PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Killzone 2 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Gry (https://playstationforum.pl/forum-gry--101)
+--- Wątek: Killzone 2 (/thread-killzone-2)



Killzone 2 - Kratos - 04-05-2011

Cytat:Killzone 2 jest sequelem FPS-a, który niegdyś pozwolił konsoli PlayStation 2 rzucić wyzwanie xboxowej serii Halo. Część druga została wydana na platformie kolejnej generacji, co wiąże się ze znacznym skokiem technologicznym, widocznym szczególnie w dziedzinie grafiki.

Fabuła przedstawia wydarzenia, rozpoczynające się dwa lata po tych z „jedynki”. Tym razem nie bronimy się przed Helghastami, ale sami atakujemy ich siedzibę. Musimy dopaść dowódcę potworów, Imperatora Visiariego, wcielając się w żołnierza ISA – Sava. Swoją misje zaczynamy w samym centrum konfliktu, czyli w mieście Pyrrhus.

Aby uprzyjemnić nam rozgrywkę, autorzy wprowadzili podlegające destrukcji środowisko. Liczba rodzajów broni uległa zwiększeniu w stosunku do pierwszego Killzone’a. Pojawiają się także niespotykane wcześniej pojazdy, a wszystko po to, by łatwiej było pokonywać kolejne rzesze Helghastów. Wrogowie są wyposażeni w dopracowaną Sztuczną Inteligencję, podobnie jak i nasi towarzysze na polu bitwy.

Killzone 2 ukazuje zmienne warunki pogodowe, które oprócz doznań wizualnych, dostarczają nam problemów z dostosowaniem taktyki do panującej aury. Ponadto gra wspiera rozdzielczość 1080p, a całości dopełnia klimatyczna oprawa audio. Jeśli posiadamy odpowiednie nagłośnienie, to dźwięk emitowany jest w standardzie 7.1.

Oficjalny wątek gry, zapraszam do dyskusji.


RE: Killzone 2 - piotros - 13-08-2014

--- 13-08-2014, 22:05 ---
Wczoraj po skończeniu Killzone'a, postanowiłem sprawdzić drugą część, grając w dostępne na PSS demo.
Grafika zachwyca, w porównaniu z pierwszą częścią. Zmianie uległo mapowanie przycisków na padzie, co momentami mnie denerwowało, ale jest to kwestia przyzwyczajenia.
Sama rozgrywka natomiast różni się od pierwszej części znacząco, co nie do końca mi odpowiadało, ale może dlatego, że grałem od razu po skończeniu pierwszej części lub do dema wybrano nie do końca trafny moment gry.
Ja do tej części może kiedyś wrócę, ale na pewno nie w najbliższej przyszłości...

--- 04-10-2014 ---
Długo nie wytrzymałem, ale to pewnie przez część Najemnik, która skłoniła mnie do poznania dalszych przygód uniwersum Killzone...
Początek gry był fragmentem umieszczonym w demie, ale jakoś tak mi tym razem poszło lepiej i było jakoś ciekawiej... potem gra mnie wciągnęła i żałowałem, że nie miałem swobodnego dostępu do telewizora...
Dzisiaj mi się udało i przeszedłem kilka misji na raz i nadal mi mało... Najbardziej mi się podobały krwawe kanały, które miałem okazję już poznać w części Najemnik, gdzie one występują jako jedna z map w trybie wieloosobowym. W końcu się dowiedziałem, co się w nich działo... Wink
Kurcze nie sądziłem, że jeszcze mnie strzelanki wciągną, ale jak widać się myliłem... Wink
No i jeszcze to całe uniwersum, które stworzyli... miodne... normalnie nie mogę się doczekać dalszych części, a szczególnie najnowszej na PS4... Wink


Odp: Killzone 2 - Damiano1234 - 06-10-2014

Mam Killzone 2 i 3 świetne gry. Chciałbym zagrać w shadow fall Ale pewnie to zrobię za parę lat jak będę mieć ps4 czyli jak będzie wchodzić ps5 :-)

☆★☆ XPERIA S ☆★☆ - tapatalk


RE: Killzone 2 - JaDCorbeN - 06-10-2014

Gram we wszystkie części, ale ... niestety Shadow Fall jakoś nie powala grywalnością. Graficznie jest pięknie natomiast co do gry ... nie mogę się nastawić do niej pozytywnie, brakowało mi czegoś Sad

Natomiast 1,2 oraz 3 - sam miód no i te tryby multi Smile


RE: Killzone 2 - piotros - 06-10-2014

--- 06-10-2014, 18:51 ---
No właśnie... Smile Ja zacząłem w multi praktycznie od części Najemnik, ale z miłą chęcią sprawdzę i w części 2. Tylko najpierw przejdę singla...
A Shadow Fall, też bym sprawdził jak wygląda, ale jeszcze trochę muszę poczekać na swój egzemplarz PS4...

--- 07-10-2014 ---
Ahhh... cóż to było za popołudnie... znowu przeszedłem kilka misji i jak zacząłem się zbliżać do Visariego, to już wiedziałem, że będzie koniec gry i nie odpuściłem, aż jej nie ukończyłem... Smile
Przejście całości z lekkim zbieraniem zajęło mi 8:29:49 i ukończyłem tylko 32% gry dla jednego gracza.
Zasmuciła mnie jedna scena w jednej z końcowych misji
[spoiler]na krążowniku, gdzie znowu spotykamy się z Janem Templarem i na zakończenie misji zostaje on zabity i niestety nie dotrwa do następnej części. Sad[/spoiler]
Gra miodna, aż nie mogłem się od niej oderwać i tylko inne obowiązki mnie od niej odrywały...
Graficznie bardzo mi przypomina część Najemnik, która wyszła na PSVita, a praktycznie to było odwrotnie, bo część na PSV wyszła później. Co prawda Najemnik jest trochę bardziej jasny, a część 2 bardziej mroczna... Smile
Bardzo mi odpowiada to, że bronie są identyczne w obu grach i dzięki graniu w Najemnika, wiedziałem, które bronie są warte zainteresowania... Smile Spodziewam się, że w części 3 też będą takie same... Smile
Na duży plus należy zaliczyć pełną polską lokalizację gry, która wyszła przecież 5 lat temu.

Teraz pozostanie mi przetestować tryb dla wielu osób, ale to już innym razem jak znowu będę miał swobodny dostęp do telewizora.


RE: Killzone 2 - VortaL - 08-10-2014

Widziałem jak piotros wczoraj namiętnie grałeś Smile Ciekawa gra, ale lekko nie w moim guście.


RE: Killzone 2 - Kraszu - 19-12-2019

Odkop...

Naszła mnie ochota na mięsiste strzelanie, a że lubię grać w zapomniane już przez większość graczy tytuły, to wybór padł właśnie na K2. Gra jest śmiesznie wręcz tania. Aż grzech nie spróbować. Lubię takie nostalgiczne powroty (prawie za darmo) podczas gdy inni pieją z zachwytu nad nowościami wycenianymi na 230 zł.

Wybór to nieprzypadkowy bowiem polubiłem uniwersum - mam w swoim resume zaliczoną Jedynkę, Najemnika na Vicie i Shadow Fall na PS4. Killzone ma swoją tożsamość, swój przytłaczający szaro-bury klimat. Pora zatem na kolejny element układanki, a części 2 i 3 to prawdopodobnie szczytowe osiągnięcia marki. Tytuły te po części nigdy nie zostaną przeze mnie w pełni docenione - po tylu latach od premiery na pełnowartościowe multi nie ma co liczyć. Ja jednak z założenia jestem graczem w pełni nastawionym na singla i liczę na soczystą kampanię. Na tym się skupiam w 100%. Zresztą - aby czerpać radość z multika, to trzeba jednak mieć masę czasu na szlifowanie skilla, którego dorośli gracze nie mają. Może ktoś z młodszych userów cosik dopowie w tym wątku...