Hej. Jeśli to czytasz to znaczy, że jesteś zarejestrowanym użytkownikiem naszego forum. Kliknij tutaj aby się zarejestrować i w pełni korzystać z forum.

Sprawa podziękowań
#1
Temat, a w zasadzie apel powstał związku z tym, że na forum da się zauważyć pewną niezbyt ciekawą tendencję. Tendencja ta dotyczy dziękowania za pomoc na forum lub proszenia się o te podziękowania. Po tym jak została zniesiona reputacja na forum zaistniała magiczna opcja "pomógł" dostępna przy każdym poście na forum. Od pewnego czasu da się zauważyć handel tym przyciskiem. Nie idźmy tą drogą!

Apeluję, żeby opcję "pomógł" stosować zgodnie z jej przeznaczeniem. A jej przeznaczenie to wynagradzanie użytkowników za okazaną pomoc. Oczywiście można tez nagradzać wartościowe posty czy po prostu takie, które nam się spodobały. Rzecz w tym, żeby nie używać stwierdzeń typu "proszę o odpowiedź - dam pomógł" czy "za pomoc będzie podziękowanie". Szanujący się użytkownik nie potrzebuje tego typu bonusowych motywacji. Będzie chciał to pomoże, nie będzie chciał to zignoruje post czy temat. Mnie osobiście odpychają prośby z pomocą, w której na starcie przewiduje, wręcz szczuje się innych daniem "pomógł". W wielu przypadkach odnosi to odwrotny skutek od zamierzonego.

Działa to rzecz jasna w drugą stronę - nie błagaj o "podziękowanie", bo to tylko świadczy o tobie i twojej pomocy. Nie róbmy z forum targu, gdzie żeby coś dostać (pomoc) trzeba najpierw wyrazić chęć zapłaty (w postaci "pomógł").

Żeby była jasność - opcją "pomógł" wynagradzaj okazaną pomoc, ale nie handluj tak jakby odpowiedź na twoją pomoc miała zależeć tylko od tego, jaka będzie za nią zapłata. Powiem nawet więcej - dawaj "pomógł" w każdej sytuacji, kiedy ktoś rozwiąże twój problem. Jest to nie tylko forma wynagrodzenia dla pomagającego, ale także wskazówka dla osób, które trafią do waszego tematu z podobnym problemem. Widząc "pomógł" przy poście mają pewność, że takie rozwiązanie może sprawdzić się także przy ich problemie.

Podsumowując - klikaj "pomógł", kiedy dostaniesz odpowiedź na swoje pytanie, ale nie proś się o to i nie używaj tej opcji jako karty przetargowej. Jednocześnie przypominam po raz kolejny, że wszelkie problemy dotyczące czy to konsol czy to gier rozwiązujemy wyłącznie na forum w tematach i postach. Męcząc ludzi poprzez prywatne wiadomości, na gg czy poprzez forumowy ShoutBox tylko pogarszasz swoją sytuację i nadużywasz cierpliwości osoby chcącej ci pomóc. Jest to nawet karane ostrzeżeniem. Proszenie się o "pomógł" nie jest jeszcze przestępstwem, ale jeżeli zajdzie taka potrzeba zostanie również wpisane do Regulaminu (mimo, że byłem temu przeciwny), a potem skrupulatnie egzekwowane (czytaj karane).

Dziękujmy, ale nie prośmy się o dziękowanie!
You wanna play games? Okay, I'll play with you. You wanna play rough? Okay! Say hello to my little friend!

[Obrazek: montana_pl89.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości