Hej. Jeśli to czytasz to znaczy, że jesteś zarejestrowanym użytkownikiem naszego forum. Kliknij tutaj aby się zarejestrować i w pełni korzystać z forum.

NFS U2 - Loading/zacięcie
#1
Niedawno kupiłem sobie ps2 w wersji flat 30004 + do tego ogarnąłem sobie free mc boota. Wgrałem na usb gierkę NFS U2 ze swojej orginalnej płytki. Ok, wszystko ładnie, ale podczas wejścia na wyścig nagle pasek ładowania staje a pendrive nic reaguję. Zresztą to samo mam z rtcw gdy nagrałem i spachowałem USB Extreme, z tym że jest tylko biały obraz. Do odpalania używam Open Loadera PS2 v 8.0. Pytanie o co cmon?
Odpowiedz
#2
Niektóre gry nie są w 100 % kompatybilne odpalane z USB.

Na moim przykładzie mogę tylko podać gre Splinter Cell 1 na PS2 która spaczowana czy niespaczowana przez OPL (tryb USB) jak i USBExtreme wiesza się przy wczytywaniu podczas 1 misji (po misji treningowej) nawet gdy gra zostanie podzielona przez USBUtil, natomiast ten sam plik gry iso działa poprawnie przez tryb ETH, spaczowany czy niespaczowany bez znaczenia.

Uruchom gre z płyty (jeśli masz sprawny laser) lub uruchom z laptopa, netbooka czy kompa przez ETH.

Jeśli to nie zadziała to poszukaj w necie na stronce psx scene jakie tryby MODE 1,2,3,4,5,6,7,8 sa potrzebne do uruchomienia gry. Czasami to pomaga, a jeśli nie znajdziesz to załącz losowo np. MODE 1,5 i 7, jesli nie pomoże to znów inne MODE np. 2,3 i 6.

Osobiście nie grałem jeszcze w NFS:U2 przez OPL więc nie moge Ci odpowiedzieć jak w moim przypadku jest czy gra działa czy się wiesza. Mogę to sprawdzić (za jakiś czas) i wyedytuję posta i napiszę.
[Obrazek: 2vVEw.png]
Odpowiedz
#3
Cytat:Do odpalania używam Open Loadera PS2 v 8.0. Pytanie o co cmon?

Używasz bardzo przestarzałej wersji Open PS2 Loader, nic dziwnego, że coś nie działa.

Przesiądź się na najnowszy build, który znajduje się tutaj: KLIK

W dodatku, Need for Speed: Underground 2 wymaga uruchomienia trybów 6 i 8, przynajmniej tak wynika z Oficjalnej Listy Kompatybilności OPL
[Obrazek: YU6rXCy.png]

Posiadane konsole

PlayStation One SCPH-102 z Modchipem
PlayStation SCPH-9002 z Modchipem
PlayStation 2 SCPH-75004 z ModBo Chip
PlayStation Portable E1000 (CFW 6.60 PRO C)
PlayStation 3 CECH-2003B (REBUG 4.81 CEX COBRA 7.5)

Aktualnie ogrywane:
God of War II HD
NBA 2K17

Odpowiedz
#4
Na OPL 0.8 i 0.9.3 NFSU2 PAL iso działa bez problemów z USB bez użycia trybów MODE, sprawdź czy nie masz pofragmentowanych danych lub zmień pena.
PSX, Xbox, PS2, X360, PSP, GC, Wii, MD, PS TV, SNES, Famiclone, DC, GBA, GBM, PS4, DS, NESc, PS3
[Obrazek: 992805.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości