PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 08-03-2009

A więc tak:
1) Tak PS2 będzie Ci działać na każdym telewizorze. Big Grin
2) W fatach szybko psuje się laser, w slimie rzadziej. Do slima laser kosztuje około 35zł, do fata ponad 100zł. Laser możesz wymienić sam, albo oddać do serwisu.
3) W facie zasilacz ma w środku, w slimie masz go osobno, FAT też jest ciężki.
4)Rzadko.
5) Nie, nie na każdym. Możesz przerobić konsole chipem, możesz przerobić kartę pamięci (FreeMc_Boot), lub możesz przerobić o ile można tak to nazwać przez SwapMagic, tu jest minus musisz przekładać płytki ale to tylko chwilka. Tongue
Nie ma za co. Wink


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - PrinceKamil - 08-03-2009

Aha, czyli ogólne bardziej opłaca się kupić slim, tak? A co do 5-tego pytania to sam chyba tego nie zrobię, mogą mi to przerobić w serwisie? Tongue


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 08-03-2009

Tak ja mam slim'a i jestem zadowolony- model SCPH77004. Przeróbkę karty możesz sam zrobić ale ja wysłałem do gościa z allegro, zapłaciłem około 20zł z przesyłką. Big Grin
Jak masz nowe PS2 ja nie polecam przerabiać chipem-tracisz gwarancję od SONY, za to dostajesz od serwisu, ale to już nie to...Jak chcesz możesz tak przerobić, ale jak już masz nowe PS2 nierób tego sam. Swap Magic kosztuje około 80zł-100zł. Wink


EDIT: 50 post Big Grin


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - PrinceKamil - 08-03-2009

Dobra, a jeśli chcę nabyć nowe w sklepie - będę coś jeszcze musiał dokupywać czy tam jest cały zestaw? I gdzie najlepiej kupić żeby było tanio? (:


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - cipior06 - 09-03-2009

mogl by mi ktos wyslac na e-mail obraz plyty z FMCB (i wszystkie programy z tym zwiazane) zebym tylka ja nagral na cd i nie musial bawic sie samemu w robienie obrazu?

Moj e-mail:
[email protected]
DZIEKISmile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - baku95rk - 09-03-2009

(08-03-2009, 14:26)bart1500 napisał(a): 3) W facie zasilacz ma w środku, w slimie masz go osobno, FAT też jest ciężki.
W 90004 zasilacz jest wbudowany!!!!


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 09-03-2009

(08-03-2009, 23:16)PrinceKamil napisał(a): Dobra, a jeśli chcę nabyć nowe w sklepie - będę coś jeszcze musiał dokupywać czy tam jest cały zestaw? I gdzie najlepiej kupić żeby było tanio? (:
A więc tak : W zestawie masz: oczywiście konsole PS2, jeden pad, no i wszystkie potrzebne kable do podłączenia. Niema zaś karty pamięci-trzeba ją dokupić osobno, niema podstawki żeby konsola mogła stać pionowo, (ona jest niepotrzebna), możesz także dokupić pilot (on też jest zbytnio niepotrzebny). Big Grin Ja kupiłem moje PS2 w SATURNIE, możesz też je kupić na allegro. Wink
(09-03-2009, 18:25)baku95rk napisał(a):
(08-03-2009, 14:26)bart1500 napisał(a): 3) W facie zasilacz ma w środku, w slimie masz go osobno, FAT też jest ciężki.
W 90004 zasilacz jest wbudowany!!!!

TAK to prawda, ale ta wersja konsoli jest chyba tą najnowszą (o ile się nie mylę), i tu się zgadzam zasilacz jest w środku. Przepraszam nie uwzględniłem tej konsoli. Tongue


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - pipass - 11-03-2009

ostatnio zakupiłem nową wersję PS2 (ta cała 9xxxx czy jakoś tak)

jak najlepiej ją przerobić? słyszałem że na kartę nie mam co liczyć


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - PrinceKamil - 12-03-2009

Mam pytanie, co to znaczy że konsola jest przerobiona MODBO CHIPEM?

I co to za program FREE MCBOOT?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Woocash88 - 13-03-2009

Konsola jest przerobiona modbo chipem - tzn że konsola ma wlutowany chip o nazwie modbo, i jest możliwe odpalanie na niej pirackich gier.

FMCBoot jest to program... a raczej paczka programów, które instaluje się na karcie pamięci, między innymi jest tam program do odpalania pirackich gier.