PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Co ostatnio oglądałeś? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Filmy i seriale (https://playstationforum.pl/forum-filmy-i-seriale)
+--- Wątek: Co ostatnio oglądałeś? (/thread-co-ostatnio-ogladale%C5%9B)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Mr.Q - 19-10-2012

Spoilery.

Wraz z moją lepszą połową wybrałem się dziś do kina. Poszliśmy tak o, z marszu, bez wcześniejszego planowania. Po przejrzeniu ulotek filmowych zdecydowaliśmy się na ''Whisky dla aniołów''.
Dawno nie widziałem tak przereklamowanej kampanii promocyjnej. Nie dość że sama ulotka wprowadza w błąd, to trailery które obejrzałem już po seansie, również wydają się przedstawiać inny film.
I Bóg mi świadkiem - na początku zastanawiałem się, czy wszedłem do odpowieniej sali. Wszystko zapowiadało komedię, tymczasem na ekranie od początku widać sceny przemocy oraz trudne sytuacje życiowe, które w końcu pokazały prawdę - film jest melodramatem.
Whisky dla aniołów opowiada historię czworga ludzi, którzy nie umieją porawdzić sobie w życiu. Przyjaciele z racji braku innego pomysłu na zarobek, postanawiają ukraść luksusową whisky, która ma zostać wylicytowana za ogromne pieniądze. Po trailerach można wywnioskować, że główną fabułe w fimie ma stonowić pytanie ''jak to zrobić?''. W rzeczywistości okazuje się jednak, że 4 plebów wchodzi gdzie trzeba, biorą co chcą i wychodzą.
Humoru w tej produkcji nie ma wcale. Postacie poza głównym bohaterem są płaskie i nudne, mimo że w ulotce zapowiadane były jako wyjątkowo komiczne. Największą zaletą filmu jest historia głównego bohatera - chuligana z przeszłością, który właśnie został ojcem. Wątek ten jest nieźle ciągnięty na początku filmu, potem niestety praktycznie wygasa.
Nie polecam.


Droga bez powrotu 5.
Spodziewałem się szmiry, ale nie aż takiej. Trudno było by wyliczyć wszystkie błędy, które w tym filmie popełniono. Głupota bohaterów oczywiście przeraża, choć biorąc pod uwagę dzisiejsze horrory, nie powinna zaskakiwać. Policjantów w mieście brak, radio i telefony nie działają. Oczywiście zamiast siedzieć na miejscu i czekać na zbirów, bohaterowie rozbiegają się po mieście w poszukiwaniu przestępców. Miasto opustoszało totalnie, na ulicy nie ma nikogo. Przeciwnicy dokładnie znają położenie bohaterów, zawsze znajdują się dokładnie tam, gdzie oni. 'Billy' mając okazję postrzelić przeciwnika który zabił jego dziewczynę, postanowił go gonić i oczywiście sam został złapany.
Gra aktorska to koszmar, ale nic nie przebija dialogów między bohaterami.


Mimo wszystko czekam na kolejną część Tongue
Dzisiejszej nocy obejrzałem:

Blitz:
Jeden z lepszym filmów ze Stathamem jakie widziałem. Sierżant Brant prowadzi śledztwo w sprawie zabójcy policjantów. Blitz, bo tak ma na imię morderca, kontaktuje się z dziennikarzem z The Post. Przekazuje mu informacje o swoich 'planach na przyszłość'. Brant wraz z kolegą Nashem starają się rozwiązać sprawę.
Film ciekawy, dobra gra aktorska Stathama. Bardzo spodobał mi się w roli uzależnionego od alkoholu policjanta.

Chained:
Mały Tim oraz jego matka Sarah, łapią taksówkę pewnej słonecznej soboty. Kierowcą okazuję się być seryjny morderca, który właśnie dokonuje swojego kolejnego porwania. Mężczyzna wywozi ich do swojego domu i tam zabija matkę chłopca. Tim przez kilka kolejnych lat jest więziony przez porywacza. Bob, bo tak ma na imię taksówkarz, zmuszana chłopaka do sprzątania domu oraz zakopywania kolejnych zwłok.
Film oryginalny i interesujący, podczas seansu czuć powiew świeżości. Momentami jest trochę dłużyzny i przeciągania, ale nie da się odejść od ekranu przez zakończeniem seansu.
Dzisiejszej nocy:

Zły porucznik (2009)
Film nawiązujący tytułem i stylem życia głównego bohatera do produkcji Abela Ferrara z 92 roku.
Tym razem w roli staczającego się na dno gliny wystąpił Cage. Jako porucznik rozwiązuję on zagadkę morderstwa na emigrantach z Afryki. W miedzyczasie nadużywa on swoich praw, ćpa, pije, okrada, uprawia hazard i bierze udział w handlu narkotykami.
Film dobry, oglądałem z zainteresowaniem, ale nie ma tego klimatu, który odczuwa się przy oglądaniu oryginału.

Terytorium wroga.
Francuska dziennikarka zostaje porwana w Afganistanie. Na ratunek wysłana zostaje specjalna grupa komandosów. Po odbicu uwięzionej, w pościg za oddziałem ruszają Talibowie.
Piękne zdjęcia, widoki, krajobrazy. Niektóre akcje trochę naciągane. Mimo że podczas senasu widz nie zżywa się z bohaterami, to zakończenie potrafi delikatnie wzruszyć. Dobre kino.


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Kratos - 28-10-2012

To i ja coś napiszę, żeby Q nie musiał edytować postów ;D

Współlokatorka - thriller z roku pańskiego poprzedniego. Konia z rzędem temu, kto mi przypomni jakim cudem zainteresowałem się tym filmidłem. Może dlatego, że jest o bliskiej mi grupie społecznej. Jedna dziewczyna zaczyna studia i choć jest kujonką na całego to wprowadza się do akademca. Zamieszkuje w pokoju z drugą dziewczyną, Rebeccą i już po tytule można się domyśleć, że z Beccą będzie coś nie tak. Dziewczyna ma coś z deklem i za wszelką cenę chce mieć tę pierwszą dziewczynę (nie mam pamięci do mało ciekawych postaci w filmach) dla siebie. Całej reszty filmu także można się domyślać - Becca robi wszystko, żeby inne osoby zniknęły z życia jej przyjaciółki. Nudny i przewidywalny potworek z wycackanymi, wymalowanymi dziewczynkami. 3/10


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Mr.Q - 28-10-2012

Chyba niedałbym rady obejrzeć tego filmu, ze względu na Giganteda który gra chyba jedną z głównych ról. Jakoś gościa nie lubię.


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Kratos - 28-10-2012

Nie wiem gdzie ten gość jeszcze grał, ale takich jak on to jest na pęczki przystojniaków np. Tatum ostatnio, którego nie trawię, a się natykam często na niego.


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Mr.Q - 28-10-2012

Tatum to już w ogóle papaluch, filmem który przyniósł mu sławę był bodajże Step Up. Potem poleciło już z górki. Nie oglądam z nim filmów, dla mnie to człowiek o jednym wyrazie twarzy.
Giganteda widziałem już w paru filmach.


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Kraszu - 06-11-2012

Ostatnimi czasy ogarnąłem całą serię „Piła”. Nie chcę oceniać poszczególnych części, bo byłoby tego zbyt wiele. Krwawa saga wciągnęła mnie bez reszty głównie ze względu na pewne pokłady intrygi i zawiłości fabularne skupiające się wokół umownej misji resocjalizacyjnej Jigsawa. Mimo, że późniejsze części ewidentnie były nakręcane w wyniku kolejnych sukcesów poprzedniczek, to jednak scenarzystom udało się W MIARĘ sensownie wszystko ze sobą połączyć i tym samym zachęcić mnie do sięgnięcia po każdą z kontynuacji.

SPOILERY

Jestem bardzo rozczarowany zakończeniem. Pomimo zapewnień twórców że „siódemka” jest definitywnym finałem serii, to czuć na kilometr, że furtka do kontynuacji została szeroko otwarta.
Hoffman po prostu pozarzynał wszystkich niewygodnych rywali. Nie pasuje to do misternie uknutych układanek, do których widz się przyzwyczaił i w których istotne postacie żegnały się z życiem po jakiejś grubszej historii. Najbardziej zdziwiła mnie łatwa śmierć żony Jigsaw’a. To było bardzo słabe, zrobione „na odwal się”. Pojawienie się doktora z „jedynki” miało być w zamyśle szokujące dla widza, ale ja się tego domyślałem…

Mierzi mnie fakt, że pierwszy zbrodniarz czyli Hoffman nadal żyje. Moim zdaniem powinna powstać kolejna część. Obecne zakończenie jest słabe i nie satysfakcjonujące.


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Kratos - 06-11-2012

Co prawda to prawda. Seria, mimo, że gorsza z części na część to wciąga i nie można się odgonić od pomysłu obejrzenia całości. Seria powinna zakończyć się na dwóch pierwszych częściach, bo to były naprawdę dobre filmy i niech mi tu nikt nie ściemnia, że domyślił się zakończenia jedynki. Nie podobało mi się jak dalej seria poszła. Wszystko z tak genialnego pomysłu karania za ciężkie grzechy przerodziło się w strasznie naciągane i naiwne filmy skupione wyłącznie na wymyślnych pułapkach, które zdaje się, że nawet pod koniec nie były już tak wymyślne i się powtarzały.

Reklama


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Kraszu - 06-11-2012

Zakończenie jedynki to jedno z najbardziej genialnych i nieprzewidywalnych finałów jakie miałem okazję zobaczyć w filmach. Pierwsze trzy części podobały mi z racji tego, że były umownie realistyczne. Później zaczęły pojawiać się skomplikowane mechanizmy tortur, których skonstruowanie zajęłoby wieki. Od tego momentu serię uważam za mocno komercyjną, kiczowatą ze względu na odarcie z resztek realizmu i tworzoną głównie z myślą dla rządnych wrażeń nastolatków. Nie zmienia to jednak faktu, że z chęcią obejrzę "ósemkę" jeżeli takowa powstanie. Rzadko się zdarza we współczesnych horrorach, aby twórcy pokusili się o coś więcej niż tylko obrzydzanie widza, a historia Johna jest na swój sposób fascynująca.


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Mr.Q - 06-11-2012

Dla mnie Piła to trzy pierwsze części serii. Wszystkie trzy bardzo mi się podobały, trzymały poziom fabularny ichoć napięcie. Nacisk tutaj kładę szczególnie na część pierwszą i trzecią. Pozatym, zakończenie trójki jest tak samo dobre jak to z jedynki.
Dalsze części były już kręcone na siłę, osobiście uznaję tylko trylogię.


RE: Co ostatnio oglądałeś? - Kratos - 11-11-2012

Dragonball: Ewolucja - coś mnie podkusiło, żeby jednak ten film obejrzeć. W przeszłości serial oglądałem z wypiekami na twarzy i brałem czynny udział w tej całej machinie marketingowej z kartami czy naklejkami ze wszystkich serii. Film ten wygląda koszmarnie. Trudno sobie wyobrazić, że efekty za 45 mln dolarów mogą wyglądać tak kiczowato. Już od samego początku jesteśmy katowani wyświechtanymi tekstami typu "Musisz uwierzyć w to kim jesteś." oraz "Smocze kule będą w mojej władzy, dzięki nim będę miał moc by zniszczyć ten świat.". Główny zły w postaci Piccolo ani przez moment nie wygląda na złego, a bardziej na umalowanego na zielono dziwoląga. To, co świadczyło o sile serialu tutaj wygląda możliwie jak najgorzej, to jest walki i humor, który nie spełnia żadnych standardów. 2/10