PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 19-06-2010

Odpowiedź jest na forum, a że to ja ją już kiedyś napisałem, masz linka:

http://www.ps2forum.pl/tematy-ogolne/fmcb-o-co-chodzi-wtf-t-7322-2.html#pid45894

Szukaj tam mojego posta.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - var - 20-06-2010

dzieki Wink sproboje jakos na tygodniu bo teraz egzaminy ale jeszcze jedno pytanie bo jednak kolega nie ma FMCB ale MEMOR i teraz czy da rade jak sie wypali plyte specjalnie dla tego memora to z tej plytki zainstalowac na karcie FMCB? nie bedzie przeszkadzac? ;P


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Patryk13 - 21-06-2010

Cześć!
Chcę kupić sobie PS2 z możliwością grania na dodatku FCMB, nie wiem jakie modele są do niego odpowiednie, o ile pamiętam był temat o montowaniu go, ale nie mogę go znaleźć, szukałem w opcji szukaj, ale tam jest takich tematów ponad 40.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 21-06-2010

40 to nie tak dużo.

Ja znalazłem za pierwszym razem, wpisując odpowiednie pytanie w google.

KLIK

Jeszcze jedno: FMCB nie jest żadnym dodatkiem, przeróbką ani niczym takim! Nie montuje się go, ale instaluje. Poza tym FMCB nie pozwala na uruchamianie pirackich gier. Od tego jest ESR. Ludzie, przestańcie w końcu mylić pojęcia i mieszać innym w głowach.

Cytuję, bo po raz kolejny nie chce mi się pisać tego samego:

Cytat:"FMCB jest kompatybilny z KAŻDYM modelem PS2, za wyjątkiem tych z firmware powyżej wersji 2.20!. Tak się akurat składa, że SCPH-9000x występują z dwoma wersjami fw: 2.20, na którym wszystko działa jak należy i tym nieszczęsnym 2.30, w którym Sony wyłączyło OSD Update, a więc nie zadziała na nim ani FMCB ani żaden inny exploit tego rodzaju (vide Memor32 czy też Memory Plus)".

Może ktoś to przypnie?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Patryk13 - 21-06-2010

(21-06-2010, 15:51)drakon napisał(a): 40 to nie tak dużo.

Ja znalazłem za pierwszym razem, wpisując odpowiednie pytanie w google.

KLIK

Jeszcze jedno: FMCB nie jest żadnym dodatkiem, przeróbką ani niczym takim! Nie montuje się go, ale instaluje. Poza tym FMCB nie pozwala na uruchamianie pirackich gier. Od tego jest ESR. Ludzie, przestańcie w końcu mylić pojęcia i mieszać innym w głowach.

Cytuję, bo po raz kolejny nie chce mi się pisać tego samego:

Cytat:"FMCB jest kompatybilny z KAŻDYM modelem PS2, za wyjątkiem tych z firmware powyżej wersji 2.20!. Tak się akurat składa, że SCPH-9000x występują z dwoma wersjami fw: 2.20, na którym wszystko działa jak należy i tym nieszczęsnym 2.30, w którym Sony wyłączyło OSD Update, a więc nie zadziała na nim ani FMCB ani żaden inny exploit tego rodzaju (vide Memor32 czy też Memory Plus)".

Może ktoś to przypnie?

ja powiedziałem dodatek jako (program) chodziło mi o dodatek na kartę, wiem, że nie jest on przeróbko, czy ty zawsze musisz być taki cięty?

słyszałem w którymś poście, że w którymś modelu 7XXXX(nie wiem dokładnie którym, ale wiem, że była tam ósemka) działa, ale nie za bardzo jak trzeba, wiesz coś może o tym?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 21-06-2010

(21-06-2010, 19:06)Patryk13 napisał(a): czy ty zawsze musisz być taki cięty?

Tak. Taki już się urodziłem Big Grin.
Co do Twojego pytania - FMCB działa bez jakichkolwiek problemów z modelami, o których pisałem wcześniej. Wiem, że kilka osób na 70004 miało problem przy instalacji wersji zwykłej z powodu modchipa/urządzenia podpiętego do usb/płytki w napędzie. Zawsze w tym przypadku pomagała instalacja wersji noobie/wyłączenie modchipa/wyciągnięcie płyty. Osobiście mam 70004 i nigdy nie spotkałem się z takim problemem.


Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - danger436 - 22-06-2010

Witam, mam pytanie. Mam konsole w wersji FAT. Wiem że też są PAL czy jakoś tak. I czy jak będę kupował grę to mam zwracać uwagę czy ta gra jest na wersję FAT ?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 22-06-2010

Mylisz pojęcia kolego. FAT to starszy model konsoli. SLIM to wersja nowsza. To, o czym piszesz, to standard TV. Są dwa: PAL (Europa) i NTSC (USA etc.). Poczytaj sobie: PAL i NTSC oraz trochę o konsoli.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - mirrra - 22-06-2010

Jak masz konsole w systemie PAL to kupuj gry w tym samym systemie czyli PAL(Europa) Smile A na resztę Drakon ci ładnie odpisał Smile A to czy masz FAT to nie robi różnicy przy zakupie gier bo to nie ma żadnego wplywu


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Patryk13 - 22-06-2010

(21-06-2010, 21:23)drakon napisał(a):
(21-06-2010, 19:06)Patryk13 napisał(a): czy ty zawsze musisz być taki cięty?

Tak. Taki już się urodziłem Big Grin.
Co do Twojego pytania - FMCB działa bez jakichkolwiek problemów z modelami, o których pisałem wcześniej. Wiem, że kilka osób na 70004 miało problem przy instalacji wersji zwykłej z powodu modchipa/urządzenia podpiętego do usb/płytki w napędzie. Zawsze w tym przypadku pomagała instalacja wersji noobie/wyłączenie modchipa/wyciągnięcie płyty. Osobiście mam 70004 i nigdy nie spotkałem się z takim problemem.

to dzięki, chcę kupić tak do 80zł, bez okablowania z zepsutym laserkiem, kupić nowy i zamontować, wgrać sobie na memorkę FCMB tylko po to, żebt móc grać z pen drive i po emulator z GBA