Hej. Jeśli to czytasz to znaczy, że jesteś zarejestrowanym użytkownikiem naszego forum. Kliknij tutaj aby się zarejestrować i w pełni korzystać z forum.

Politycy zamykają stadiony
#1
Każdy, nawet ci którzy nie interesują się polską piłką nożną, zapewne słyszał o kontrowersyjnej decyzji zamykania stadionów dla publiczności przez wojewodów przy współudziale policji i PZPN. Powodem i bezpośrednim zdarzeniem, które doprowadziło do tego typu rozwiązań była burda, jaka miała miejsce na stadionie w Bydgoszczy po finale Pucharu Polski. Z początku były to jednorazowe decyzje i zamknięcia stadionów, dzisiaj wiemy już, że kolejne spotkania na kolejnych stadionach (we Wrocławiu i Lublinie między innymi) w Ekstraklasie, a także w 1 i 2 lidze będą odbywać się bez kibiców drużyn przyjezdnych. Decyzje te wywołały burzę w mediach i od jakiegoś czasu otwarcie mówi się o wojnie premiera z kibolami.

Co wy o tym sądzicie? Czy nie można u nas wprowadzić innych rozwiązań? Moim skromnym zdaniem zamykanie stadionów nikogo niczego nie nauczy i jest to "iście" na popularną łatwiznę. W mediach bardzo często przytacza się przykład kiboli angielskich, którzy mieli do niedawno jeszcze bardzo podobny problem i jak wiemy rozwiązali go między innymi wprowadzając dożywotnie zakazy wejścia na stadiony. To też jakieś rozwiązanie.


Nie wiedziałem gdzie umieścić temat, bo nadaje się on w takim samym stopniu do polityki jak i sportu.
You wanna play games? Okay, I'll play with you. You wanna play rough? Okay! Say hello to my little friend!

[Obrazek: montana_pl89.png]
Odpowiedz
#2
Te zamknięcia to najprawdopodobniej na pokaz aby są... Mimo tego rozwiązanie i tak bardzo słabo przemyślane... Bo dlaczego kibice mają dostawać takie same kary, jak kibole? Totalnie niesprawiedliwe i złe rozwiązanie.
Podałeś bardzo dobry przykład Anglików, którzy za takie ekscesy dostają takie kary, że drugi raz na myśl im nie przyszło żeby w ogóle pójść na jakiś mecz.
Albo powinno karać się wszystkich odpowiedzialnych za nadzór stadionu, za samo to, że jeden kibol dostał się na stadion. Trzeba ich tak ukarać, żeby już ani jeden pseudokibic nie dostał się na stadion.

Bo winni są tak samo kibole, jak i Ci dbający o to, żeby oni się na teren rozgrywanego meczu nie dostali.
A niewinni ludzie cierpieć nie powinni, bo to brak sprawiedliwości i droga do nikąd...
Odpowiedz
#3
(13-05-2011, 16:02)L.Messi napisał(a): Bo dlaczego kibole mają dostawać takie same kary, jak kibole?
Chyba błąd.

Jak wiadomo premier ("piłkarz"), powinien poradzić sobie z taką sytuacją, ale nie tym sposobem. Pójście na łatwiznę. Najlepszym przykładem jest niezmiennie Bydgoszcz. Swoi rozróby nie zrobią? Przykład. Kibice Zawiszy. Zdemolowali swój stadion? Tak. Więcej mówić nie trzeba.

Polska, Polska, Polska rzeczywistość.
Odpowiedz
#4
A w Poznaniu na przyklad kiedy zamknięto stadion Lecha po finale pucharu Polski na drugi dzień po meczu Lech-Górnik Zabrze na tym samym stadionie był mecz pierwszoligowej Warty Poznań ktory był otwarty dla ludzi i mógl wejść każdy bez problemu i nawet za darmo.Także ten huligan ktory nie wszedl dzień wcześniej na mecz Lech-Górnik...Gdzie tu logika...?
To wszystko to karanie i próba zgnębienia środowiska kibiców a nie rozwiązanie problemu że huligani wchodzą na stadiony kropka

--------------------------------------------------------------------------------
Odpowiedz
#5
[Obrazek: 79546-bojka-w-szkole.jpg]
Odpowiedz
#6
W każdym kraju sobie z tym poradzili tylko nie w Polsce. U nas potrafią tylko ciągnąć pieniądze. Przecież pan Lato twierdzi, że nic takiego strasznego się nie dzieje. Bardzo mądrze w każdym temacie wypowiada się Z. Boniek i tu też mądrze powiedział w pytaniu, co zrobić czy coś podobnego, odpowiedział: "W Anglii jest 5tys. funtów kary i 10 lat zakazu wchodzenia na stadion". Jakby każdy odpowiadał za swoje czyny, to by było inaczej. Do czasu jak w Polsce będzie bezprawie, a przynajmniej jego brak egzekwowania, to tak będzie wyglądała Polska i nie chodzi tu tylko o tych gnoi ze stadionów.
Odpowiedz
#7
Nie da się wytępić kogos kto współpracuje z politykami . Nie interesuję sie politka, więc nazwisk nie pamiętam, a więc politycy chyba pari PIS odwiedzali wyłapanych pseudokibiców w więzieniach sprawdzają czy im niczego nie brakuje. Potem taka ruda baba tez z PIS nazwała tych ludzi patriotami. Przecież każdy kto był chociaż raz był na meczu wie co to za bandyci i jak oni tam handlują narkotykami,sterydami oraz innymi produktami
Odpowiedz
#8
Zamykanie stadionów, kary za burdy, zakazy wstepu na mecze to tylko przymusowy sposób na uciszenie ludzi, że władza coś robi z tymi bandytami. Przecież mecz bez kibiców to nie jest mecz a przede wszystkim to strata ogromnych pieniędzy przez klubu. Ludzie płacą za bilety kasa płynie do klubu a im więcej ludzi to i więcej spoąsorów i reklamodawów a to już jest niezła kasa, na stratę której kluby a przede wszystkim działacze nie mogą sobie pozwolić. Tak więc burdy będą może komuś dadzą zakaz wstępu a i tak wszystkich wpuszczą niezależnie od wieku, płci i czy to psełdokibic czy nie.
Pieniądze żądzą pilką.
Odpowiedz
#9
(14-05-2011, 09:01)zone22 napisał(a): [Obrazek: 79546-bojka-w-szkole.jpg]

Hahah ;D
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości