Hej. Jeśli to czytasz to znaczy, że jesteś zarejestrowanym użytkownikiem naszego forum. Kliknij tutaj aby się zarejestrować i w pełni korzystać z forum.

PS3 - nie mogę włączyć konsoli normalnie i w trybie bezpiecznym
#1
Witam. Mam bardzo poważny problem z moją konsolą. Jest to model CECH-4004C. Do dnia dzisiejszego wszystko było w najlepszym porządku, lecz w tym momencie nie wiem co robić.
Konsola stała w pionie na moim biurku. Chciałem naładować jednego pada, więc położyłem go niedaleko PS3. Włączyłem grę i zacząłem grać na 2 padzie. Jakiś czas później zahaczyłem o kabel ładującego się sprzętu i konsola przewróciła się. Głęboko wierzyłem, że nic poważnego się nie stało, ale po chwili zobaczyłem problemy. Gra zawiesiła się, a system odmówił współpracy. Wyłączyłem zatem konsolę i włączyłem ją ponownie, ale zobaczyłem przykry komunikat. Na ekranie wyskoczyło "nie można uruchomić. Nie znaleziono odpowiedniej pamięci masowej systemu".
Zacząłem szukać rozwiązania na internecie i pomyślałem, że zainstalowanie systemu na nowo pomoże rozwiązać problem. Pobrałem zatem aktualizację 4.55 i zrzuciłem plik na pendrive'a, tworząc folder PS3, a w nim UPDATE z plikiem pobranym z oficjalnej strony Sony Computer Ent.
Postępowałem zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. Konsola poprosiła mnie o podłączenie kablem kontrolera i wciśnięcie przycisków START + SELECT. Tak również zrobiłem. Konsola wyszukała pobraną aktualizację i zaczęła instalować system, lecz postęp zatrzymał się na 99%. Mijały godziny, lecz proces nie kończył się. Wydawać by się mogło, że konsola zawiesiła się. Postanowiłem, że wyłączę sprzęt z zasilania. Przycisk power nie działał. Usłyszałem tylko podwójne piknięcie. Teraz żałuję, ponieważ konsola nie wyświetla już nic. Słyszę, że przez pewien czas zaczyna intensywniej pracować, lecz nic się nie dzieje. Dioda obok 2 portów USB ciągle świeci się na żółto, a ta przy przycisku power na zielono. Obawiam się najgorszego - że już nic nie jest w stanie poratować PS3 ; ((
Nie działa włączanie konsoli w trybie bezpiecznym. Nic się nie dzieje. Dioda ciągle świeci na zielono, lecz nie widzę obrazu na telewizorze. Słyszę tylko pracę konsoli. Uniemożliwia mi to format dysku lub próbę wskrzeszenia systemu.
Co mogę zrobić? Jak to naprawić? Stało się coś z dyskiem, czy konsola uległa uszkodzeniu? Jest mi strasznie przykro. Potrzebuję pomocy bo sam już nie wiem czego mogę spróbować.
Odpowiedz
#2
Uwalony HDD, do wymiany.
Odpowiedz
#3
Czyli zakładamy najgorsze? Sad
Chciałbym jakoś dostać się do dysku. Może coś przy wstrząsie poluzowało się? Może ponowne włożenie HDD rozwiąże problem? Nie wiem jak to zrobić. Jest to model CECH-4004C a konstrukcja Super Slim utrudnia mi zadanie.
Wiesz może jak dostać się do dysku w tej konsoli?

Najbardziej martwi mnie to, że nie mogę spróbować włączyć konsoli w trybie bezpiecznym. Teraz na ekranie telewizora nie wyświetla się nic, choć konsola pracuje. Uniemożliwia mi to zainstalowanie systemu na nowo z pendrive'a lub format dysku. Wygląda to kiepsko. Wcześniej proces aktualizacji dobiegł do 99% i zatrzymał się, tak na kilka godzin. Myślę, że skoro instalacja systemu rozpoczęła się, to konsola "widzi" dysk, a przynajmniej tak było, bo teraz nie wyświetla się kompletnie nic ; /
Odpowiedz
#4
W super slimce wyjęcie dysku to banal- obejrzyj pierwszy lepszy filmik o wymianie. Sproboj podlaczyc hdd do PC jeżeli masz taka możliwość.
Odpowiedz
#5
A rozumiesz co to jest uwalony dysk?? To są też bad sectory, czyli konsola widzi go, formatuje do pewnego stopnia, trafia na BS i stoi. BS tworzą się podczas uderzenia/upadku HDD jak pracuje, czasami też w spoczynku, jest t o uderzenie głowicy w talerze. Można ratować HDD przez formatowanie Low Level ale to jest tylko przedłużanie i hdd sam już będzie tworzył BS.

A wyjęcie HDD jak UP napisałe: prościzna, chociaż w SLIM czy FAT było jeszcze prostsze.
Odpowiedz
#6
Rzeczywiście, dostanie się do HDD jest banalnie proste. Nie wiedziałem, że dysk znajduje się w tamtym miejscu.

Sprawa wygląda teraz następująco:
-wyłożyłem dysk 500GB i spróbowałem włączyć konsolę. Teraz przynajmniej dostaję komunikat który już wcześniej widziałem tzn "nie można uruchomić. Nie znaleziono odpowiedniej pamięci masowej systemu". Uruchamianie konsoli w trybie bezpiecznym nie skutkuje. Po włożeniu dysku i ponownym załączeniu konsoli nie wyskakuje już żadna informacja, a widzę tylko czarny ekran.
-pojechałem zatem do wujka który również ma konsolę. On nie ma dysku o większej pojemności, a tylko wbudowaną pamięć flash. Po podłączeniu mojego HDD do jego konsoli wszystko jest w porządku, co oznacza, że mój dysk 500GB nie jest uszkodzony (a przynajmniej jest to bardzo prawdopodobne).

Problem leży zatem w innym miejscu. Może pamięć flash mojej konsoli uległa uszkodzeniu? Dlaczego nie mogę dostać się do Recovery Menu, by skorzystać z tamtych narzędzi i spróbować naprawić system? Domyślam się, że system jest zainstalowany właśnie na pamięci flash. Co mogę w tej sytuacji zrobić, skoro nawet po odłączeniu 500GB dysku konsola nie współpracuje? Czego może to być przyczyna? Mój wujek nie ma wsadzonego dysku o większej pojemności, a mimo to system u niego włącza się normalnie. Ja po odłączeniu swojego dysku 500GB również powinienem włączyć system normalnie, a zrobić tego nie mogę.
Odpowiedz
#7
Jak podłączasz HDD swój do drugiej konsoli to konsola na pewno startuje z Twojego HDD? Bez żadnych komunikatów o przenoszeniu plików?
Możesz rozbabrać konsolę i posprawdzać dokładnie płytę.
Lub wysłać do serwisu Smile
Odpowiedz
#8
Konsola pyta mnie wtedy, czy chcę, aby dane zapisywane były na dysku, a jeśli tak, to czy przenieść wszystkie obecne dane z pamięci flash na wspomniany dysk.
System znajduje się na pamięci flash konsoli, prawda? Jeśli tak, bez dysku HDD który mam (500GB) również powinienem włączyć konsolę. Jest to możliwe, aby system zainstalowany był na HDD, czy w każdej konsoli znajduje się na pamięci flash? Boję się, że uszkodzeniu uległa właśnie ta pamięć. Naprawa tego wiąże się z wizytą serwisową ponieważ sam nie jestem tego w stanie zrobić.

Nie ma jakiegoś sposobu, by włączyć Recovery Menu? Odpalanie konsoli w trybie bezpiecznym niczym nie skutkuje. Dalej dostaję ten sam komunikat. Chciałbym naprawić system lub sformatować pamięć i zainstalować system na nowo. Myślę, że problem ten wyskakuje dlatego, że wyłączyłem konsolę z zasilania podczas aktualizacji systemu, o czym wspomniałem na początku. Po kilku godzinach oczekiwania doszedłem do wniosku, że konsola zawiesiła się. Od tego momentu nie mogę nic zrobić. Gdy podpięty jest dysk, nie dostaję żadnej informacji, a gdy odłączę HDD 500GB, wyskakuje informacja "nie można uruchomić. Nie znaleziono odpowiedniej pamięci masowej systemu".
Odpowiedz
#9
Problem jest taki że na FLASH nie masz w tej chwili systemu konsoli, został na HDD. Robisz tak:
1. Pobierz aktualizację FW do konsoli ze strony poniżej.
http://pl.playstation.com/ps3/support/sy...r-4-55%29/
2. Na pendraku załóż katalog PS3 w nim UPDATE (koniecznie pisane wielką literą!!!).
3. Do podkatalogu UPDATE wgraj pobrany z linku powyżej plik o nazwie; PS3UPDAT.PUP
4. Włóż pena do konsoli, uruchom ją.
Postępuj zgodnie z poleceniami. Jeżeli nie powiedzie się to uruchamianie w trybie recovery:
1. Wciśnij przycisk włączenia i czekaj aż konsola piśnie DRUGI raz, powinna się wtedy sama wyłączyć (zaświeci się dioda czerwona).
2. Ponownie wciśnij włączenie i czekaj aż konsola dwa razy piśnie, puść przycisk
Postępuj zgodnie z poleceniami na konsoli.

Jeżeli to nic nie da, wyślij konsolę na: NaprawyKonsol.pl
Odpowiedz
#10
Próbowałem, ale bezskutecznie. Nie wiem jak, ale dostałem się do Recovery Menu. Wcześniej było to niemożliwe, ale żadne narzędzie nie działa tak, jak powinno. Ciągle wyskakuje mi błąd (ciąg cyfr i liter) albo monit o tym, że z pamięcią masową dzieją się niedobre rzeczy. Teraz jestem już prawie pewien, że uszkodzona została płyta główna. Próbowałem wszystkiego, nawet sformatować dysk za pomocą innej konsoli, instalować system, wykorzystywałem narzędzia z Recovery Menu, podpiąłem dysk pod komputer, sprawdzałem każde możliwe rozwiązanie ale w niczym to nie pomogło. Będę musiał oddać konsolę do serwisu. Jeśli jest jeszcze na gwarancji - skorzystam z niej, ale boję się, że udowodnią mi uszkodzenia mechaniczne z własnej winy, a płyta główna to niestety duży koszt. Szkoda, przynajmniej próbowałem. Niech to będzie dla wszystkich przestroga, że konsola powinna spoczywać w pozycji poziomej, a nie pionowej, i że to bardzo delikatny sprzęt bowiem uderzenie nie było potężne. Zostaje mi jeszcze podziękować wszystkim za pomoc i za poświęcony czas. Miłego dnia ; ]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problemy z dźwiękiem, raz b.cicho, raz normalnie Derech 5 1451 16-12-2016, 23:25
Ostatni post: Derech
  Pytania odnosnie uszkodzonej konsoli wojciech100 2 973 07-02-2016, 22:36
Ostatni post: mattek
  Zawrotne tempo pracy konsoli fr1kus 1 856 09-09-2015, 15:57
Ostatni post: mattek
  Usunięcie REBUG z konsoli frequu 2 1086 11-02-2015, 15:49
Ostatni post: frequu
  Problem z połączeniem konsoli z TV makelover 0 810 02-02-2015, 21:49
Ostatni post: makelover
  Górna pokrywa konsoli norton9988 0 1028 13-01-2015, 22:54
Ostatni post: norton9988
  Sprzedaż konsoli a gry z psn mariobase 3 1997 16-12-2014, 13:12
Ostatni post: JaDCorbeN
  Wieszanie sie konsoli - laser ? jaskowski 4 1536 11-12-2014, 22:42
Ostatni post: jaskowski

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości