PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Sposób na uruchamianie homebrew (a także backupów), czyli CFW 3.55 Kmeaw - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale--104)
+--- Wątek: Sposób na uruchamianie homebrew (a także backupów), czyli CFW 3.55 Kmeaw (/thread-sposob-na-uruchamianie-homebrew-a-takze-backupow-czyli-cfw-3-55-kmeaw)

Strony: 1 2


Sposób na uruchamianie homebrew (a także backupów), czyli CFW 3.55 Kmeaw - drakon - 03-05-2011

Co nam będzie potrzebne?

Przede wszystkim oryginalny firmware 3.55 od Sony - do pobrania tutaj.
Uwaga! Custom firmware instalujemy TYLKO I WYŁĄCZNIE na oryginalny firmware 3.55 od Sony - w innym przypadku grozi nam to uwaleniem konsoli (popularne zwane "brickiem"). Jeżeli masz starszy soft, należy go zupgrade'ować do 3.55.

Jeżeli masz firmware w wersji 3.56, 3.60 - możesz w tej chwili przestać czytać. Na chwilę obecną nie jest możliwy downgrade z tej wersji firmware, nie ma także CFW.

Plik PS3UPDAT.PUP przerzucamy na pendrive (FAT32) do folderu PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP (prościej pisząc, ścieżka do pliku ma wyglądać tak: dev_usb0/PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP).

Instalujemy OFW3.55 na naszej konsoli:
- wkładamy PD wiadomo gdzie
- z zakładki "Ustawienia" wybieramy "Aktualizacja systemu"

[Obrazek: cfw_01.jpg]

- następnie "Aktualizacja przez nośnik danych"

[Obrazek: cfw_02.jpg]

- oczywiście akceptujemy treść licencji
- system się zaktualizuje i uruchomi ponownie.

Teraz czas na ściągnięcie CFW3.55 Kmeaw - tutaj.

Gdybyście nie byli pewni, czy plik ten jest właściwy (ryzyko bricka!), porównajcie sobie sumy kontrolne plików z OFW i CFW (służ do tego np. program HashTab):
Kod:
Oryginalny OFW MD5: ca595ad9f3af8f1491d9c9b6921a8c61
Custom CFW MD5: 2be5e87a22bf1e7f48e98fcabd38977b

- zmieniamy nazwę naszego CFW na taki, jaki miał OFW, czyli PS3UPDAT.PUP i pakujemy do do folderu PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP (analogicznie, jak przy instalacji OFW)
- ponownie wybieramy "Ustawienia" -> "Aktualizacja systemu" -> "Aktualizacja przez nośnik danych"
- powinno pokazać się nam takie okienko:

[Obrazek: cfw_03.jpg]

- akceptujemy "licencję"
- pamiętamy, żeby opcja "Wyłącz system automatycznie po zakończeniu aktualizacji" była ODZNACZONA
- klikamy "OK" i czekamy na zainstalowanie się naszego firmware
- jeżeli wszystko poszło zgodnie z planem, w menu "Gra" pojawi nam się magiczna opcja "Install Package Files":

[Obrazek: cfw_04.jpg]

- teraz już możemy odpalać backupy i homebrew na naszej konsoli Smile

UWAGA! Jeżeli zobaczycie komunikat, że "nie znaleziono danych do aktualizacji", to sprawdźcie, czy nazwy plików są takie, jak powinny

Jeżeli zobaczycie komunikat, że "zainstalowane jest już najnowsze oprogramowanie" spróbujcie z poziomu Recovery:
- wyłączcie konsolę
- przytrzymajcie przycisk zasilania - konsola ponownie włączy i wyłączy się
- kiedy zostanie wyłączona, ponownie naciśnijcie przycisk włączenia, aż usłyszycie dwa kolejne sygnały
- po usłyszeniu dwóch piknięć zdejmijcie palec z przycisku włączenia
- podłączcie kontrolel kablem, wciśnijcie przycisk PS
- pojawi się Recovery Menu

UWAGA! Nie odpowiadam za jakiekolwiek błędy/brick/YLOD itd. - robicie to na własną odpowiedzialność!!!


RE: Sposób na uruchamianie homebrew (a także backupów), czyli CFW 3.55 Kmeaw - Szkieletor - 08-05-2011

Fajnie, że ktoś się zajął działem PlayStation 3. Mam już Kmeawa i nie potrzebuję tego poradnika, ale początkującym się przyda. Sam robiłeś screeny? :P

Aha, i znalazłem jeden błąd:

"Jeżeli masz firmware w wersji 3.56, 3.60 - mżesz w tej chwili przestać czytać. Na chwilę obecną nie jest możliwy downgrade z tej wersji firmware, nie ma takżę CFW"




RE: Sposób na uruchamianie homebrew (a także backupów), czyli CFW 3.55 Kmeaw - drakon - 08-05-2011

Chodzi Ci o literówkę "mżesz"?
Już poprawiłem. Dzięki za spostrzegawczość.


RE: Sposób na uruchamianie homebrew (a także backupów), czyli CFW 3.55 Kmeaw - Szkieletor - 08-05-2011

Tak, już wszytko dobrze. Smile
Trzeba tylko dodać, że na starych modelach FAT (Już nie pamiętam na jakich) występuje duże prawdopodobieństwo bricka, tylko tak mówię, aby nikt potem nie płakał...

EDIT: "- podłączcie kontrole kablem, wciśnijcie przycisk PS " tu chyba też coś nie tak.


RE: Sposób na uruchamianie homebrew (a także backupów), czyli CFW 3.55 Kmeaw - GENERiC - 09-05-2011

zapewne chodziło o kontroler.

Te modele FAT to z 256MB NANDem. Chyba jedne z pierwszych(80GB i 160GB już mają 16MB NOR). Piszę chyba, bo nie jestem pewien.


RE: Sposób na uruchamianie homebrew (a także backupów), czyli CFW 3.55 Kmeaw - JaDCorbeN - 28-08-2011

Jeszcze zapomniałeś dodać o tzw homebrew czyli programach tworzonych przez scenę:
-Gaia Manager i podobne menadżery służące nam do zarządzania/kopiowania/uruchamiania kopii zapasowych gier
-wspomniany w którymś poście na forum odtwarzacz medialny ShowTime
-serwer FTP do kopiowania kopii bezpieczeństwa gier np: po LAN z PC

Wszystki ete programy ułatwiają nam pracę na CFW, a niektóre są niezbędne (Gaia, Rogero, Multiman) Instalujemy je poprzez zgranie na pendriva pliku *.pkg, w konsoli wchodzimy na install package files (widoczne na screenie u góry) wybieramy pendriva i instalujemy.


RE: Sposób na uruchamianie homebrew (a także backupów), czyli CFW 3.55 Kmeaw - drakon - 04-09-2011

Nie zapomniałem, będzie od tego osobny wątek.
PS Gaia i Rogero w tej chwili już się praktycznie nie liczą (szczególnie Gaia).


RE: Sposób na uruchamianie homebrew (a także backupów), czyli CFW 3.55 Kmeaw - JaDCorbeN - 04-09-2011

Jak dla mnie są lepszejsze od MultiMana szczególnie Rogero (przynajmniej mi się z niego lepiej korzystało)


RE: Sposób na uruchamianie homebrew (a także backupów), czyli CFW 3.55 Kmeaw - Yohokaru - 10-04-2012

Chciałbym zadać pytanie (nie ukrywam, że pytanie kolegiBig Grin). Czy aktualizując non stop konsolę, nawet nie wiem jaka wersja teraz jest, to w opisany sposób mógłby sobie wgrać ten firmware, czy coś się pokomplikowało w tej sprawie?


RE: Sposób na uruchamianie homebrew (a także backupów), czyli CFW 3.55 Kmeaw - drakon - 10-04-2012

Mając firmware wyższy niż 3.56 nie można sobie zainstalować CFW. Jedynym wyjściem jest flashowanie konsoli (E3 Flasher, Progskeet).
Jeżeli kolega chce pograć w nowsze gry, może zaopatrzyć się w dongle True Blue (oczywiście jest to jak najbardziej nielegalne).