Witaj gościu! Zapraszamy do rejestracji w TYM miejscu. Zajmie ci to tylko kilka sekund, a zyskasz pełny dostęp do forum i być może poznasz wiele ciekawych osób do dyskusji o swoim ulubionym hobby.
Reklama

Odpowiedz 
Oszust na allegro uwaga!
29-06-2016, 20:48
RE: Oszust na allegro uwaga!
(29-06-2016 20:47)Makaveli napisał(a):  Zbyt mała wartość, aby policja się tym zajęła. Możesz próbować wytoczyć mu pozew zbiorowy z innymi ofiarami tego oszustwa i na drodze cywilnej dochodzić swoich roszczeń.
Wiesz 60 zł razy kilka to robi się kasa. Ponad 10 komentarzy dostał dzisiaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-06-2016, 20:50
Poprawka - w przypadku oszustwa nie ma kwoty minimalnej. Można dochodzić swoich roszczeń nawet, gdy zostanie się oszukanym co do przedmiotu wartego 5 złotych. Jak najbardziej wystąp jutro do komisariatu policji miejscowo właściwego dla swojego miejsca zamieszkania i zgłaszaj sprawę.

Pomyliło mi się z kwotą minimalną wykroczenia, ale to jest w przypadku kradzieży. Oszustwo samo w sobie nie jest wykroczeniem, a przestępstwem.

[Obrazek: senna1.png] [Obrazek: Makaveli0160.png] [Obrazek: senna%202.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
29-06-2016, 21:00
(29-06-2016 20:50)Makaveli napisał(a):  Poprawka - w przypadku oszustwa nie ma kwoty minimalnej. Można dochodzić swoich roszczeń nawet, gdy zostanie się oszukanym co do przedmiotu wartego 5 złotych. Jak najbardziej wystąp jutro do komisariatu policji miejscowo właściwego dla swojego miejsca zamieszkania i zgłaszaj sprawę.

Pomyliło mi się z kwotą minimalną wykroczenia, ale to jest w przypadku kradzieży. Oszustwo samo w sobie nie jest wykroczeniem, a przestępstwem.
Możesz być pewny że pójdę. Ja jestem uczciwy i tego samego wymagam. A taki chu..... Nie może czuć się bezkarnie.
06-07-2016, 10:32
Na allegro jest pelno oszustow. Nie raz trafilem na jakiegos. Ale zawsze mi oddawali kase, mam na to sposoby Smile
21-12-2016, 14:14
Niestety mi też raz się trafiło kupiłem maszynkę do golenia za 40 zł z wkładami i nie przyszła patrzę na jego profil a w jednym dniu dostał same negatywy :o
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz