Witaj gościu! Zapraszamy do rejestracji w TYM miejscu. Zajmie ci to tylko kilka sekund, a zyskasz pełny dostęp do forum i być może poznasz wiele ciekawych osób do dyskusji o swoim ulubionym hobby.
Reklama

Ankieta: Ktora czesc Gry Silent Hill jest Wg ciebie Najlepsza?
Silent Hill
Silent Hill 2
Silent Hill 3
Silent Hill 4:The Room
Silent Hill:Origins
Silent Hill: Shattered Memories
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
Silent Hill - ogólnie o całej serii
18-02-2012, 01:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2012 11:01 przez Sandinista.)
RE: Silent Hill - ogólnie o całej serii
Pozwolę sobie na wszczęcie dyskusji, a co Smile Tak trochę będzie ze spoilerami.

Qwertyman napisał(a):Co mi się nie podobało - potwory.

Spoiler:

Co do klimatu, zgadzam się z Qwertym. Przytłaczająca, osobista historia bohatera potrafi zaabsorbować i wywołać niemałe emocje. Naprawdę ta część SH udała się panom z Konami i chwała im za to. Polecam kolejne przejście i sprawdzenie pozostałych zakończeń, które również dokładają cegiełkę do tej historii. Sam za pierwszym podejściem uzyskałem zakończenie "In Water", które w pierwszym momencie mną zamiotło. Nie wiedziałem "o co chodzi jakby", ale po chwili wszystko się wyklarowało.

[Obrazek: Mlyneq.png]

[Obrazek: retronagazieuserbar.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2012, 02:05
Do tytułu na pewno wrócę, ale najpierw chcę przejść trójeczkę. Zapytam z ciekawości, która lokacja podobała ci się najbardziej?
18-02-2012, 02:14
Jeśli chodzi o dwójkę to nie mam takiej. Wszystkie wydały mi się na tym samym poziomie, może to przez ten filtr. Jeśli chodzi zaś o trójkę to pewien pokój z szerokim lustrem w alternatywnym szpitalu. Możliwe, że ze względu na to co działo się z bohaterką.

18-02-2012, 10:52
Mi bardzo podobały się w dwójeczce apartamenty i hotel. Labirynt mnie wkurzył, chwilę błądziłem zanim udało mi się znaleźć odpowiednią drogę.
18-02-2012, 10:59
Labirynt trochę napina nerwy, szczególnie, gdy goni Cię "ten". Grałeś w normalną wersję czy DC? Jeśli to pierwsze to obadaj wersję reżyserską i dodatkowy scenariusz. Pokręcone Smile

18-02-2012, 20:48
Chwyciłem dziś trójeczkę i jakoś od samego początku nie przypadła mi do gustu Sad Pomyślałem sobie że może się rozkręci, ale gram już grubo ponad godzinę, a dalej jest biednie...
18-02-2012, 22:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2012 22:24 przez Sandinista.)
Fabularnie trójka nie umywa się do dwójki, także nie nastawiaj się na jakieś fajerwerki. Chociaż parę motywów jest dobrych (np. apartament protagonistki). Rozumiem, że ukończyłeś jedynkę? Mimo to, Silent Hill 3 jako survival-horror jest bardzo przyjemny, co przełożyło się u mnie na wielokrotne kończenie tego tytułu. Do tego masa świetnych easter eggów, smaczków i nawiązań, choć dwójka również ma się czym pochwalić w tej kwestii. Lokacje - alternatywna wersja miasteczka, design przeciwników jest imo lepszy, dosadniejszy od tego co serwowała poprzedniczka. Daj jej szansę Smile

18-02-2012, 22:21
Właśnie powiem szczerze, że grafika podobała mi się bardziej w dwójce - nie wiem czemu. Miała jakiś lepszy klimat.
Oczywiście że dam jej szansę, ale tak jak dwójka sama wessała mnie w ekran od pierwszych minut, tak do trójki podchodzę niczym do jeża. Aktualnie latam się po alternatywnym centrum handlowym, uciekam przed psami i tymi wielkimi mutantami, bo nie mam ammo... No ale OK, bez uprzedzeń, zaraz usiądę przed konsolą, może coś się poprawi.
18-02-2012, 22:36
Eee to sam początek dopiero. Później nieco bardziej się rozkręci, nie chcę Ci spoilerować.

Qwertyman napisał(a):Aktualnie latam się po alternatywnym centrum handlowym, uciekam przed psami i tymi wielkimi mutantami, bo nie mam ammo...

Na podstawowych przeciwników, czyli pieski używaj gazrurki, albo innej białej broni. Zaoszczędzisz trochę amunicji, chociaż tej jest pod dostatkiem.

Qwertyman napisał(a):Właśnie powiem szczerze, że grafika podobała mi się bardziej w dwójce - nie wiem czemu. Miała jakiś lepszy klimat.

Poczekaj na alternatywne miejscówki, szczególnie szpital czy kanały Wink

09-09-2012, 18:13
(18-02-2012 22:11)Sandinista napisał(a):  Rozumiem, że ukończyłeś jedynkę?
Nie Wink Ale teraz mam możliwść odpalania kopii z PSOne, więc zamierzam się za nią zabrać. Aż mi ślinka leci ;>

Generalnie przy pierwszej dłuższej przerwie od szkoły, zaliczam ponownie wszystkie części od 1 do 4.
Odpowiedz