Hej. Jeśli to czytasz to znaczy, że jesteś zarejestrowanym użytkownikiem naszego forum. Kliknij tutaj aby się zarejestrować i w pełni korzystać z forum.

Usterki w zakupionym PS3
#1
Witam,
dziś kupiłem sobie starą plejke 3 w fajnej cenie, miał być zepsuty zasilacz (konsola się ponoć po jakimś czasie wyłącza).
Po obecnych testach konsola się nie wyłącza, jest za to bardzo głośna. Po jakimś czasie zaczyna chodzić jak samochód z włączoną klimatyzacją (czyt. głośno)- jest taki sam poziom dźwięku jak chłodzenia chłodnicy klimy Big Grin. no ale narazie nie wyłącza. Konsolę rozberałem, jest czysta w środku, co może być przyczyną tego głośnego śmigania konsolki? znalazłem na forum info, że może to też być zużyty wiatrak? albo czujnik temperatury?

druga sprawa to napęd. włożyłem płytkę, odpaliła się, doszło do loadingu gry po menu i dupa, ścina i nic nie mogłem zrobić poza wyjściem do menu konsoli. po tym już płyty do gry nie było widać w menu. wyłączyłem, włączyłem, znów to samo, płyta widoczna ładuje się do jakiegos momentu i znów nic. Więc rozberałem napęd (w celach informacyjnych czy w razie czego dam radę sam wymienić laser) dotarłem do lasera, przeczyściłem go lekko no i uruchomiłem na nowo, wszystko było ok, gra się władowała aż w końcu poprostu grałem bez komentarza w fife no i oczywiscie druga połowa już się nie władowała. chciałem potwierdzić czy jest to objaw 100% uszkodzonego lasera? bo chcę zamawiać nowy Wink
Odpowiedz
#2
Musisz oddać konsole do serwisu na wymiane pasty, u mnie to kosztowało 100 zł.
[Obrazek: 2vVEw.png]
Odpowiedz
#3
A dokładniej pasty pod IHSem, bo sama wymiana pasty na procesorze może nic nie dać. Jak chcesz mieć pewność że to nie wina lasera to odpal coś z dysku, demówek nie powinno brakować na PSN.
PSX, Xbox, PS2, X360, PSP, GC, Wii, MD, PS TV, SNES, Famiclone, DC, GBA, GBM, PS4, DS, NESc, PS3
[Obrazek: 992805.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości