PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Dexter - 19-05-2010

(19-05-2010, 12:14)8draco8 napisał(a): Standardowy zestaw pytań:

1. Jaka przeróbka?
2. W jakim formacie obraz?
3. Ile zajmuje obraz?
4. Czy poprzednio nagrane gry nadal chodzą?
5. Na jakich płytach i w jaki sposób nagrywałeś (prędkość, profil nagrywania itd.)

Mając takie informacje na pewno szybciej dostaniesz rozwiązanie swojego problemu.

1. MODEL SCPH-90004 z chipem modbo 760
2. CD-Image file (rozszerzenie .nrg chyba)
3. 4,13GB
4. Chodzą.
5. XDisc Professional DVD-R (prędkość najniższa jaka może być, a profil? nie wiem o co chodzi). Z tym że poprzednie gry były na Verbatimach..


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 19-05-2010

Jak nagrywasz gry alcoholem to masz do wyboru profil nagrywanej płyty dlatego o to zapytałem. A co do Twojego problemu to sam odkryłeś zmienną która może być przyczyną nie uruchamiania się gry czyli nośnik. Płyty XDisc są raczej słabej jakości dlatego spróbuj nagrać na Verbatimach i wszystko powinno wrócić do normy.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Dexter - 19-05-2010

Dzięki Ci wielkie, może niepotrzebnie panikuję, ale PS2 mam od poniedziałku Big Grin


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 19-05-2010

Nie ma problemu, skoro masz konsole od poniedziałku to poczytaj sobie uważnie forum żeby wiedzieć jak nagrywać, jak konserwować i oszczędzać konsole bo szkoda by było zbyt często wymieniać laser. A co do nośników do gier to pamiętaj tylko i wyłącznie Verbatim (w Twoim przypadku to bez znaczenioa czy + czy - ).


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - okens1986 - 23-05-2010

siemka
mam nastepny klopocik z save mam karte orginalna sony 8mg a na niej MC BOOT i grajac np WWE SmackDown vs Raw 2010 lub nawet w jakegos starego PES 3 nie moge zapisywac stanu gry bo pisze cos takiego INSUFFICJENT FREE SPACE ON MEMORY CARD (PS2) IN MEMORY CARD SLOT1. THIS APPLICATION REQUIRES AT LEAST1078 KB OF FREE SPACE TO SAVE. powiedzcie o co kaman i co moge z tym zrobic, na Gran turismo 3 i na jakies jeszcze jednej grze normalnie moge zapisac.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Patryk13 - 23-05-2010

(23-05-2010, 17:43)okens1986 napisał(a): siemka
mam nastepny klopocik z save mam karte orginalna sony 8mg a na niej MC BOOT i grajac np WWE SmackDown vs Raw 2010 lub nawet w jakegos starego PES 3 nie moge zapisywac stanu gry bo pisze cos takiego INSUFFICJENT FREE SPACE ON MEMORY CARD (PS2) IN MEMORY CARD SLOT1. THIS APPLICATION REQUIRES AT LEAST1078 KB OF FREE SPACE TO SAVE. powiedzcie o co kaman i co moge z tym zrobic, na Gran turismo 3 i na jakies jeszcze jednej grze normalnie moge zapisac.

masz za mało miejsca na karcie, jeśli grasz na kopiach kup sobie 64mb, bo taka karta starcza na max 20 gier, save w GTA 3 zajmuje 550kb, a w twoim Smackdown vs rav 2010 ponad 1mb, to 8 takich gier i masz pełną kartę, polecam ci podróbkę 64mb, kosztuje ona z przesyłką 23,49zł, a wcale nie jest tak, że nie zapisuje, mi zawsze zapisuje i nie boję się o takie żeczy Smile

-------------------------------------------------
Jak pomogłem to możesz dać plusika Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - okens1986 - 23-05-2010

ale ja nie mam nic zapisane na tej karcie i tak nie moge nic zapisac to znaczy z tego wwe i pes 3 bo pokazuje mi sie ten komunikat. To ten mc boot zajmował by tyle miejsca ?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Fallchildren - 23-05-2010

Cześć, witam, to mój pierwszy post tutaj Big Grin Mam pytanie odnosnie Free McBoot'a, to jest przeróbka nie ingerująca w bebechy konsolki? Bo nie moge sie tego doczytac.. Z tego co wiem jest to poprostu program nagrany na karcie i przez niego odpalamy filmy i gry? Czytalem ze nie dziala na wersjach ps2 9itp ale np na 77004 zadziała?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 23-05-2010

FMCB to nie żadna przeróbka, tylko exploit, który pozwala na uruchamianie kradzionych gier (a dokładniej umożliwia to ESR). Czyli nie jest fizyczną "przeróbką".
Sam FMCB nie odtwarza filmów, od tego jest SMS.
Na 77004 działa.
PS Coś słabo czytałeś, bo to wszystko jest na forum.
Google też nie gryzie.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Patryk13 - 23-05-2010

(23-05-2010, 18:15)okens1986 napisał(a): ale ja nie mam nic zapisane na tej karcie i tak nie moge nic zapisac to znaczy z tego wwe i pes 3 bo pokazuje mi sie ten komunikat. To ten mc boot zajmował by tyle miejsca ?

Włącz konsolę bez gry, wybierz Browser, pokaże ci się tam karta klikasz na nią i pisze np. 7890kb/8192kb
napisz ile masz wolnego, jeśli jest pełna karta to kup na allegro, polecam tego
gościa, sam u niego kupowałem, z przesyłką wyjdzie cię 21,98zł