Witaj gościu! Zapraszamy do rejestracji w TYM miejscu. Zajmie ci to tylko kilka sekund, a zyskasz pełny dostęp do forum i być może poznasz wiele ciekawych osób do dyskusji o swoim ulubionym hobby.
Reklama

Odpowiedz 
Gdzie kupujecie gry na Vitę? Uwaga, podchwytliwe :-)
29-07-2014, 20:05
Gdzie kupujecie gry na Vitę? Uwaga, podchwytliwe :-)
Hej :-)

Zastanawia mnie, gdzie kupujecie gry na Vitę? Ha, co to za pytanie, powiecie - w PS Store lub sklepie (ew. Allegro).

Obie powyższe odpowiedzi są poprawne, jednak przebrnąłem przez PS Store dla Vity w 3 minuty i jest generalnie...bieda. W sklepie, a zatem tym samym na Allegro - półki też się nie uginają.

Skąd zatem brać gry na Vitę, skoro największy killer jak mi się wydawało - PS Store, też nie sypie grami na Vitę z rękawa :-/

Być może to kwestia regionalizacji PS Store? Może na US Store jest więcej gier?

Tyle, że słyszałem, iż konto jest połączone z memory stickiem i jeśli chciałbym stworzyć nowe konto PS Store na US, to musiałbym mieć drugą PS Vita memory card. Ile prawdy w tym - nie wiem.

A może trzeba się po prostu wybrać na eBay i wyjść poza polskie półki sklepowe tym samym? W przypadku PS2 strasznie mi to pomogło - nagle nabyłem wiele tytułów, których w życiu u nas bym nie dostał (np. Rule of Rose).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-07-2014, 21:20
RE: Gdzie kupujecie gry na Vitę? Uwaga, podchwytliwe :-)
Ja gier na PSV nie kupuję, poza Silent Hill Book of Memories. Smile Ogrywam jak na razie gry z PS+ i w zupełności mi to wystarcza.
Na innym forum zachwalali, poza PSS i Allegro, play-asia.com do zakupu gier z poza Polski.

Spoiler:
29-07-2014, 22:37
Dzięki - zajrzałem na tę stronę i faktycznie jest więcej gier, szczególnie moich ulubionych, pudełkowych (pudełkowe zawsze odsprzedasz, wirtualne z ps store nie, więc gdy pozbędziesz się sprzetu a wydasz fortunę na cyfrowe wersje - utopiona kasa bez zwrotu) Smile

Wprawdzie trzeba to przekalkulować, gdyż jeszcze transport i celni mogą się doczepić, ale jedno konkretne źródło już jest, to prawda - dziękuję.

Dammit - ograłem dziś dema Unit 13 i Resistance przy czym grafika mnie zmiotła, po prostu PS3 w kieszeni - a Sony tak pokpiło sprawę :-/ Gdyby chciaż portów było więcej :-/

PS: jeśli w PS+ dają tylko to, co jest w samym sklepie, to zbyt wielkiego pola manewru nie ma Wink Naprawdę myślałem, że jak na PS Store będzie tego więcej, ale nie.
29-07-2014, 22:54
Mi się nazbierało sporo gier wartych ogrania na PSV w ramach abonamentu PS+, że nie żałuję zakupu. Również Unit13 mam dostępny i nawet na karcie, ale na razie chcę skończyć SH:BoM zanim zabiorę się za inne gry...

Spoiler:
30-07-2014, 12:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-07-2014 12:56 przez miku31.)
Jusko. To co piszesz o połączeniu konta z kartą pamięci to prawda. Jak chcesz kupować gry z np. polskiego i japońskiego ps store to przydadzą się dwie karty. Znaczy się jedna starczy, ale z dwiema wygodniej. Gdy chce się zmienić konto w konsolce to trzeba przywrócić fabryczne ustawienia konsolki i sformatować kartę pamięci albo włożyć drugą.

Nie mam już PSV, ale gdy grałem to przeważnie gry z ps plus i gry kupowane cyfrowo w promocji.
A gdy chcę jakąś grę niedostępną w Polsce do wybieram się na ebay albo amazon.
30-07-2014, 19:51
Niestety ale Vita to chyba niechciane dziecko, o którym firma/matka co raz bardziej zapomina,
U mnie nie ma problemu bo i tak sięgam po klasyki, czyli jak ktoś tutaj ładnie je nazwał kotlety, a tych póki co do koloru i wyboru.

[Obrazek: cyrkan.png]

30-07-2014, 21:33
Chciałbym, aby było więcej klasyków, ale z PS2 - jest tyle gier, w które chętnie pograłbym na Vicie, w rozdzielczości lepszej niż to, co czarnula serwowałaRolleyes

Sony po prostu szybko odpuściło - to była elitarna zabawka z elitarną ceną, a dodatkowo ta nie do zrozumienia polityka osobnej memorki w sporej cenie. Przyznam, że fajnie, iż Vitę wygrałem w konkursie i mam model 3G/Wi-Fi z OLED za free, bo ze sklepu tego modelu nadal prędko bym nie kupił - używki w miarę tanie, ale w sklepach cena detaliczna nadal wysoka, cena Slim też nie zachwyca (na Allegro w okolicach ~900zł, sprowadzana z UK).

Nieco liczę na PS Now, ale to też nie będzie rewelacja - streaming gier jak w OnLive wymaga lepszego łącza do niwelacji lagów, w dodatku gry nie są nasze a tylko wypożyczone. Najgorsze jednak w tej koncepcji - jesteś bez dostępu do stałego i szybkiego internetu, to nie pograsz i masz cegłę a nie konsolkę. Gra zdalna z PS4? Pewnie, też fajny ficzer, tylko musiałbym kupić wpierw PS4 i gry zatem wydatek spory, a gdy już będę to miał, to czemu miałbym grać w to na Vicie, a nie fajnym TV? A bez PS4 i gier też nie ruszymy.

Liczę, że coś się zmieni, ale cudów nie oczekuję - to już 2 lata na rynku i zbyt duży mur do przebicia, aby nagla wszyscy się obudzili i zafascynowali Vitą (deweloperzy głównie, bo Vita słabą bo słabą, ale sprzedaż ma, szczególnie dzięki bundlowi z PS4).

To już po prostu nieco nowszy etap mobilności, niż te, na których operują handheldy. Sam piszę od czasu do czasu aplikacje i nie dziwię się, że bardziej opłaca się napisać popierdółkę za darmo z reklamami, bądź za 2zł (ale model darmo z reklamami jest bardziej dochodowy).
Odpowiedz