PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - PIIEETTRRAASS - 05-06-2010

Zapraszam do działu Tutoriale , ale tak dla uproszczenia masz tutaj link do tematu.
http://www.ps2forum.pl/tutoriale/odpalanie-gry-z-pendraivea-przez-usbadvance-usbextreme-t-3509.html


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Dexter - 06-06-2010

mam pytanie, bo moja konsola w zasadzie nie reaguje na "reset", gra się wyłączy, ale żeby uruchomić coś to muszę konsolę wyłączyć i włączyć. Wie ktoś może dlaczego?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - PIIEETTRRAASS - 06-06-2010

Po pierwsze zły temat , no ale jak już tu napisałeś to ci tu odpisze. Zapewne masz uszkodzoną płytkę Power/Reset (wymienialną), lub taśmę łączącą tę płytkę Power/Reset z płytą główną konsoli , naprawa tego to koszt max 50zł Wink


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Dexter - 06-06-2010

Konieczna jest naprawa? Bo ja mam nową konsolę. Ona ma maks 3tyg..[/align]
I jeszcze jedno pytanie, czy można nagrać kilka gier na płytkę DVD czy można tylko jedną?



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - PIIEETTRRAASS - 06-06-2010

Jak to nowa konsola to oddaj na gwarancje, a może po prostu za długo trzymasz ten przycisk power/reset i zamiast zrestartować wyłączasz konsolę ? Żeby zrestartować to musisz ten przycisk(power/reset) na 1sek nacisnąć, nie dłużej bo wyłączysz konsolę Wink Co do drugiego pytania , to powiem ci tak jest taka możliwość , ale Ps2 nie zawsze chce takie płyty z kilkoma grami czytać , ale zazwyczaj nie ma z tym problemu, jak jest odpowiednio nagrana płyta Smile Na forum jest opisane jak nagrać kilka gier na jedną płytę ,opcja szukaj się kłania Wink


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - danger436 - 09-06-2010

Witam. Mam pytanie (jak już było to sorki). Jeżeli chce grać przez neta w jakomś gre to potrzebne jest podłączenia jakiegoś kabla czy coś w tym stylu? Czy tylko dać multiplayer i grać?Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - mirrra - 10-06-2010

Tak potrzebne jest podłączenie konsoli do sieci inaczej nie pograsz.Ps2 niestety nie posiada sieci bezprzewodowej(WiFi) Sad


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - var - 18-06-2010

Wiec mam kilka pytan Wink Sytuacja wyglada tak ze dotad uzywalem PC'ta ale ostatnio dostała się w moje ręce konsola z USA: PS2 Slim SCPH-70012 NTSC i teraz tak,mam pare gier ale i tak chcialbym ze konsola odtwarzala kopie. Grzebalem na googlach, potem czytalem Wasze forum i juz sporo rzeczy sie dowiedzialem, ale nie jestem wszystkiego pewien gdyz wszystkie opisy dotycza konsoli w wersjach PAL, stad moje pytania. Posiadam tez karte 8MB Sony interesowalby mnie wgranie free mc boot na ta karte, ale teraz pytania:
1. czy wszystko bedzie sie tak samo odbywac jak w przypadku konsoli PAL?
2. czy jezeli pojde do kolegi ktory ma przerobke PAL'a i stworzy mi karte to bedzie ona poprawnie dzialala na mojej konsoli NTSC?
3. jezeli kolega ma tylko przerobke free mc boot a nie ma plyty ze swap'em ani modchipa to w ogole moze mi stworzyc dzialajaca karte?
4. jezeli sciagne z internetu plyte swap'a to bede mogl jej uzyc do stworzenia tej karty? (czy potrzebuje org plyty)?
5. a moze free mc boot w moim przypadku nie ma sensu i lepiej zastosowac swap magic'a w wersji NTSC (widzialem na allegro ze dwie oferty)?
6. czy moze modchip?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - mirrra - 18-06-2010

Nie wiem jak w wersji NTSC. Ale jeżeli kolega by ci zainstalowal FMCB na twojej karcie w trybie Multi to będzie działać na innej konsoli.Jeżeli twój kolega ma już na swojej karcie FMCB to może tobie tez go zainstalować bez potrzeby Swapa,chipa.

Czytając nie raz na ten temat, innym przeróbka działa normalnie na NTSC a innym nie, jak ty nie spróbujesz to się nie dowiesz Tongue


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - var - 18-06-2010

(18-06-2010, 21:55)mirrra napisał(a): Jeżeli twój kolega ma już na swojej karcie FMCB to może tobie tez go zainstalować bez potrzeby Swapa,chipa.

ok sproboje Winka jakis opis to takiej metody przerzucania z karty na karte?