Hej. Jeśli to czytasz to znaczy, że jesteś zarejestrowanym użytkownikiem naszego forum. Kliknij tutaj aby się zarejestrować i w pełni korzystać z forum.

Przygodówka poszukiwana
#1
Witam wszystkich.
Ostatnio stałem się posiadaczem dwójeczki i gry Harry Potter i zakon feniksa. Szukam podobnych gier- przygodówki z questami, duzo chodzenia po lkalizacjach, szukania, mniej walki. Coś podobnego do opisywanej gry lub np Morrowind- w to kiedyś grałem namiętnie. Najlepiej po polsku ale to niekonieczne.
Odpowiedz
#2
Na szybko:
  • Ico
  • Broken Sword: The Sleeping Dragon
  • Fahrenheit
Ewentualnie:
  • Beyond Good & Evil
  • Psychonauts
  • Trylogia Prince of Persia
  • Seria Silent Hill
  • Syberia I & II
Jednakże najlepiej będzie sprawdzić przynajmniej fragment rozgrywki
na tytubie aby mniej więcej wiedzieć o co w tych grach chodzi.
Jak mogę, to pomogę.

Odpowiedz
#3
Czytając Twój post od razu przyszła mi na myśl gra "Tomb Raider: Anniversary". Jest to szpil, w którym nie uświadczy się dużej ilości walki, a rozgrywka polega przede wszystkim na eksplorowaniu świetnie zaprojektowanych, klimatycznych lokacji, pokonywaniu przeszkód terenowych i rozwiązywaniu zagadek logicznych. Tempo jest melancholijne tzn. całokształt doświadczenia opiera się tutaj na wciąganiu klimatu nosem. Gracz czerpie przyjemność z obcowania ze światem gry, nikt go nie goni, można powiedzieć, że jest to rodzaj swoistej przygody. Dodatkowo można powiedzieć, że mechanika cechuje się staro szkolnymi rozwiązaniami, a więc jest stosunkowo wymagająca. Nie jest to szpil dedykowany hardcorowym graczom - z tego powodu użyłem określenia wymagający zamiast trudny - jednakże warto podkreślić, że trzeba się w rozgrywkę "Tomb Raider: Anniversary" chociaż trochę zaangażować. Jak najbardziej polecam. Smile

Mogę też zarekomendować tytuł wymieniony przez poprzednika, czyli "Beyond Good & Evil". Jest to także wyjątkowo udany szpil i mam wiele ciekawych patentów.
[Obrazek: PaultheGreatPL.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości