Witaj gościu! Zapraszamy do rejestracji w TYM miejscu. Zajmie ci to tylko kilka sekund, a zyskasz pełny dostęp do forum i być może poznasz wiele ciekawych osób do dyskusji o swoim ulubionym hobby.
Reklama

Odpowiedz 
[Problem] Instalacja FMCB za pomocą podmianki płyty z grą
01-02-2017, 16:02
[Problem] Instalacja FMCB za pomocą podmianki płyty z grą
Witam! Ostatnio zabrało mnie jakoś na to, żeby pograć sobie w jakąś starszą grę z PS2, więc wygrzebałem konsolę spod łóżka i tutaj pojawił się problem, bo wszystkie gry w które grałem za młodu po prostu się pogubiły, albo są zbyt porysowane, żeby w nie grać (Wiadomo, wtedy szacunek do tego typu rzeczy był znikomy, czego teraz bardzo żałuję. xD). Naczytałem się wielu poradników - zarówno polskich, jak i zagranicznych na temat tego, jak zainstalować FMCB, kiedy nie posiada się ani Swap Magica, ani odpowiednio przerobionej konsoli. Zablokowałem wszystkie zatrzaski, żeby konsola cały czas czytała z płyty, pomimo otwartej klapy i poleciałem do kiosku po płyty DVD-R. Wyczytałem, że wykonując odpowiednie czynności z podmianką płyty (wymieniony poniżej) sposób ten działa w większości gier, które za pomocą plików z rozszerzeniem .elf uruchamiają kolejne swoje segmenty. Korzystając z tego oto poradnika na YT
Spoiler:
i z pomocy jednego z użytkowników z pewnego forum, na które trafiłem:
Spoiler:
(...) zabrałem się do pracy.

Tak więc z racji tego, że Ratchet&Clank 3 posiada wbudowane demo, które uruchamia się za pomocą wciśnięcia odpowiedniej kombinacji przycisków wykonałem wszystkie kroki wymienione w wymienionym wyżej poradniku, posiłkując się jeszcze tym na YT.

Problem polega na tym, że kiedy już jestem w menu ów gry i podmieniam płytę, a następnie uruchamiam demo, to zamiast przenieść mnie do instalatora FMCB gra wyłącza się, a PlayStation wyświetla czerwone tło z wiadomością, żebym włożył oryginalną płytę z grą PS1, lub PS2.

Później próbowałem z płytą, na której mam kilka różnych demówek, które uruchamiają się poprzez plik z rozszerzeniem .elf - tam również pozamieniałem pliki .elf na boot.elf, oczywiście uprzednio re-name'ując je na takie, które posiada gra, ale cały czas występował tutaj ten sam problem.

Jestem pewien, że wszystkie kroki zostały wykonane poprawnie - Może chodzi tutaj o model konsoli? Moja konsola to model SCPH-75004.

Ja już naprawdę nie mam pojęcia co robić i szczerze mówiąc, to zwątpiłem w to, że uda mi się zainstalować FMCB na mojej karcie. Jeżeli ktoś ma trochę czasu i chciało mu się to przeczytać, to może ma jakiś pomysł co mógłbym zrobić, albo dlaczego mi to nie wychodzi?

- Z góry dzięki za wszelkie udzielone wskazówki! Big Grin

PS: Piszcie śmiało, jeżeli czegoś nie zrozumieliście, bo mogłem się trochę pogubić w złożoności tego, co napisałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2017, 18:29
RE: [Problem] Instalacja FMCB za pomocą podmianki płyty z grą
Wyślij komuś karte pamięci (mnie możesz również śmiało wysłać) aby Ci wgrał a w kopercie dodatkowe przysłowiowe 5 zeta na browara i 5 zeta na odesłanie karty albo allegro.

Też kiedyś nad tym główkowałem, należało zaopatrzyć się w gre James Bond 007 (nie pamiętam pod tytułu gry) i owa gra umożliwiała uruchomienie tego ulaunch.elfa i wówczas wgranie fmcb. Za dużo z tym zabawy a 20 zł to śmieszne pieniądze. Pojechałem do kolesia, wgrał na miejscu, dyszka na czteropaka i heja, podziękował.

[Obrazek: 2vVEw.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz