Hej. Jeśli to czytasz to znaczy, że jesteś zarejestrowanym użytkownikiem naszego forum. Kliknij tutaj aby się zarejestrować i w pełni korzystać z forum.

Głosowanie na najlepszą recenzję w konkursie nr 2
#1
Dzisiaj, to jest 8 stycznia zaczyna się drugi i ostatni etap konkursu na najlepszą recenzję na forum. Każdy z userów, nie tylko ci, którzy napisali recenzję, ma prawo zagłosować na 3 teksty. Głosujemy zgodnie z zasadą - pierwsze miejsce 3 pkt, drugie 2, 3 - 1 pkt. Na końcu zliczę głosy i jeżeli nie będziemy mieli dogrywki to 3 pierwsze osoby zgarniają podane niżej nagrody.

Cytat:Dzięki uprzejmości Draco i jadcorbena nagrodami w konkursie dla trzech pierwszych osób są: gra GTA na konsolę PlayStation, regeneracja 5 płyt (trzeba jedynie opłacić koszt wysyłki), kupon na dowolną naprawę w serwisie z gwarancją 180 dni w serwisie jadcorbena oraz kod na dodatki do gry Far Cry 3 na PS3. Zwycięzca konkursu będzie miał pierwszeństwo w wyborze nagrody.

Lista recenzji do głosowania:
1. FlatOut
2. Mass Effect 3
3. Medal of Honor: Underground
4. NBA Street V3
5. Psychonauts
6. Silent Hill 2
7. Sly Cooper and the Thievius Raccoonus

Przypominam, że głosujemy na tekst, a nie na grę czy autora recenzji, choć wszystko leży w gestii głosującego, bo nie ma możliwości tego sprawdzenia.

Głosowanie kończy się za równy tydzień, czyli 15 stycznia 2013 roku o godzinie 23:59.

WYNIKI:

Cytat:1. Medal of Honor: Underground - 19 pkt
2. Silent Hill 2 - 17 pkt
3. Sly Cooper and the Thievius Raccoonus - 15 pkt

4. Psychonauts - 11 pkt
5. NBA Street V3 - 5 pkt
6. FlatOut - 3 pkt
7. Mass Effect 3 - 2 pkt
You wanna play games? Okay, I'll play with you. You wanna play rough? Okay! Say hello to my little friend!

[Obrazek: montana_pl89.png]
Odpowiedz
#2
1. Sly
2. NBA Street V3
3. Psychonauts
[Obrazek: ekrms3.gif]
Odpowiedz
#3
1. Silent Hill 2, na pewno recenzja napisana z wielką pasją. Widać że autor zna sie na serii i lubi ją. Co prawda to nieco ułatwia napisanie tekstu, ale nie zmienia to faktu, że jest świetny.
2. Psychonauts otwarto przede mną magiczny świat, który żył w moim umyśle(jak zabawnie to brzmi w przypadku tej gry), poparty całkiem dobrym i ciekawym opisem. Szczególnie ciekawostka dotycząca początkowego wydawcy.
3. Sly, miałem niebywały problem z wybraniem ostatniej pozycji. Na początku myślałem, że będzie to recenzja ME3, którego niewątpliwie lubię. Jednak miałem wrażenie, że napisano ją na kolanie. Reszta tekstów, jakoś specjalnie nie przypadły mi do gustu. Sly pomimo moim zdaniem kilku błędów, albo braków okazał się trzecią najlepszą dla mnie recenzją.

Odpowiedz
#4
1. Recenzja gry "Sly Cooper and The Thievius Raccoonus" autorstwa Krasza to kawał solidnego tekstu, który czytało mi się bardzo ciekawie. Głównie za sprawą ciekawego i specyficznego stylu pisania, z którego znany jest Kraszu.
2. "Medal of Honor: Underground" zostało w bardzo przystępny sposób opisane przez Yohokaru. Najbardziej, podczas czytania tej recenzji, podobał mi się wstęp i przejście do opisywania fabuły.
3. Powiem szczerze, że miałem nie lada dylemat podczas wyboru trzeciego najlepszego tekstu. Spowodowane to było poprzez wyrównany poziom nadesłanych tekstów. Każda praca charakteryzuje się zupełnie innym stylem i każdą czytało mi się z większą, lub mniejszą przyjemnością. Ostatecznie udało mi się wybrać trzecią najlepszą recenzję, a wybór padł na tekst autorstwa ashina, który zdecydował się opisać trzecią odsłonę "NBA Street".
[Obrazek: PaultheGreatPL.png]
Odpowiedz
#5
1. Psychonauts
2. Sly Cooper and The Thievius Raccoonus
3. Silent Hill 2
[Obrazek: YU6rXCy.png]

Posiadane konsole

PlayStation One SCPH-102 z Modchipem
PlayStation SCPH-9002 z Modchipem
PlayStation 2 SCPH-75004 z ModBo Chip
PlayStation Portable E1000 (CFW 6.60 PRO C)
PlayStation 3 CECH-2003B (REBUG 4.81 CEX COBRA 7.5)

Aktualnie ogrywane:
God of War II HD
NBA 2K17

Odpowiedz
#6
1. Silent Hill 2
2. Sly Cooper and The Thievius Raccoonus
3. Psychopats
[Obrazek: CrashBandicoot.gif]
Odpowiedz
#7
1. Medal of Honor: Underground
2. NBA Street V3
3. Psychonauts
[Obrazek: Adek1989_PL.png]
[Obrazek: Adek1989_PL.png]
Odpowiedz
#8
1. Medal of Honor Underground
2. Silent Hill 2
3. Sly Cooper and The Thievius Raccoonus

Mimo iż recenzji nie jest wiele poziom jest naprawdę wyrównany. Największy dylemat miałem z wyborem najlepszej według mnie recenzji, ostatecznie padło na naprawdę świetnie napisany tekst Yoho, bardzo profesjonalnie. Silent Hill 2 znalazł się na drugim miejscu za niesamowitą pasję z jaką została napisana, widać że autor czuje się w Silent Hill jak w domu. Sly dostał 3 miejsce za humor i lekkość jaką czuć w tej recenzji.

Z niecierpliwością czekam na wyniki.
Playstation 2 Slim SCPH-77004, 3xDS2, FMCB
Inne konsole: SMS II, MegaDrive, PSOne, Dreamcast, Xbox, Xbox 360

[Obrazek: XsKg1.gif]
[Obrazek: 1N8cslJ.jpg]
Odpowiedz
#9
Po ponownym przeczytaniu wszystkich nominowanych recenzji wybór padł na 4 z nich i tu pojawił się problem, którą umieścić na miejscu poza podium... Sad
Trochę trudno było mi wybierać wśród recenzji opisujących różne rodzaje gier... tak samo trudno było mi wybierać mając jedną z moich ulubionych gier do wyboru... Wink

Po burzliwych walkach wewnętrznych, toczonych w niesprzyjających warunkach pochmurnego miasteczka, wytypowałem 3 recenzje:

1. Silent Hill 2 - zwięźle i treściwie napisana recenzja o tak rozległej i klimatycznej grze... Smile A w zasadzie, to czemu nie została zgłoszona jeszcze gra Silent Hill albo obie jako jedna opisująca początek serii na PS1 i PS2?

2. Medal of Honor: Underground - kiedyś na PC strzelanki strasznie mi się podobały, a zaczynałem od poczciwego Wolfensteina, jednakże jego następca na PS2 nie zrobił na mnie pozytywnego wrażenia. Dzięki tej recenzji może powrócę do tego rodzaju gier z przyjemnością, tym bardziej, że mam już odpowiedni sprzęt do zagrania... Wink

3. Sly Cooper and the Thievius Raccoonus - platformówki... ten rodzaj gier zacząłem lubić od momentu zakupienia pierwszej w życiu konsoli (PS2), czyli już prawie rok... Smile Dzięki recenzji zainteresowałem się nową, całkiem ciekawą grą, a końcowy akapit jest najlepszym podsumowaniem recenzji... Wink

Poza podium znalazła się recenzja drugiej platformówki Psychonauts, która tak jak poprzednie recenzje wywarła na mnie pozytywne wrażenie i zachęciła do ogrania danego tytułu...

Gratuluję wszystkim autorom dobrego warsztatu pisarskiego i jako czytelnik proszę o więcej... Tongue
[Obrazek: 9458.png][Obrazek: piotros_org.png]
3DS FC: 2724-0392-0522
Odpowiedz
#10
1) Psychonauts
2) Medal of Honor: Underground
3) Silent Hill 2

Nie miałem większych problemów z wybraniem trzech najlepszych recenzji. Długo zastanawiałem się natomiast z przyznaniem poszczególnych miejsc. W zasadzie to kolejność przy tym zestawieniu mogłaby być dowolna. Moim zdaniem każdy z tych tekstów mógłby zostać zamieszczony na profesjonalnym portalu, czy czasopiśmie traktującym o grach. Merytorycznie i warsztatowo jest to naprawdę wysoka półka wypowiedzi. Może nie mamy zbyt wielu aktywnych userów, ale dzięki takim pracom to forum ma wielką wartość.

Praca Kratosa urzekła mnie wysoką kulturą wypowiedzi oraz znakomitym przedstawieniem opisywanej gry. W odróżnieniu jednak od dwóch pozostałych recenzentów udało mu się przemycić do tekstu więcej luzu, co w sumie zaważyło na pierwszym miejscu.

MOH opisany przez Yohokaru to gra, którą ukończyłem na maxa kilkukrotnie i którą darzę miłością szczerą i bezinteresowną. Autorowi jednak udało się mnie zaciekawić ze względu na szerszy opis fabuły, której przed lekturą nie znałem. Czułem, że Yoho poświęcił na ten tytuł sporo godzin jako gracz, ale dodatkowo doczytał szereg informacji z sieci i dzięki temu mógł bardzo dokładnie zrecenzować tą wspaniałą grę.

Praca Q jest wyrazem fascynacji wobec Silent'a drugiego. W pewnym momencie miałem wrażenie, że autor jest wręcz nieobiektywny opisując kolejne elementy. Z czasem dało się przeczytać chociażby o nie najlepszym dizajnie niektórych przeciwników. Dzięki temu wiem, że gra została przedstawiona szczerze i bez naciągania. W połączeniu ze znakomitym stylem wypowiedzi Q, recenzja wyszła znakomicie.

Szczególne, pozakonkursowe uznanie należy się użytkownikowi @Zielon, który jako jedyny z "nie-kolorowych" odważnie wystawił swoją reckę i stanął w szranki ze starymi, zgnuśniałymi posiadaczami rang. Zaznaczam, że jego tekst jest całkiem przyzwoity.
[Obrazek: Kraszuuu.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Głosowanie na najlepszą recenzję Kratos 19 9382 21-01-2015, 19:54
Ostatni post: Mr.Q
  Zgłoszenia do konkursu na najlepszą recenzję Kratos 24 14275 12-01-2015, 10:05
Ostatni post: 1903
  Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - zgłoszenie udziału Kratos 9 2899 08-01-2013, 00:14
Ostatni post: Kratos
  Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja Kratos 18 4309 11-12-2012, 23:05
Ostatni post: ashin
  Głosowanie na najlepszą recenzję na forum Kratos 18 5505 08-11-2011, 10:14
Ostatni post: ashin
  Konkurs na najlepszą recenzję - zgłoszenia Kratos 31 6857 22-10-2011, 15:58
Ostatni post: Kratos
  Konkurs na najlepszą recenzję Kratos 21 5985 25-09-2011, 08:36
Ostatni post: Jujo480
  Konkurs - najlepsza postac Krochy 27 6002 05-02-2009, 16:02
Ostatni post: The Boss

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości