpaciu najlepiej. Pozatym ja mam drżące ręce także jakbym miał lutownice to po konsoli niebyłoby co zbierac. ;D


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 12-07-2010

Nie potrzebujesz instrukcji, jeśli sam chcesz lutować. Na schematach masz ładnie wszystko opisane. Ale jeśli pokłóciłeś się z lutownicą, możesz wysłać komuś z alledrogo. Tam oferowali jeszcze jakiś czas temu montaż chipa. Oczywiście do tego dochodzi wysyłka i mankament, jakim jest czas oczekiwania (poczta polska, tfu). Nie jestem z podkarpackiego, ale sugeruję polukać na google i popytać sąsiadów Big Grin.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - ~bakul - 14-07-2010

Witam, posiadam konsolę Sony PlayStation 2 SCPH-90004 CB. Jakim sposobem mam ją przerobić? Jakie poniosę koszta? Czy naprawdę po przeróbce aż tak się psuje laser? Nie da się temu jakoś zapobiec lub tego spowolnić?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Rey619 - 14-07-2010

możesz przerobić chipem 30 zł z montażem 90 możesz też przerobić swapem magicem,laser się szybciej psuje.zapobiec temu się da nie przerabiającBig Grin


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - przemolo90 - 14-07-2010

Na co ty chcesz ją przerobić? Na mikser? Oszukuj konsole SWAPEM.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kudłaty - 14-07-2010

(14-07-2010, 16:52)~bakul napisał(a): Witam, posiadam konsolę Sony PlayStation 2 SCPH-90004 CB. Jakim sposobem mam ją przerobić? Jakie poniosę koszta? Czy naprawdę po przeróbce aż tak się psuje laser? Nie da się temu jakoś zapobiec lub tego spowolnić?

widzę że masz nowy model, więc zanim ci laser siądzie to uzbierasz na ps3 albo xbox360 Smile ewentualnie na nową ps2


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - kisik4 - 16-07-2010

Witam!
Jestem zielony na tym forum, a mam pytanko odnośnie PS2,
jak zakończyć grę na tej konsoli? niestety nie mam instrukcji, a nikt w okolicy nie ma takiego ps2.
Bo gościu od którego kupowałem konsolkę, to jeżeli chał zakończyć grę to po prostu wyciągał wtyczkę z gniazdka i wkładał nową grę, uważam że to nie jest najlepszy sposób. Mój sposób jest następujący: gdy chcę zakończyć grę, wyłączam z AUX-a i przytrzymuję długo przycisk power\reset (zaznaczam że mam SLIM) i zmieniam grę.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 16-07-2010

(16-07-2010, 14:17)kisik4 napisał(a): Bo gościu od którego kupowałem konsolkę, to jeżeli chał zakończyć grę to po prostu wyciągał wtyczkę z gniazdka

O mamo. Dawno nie słyszałem o czymś równie idiotycznym. Równie dobrze mógł wyrywać kable ze ścian albo wyłączać główne zasilanie w kamienicy/bloku. Po prostu resetujesz, otwierasz klapkę i wkładasz inną płytę.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - janek418 - 18-07-2010

witam, sprzedalem ostatnio xboxa360 elite i teraz mam zamiar kupic ps2, ale mam kilka pytan:

-jaka wersje najlepiej kupic? zamierzam sciagac kopie z internetu, czyli wersja musi byc przerabialna
-czy ps2 czesto sie psuja?
-jak wygdlada sprawa z graniem online? jest taka opcja w ogole? czy na przerobionej konsoli mozna grac? czy banuja za to tak jak w przypadku xboka360?
-co powinienem wiedzic przed zakupem ps2 aby nie wyjsc jak zablocki na mydle?

za wszystkie odp. bardzo dziekuje Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kudłaty - 18-07-2010

(18-07-2010, 10:34)janek418 napisał(a): witam, sprzedalem ostatnio xboxa360 elite i teraz mam zamiar kupic ps2, ale mam kilka pytan:

-jaka wersje najlepiej kupic? zamierzam sciagac kopie z internetu, czyli wersja musi byc przerabialna
Najlepiej kupić wersję SCPH-90004 z datacode 8a lub 8b, tylko że tutaj mogą być problemy z przerabianiem za pomocą Free MCBoot. Alternatywa to SCPH-7xxxx
-czy ps2 czesto sie psuja? PS2 nie psują się Smile Jeżeli długo będziesz leciał na piratach, to oczywistą rzeczą jest, że wkońcu kiedyś padnie laser, ale trochę sobie poczekasz, poza tym laser to tania sprawa

-jak wygdlada sprawa z graniem online? jest taka opcja w ogole? czy na przerobionej konsoli mozna grac? czy banuja za to tak jak w przypadku xboka360? Opcja jest, tylko nie wiem jak z serwerami - czy ktoś w ogóle gra. W wersji FAT potrzebujesz Network Adaptor żeby grać online. Slim ma wbudowany. Koszt takiego czegoś to ~150zł

-co powinienem wiedzic przed zakupem ps2 aby nie wyjsc jak zablocki na mydle? Najlepiej to podaj link do aukcji, którą jesteś zainteresowany, ew. zdjęcia konsoli i opis od kolegi jeżeli kupujesz na miejscu, a my ci napiszemy czy warto Smile

za wszystkie odp. bardzo dziekuje Smile