Witaj gościu! Zapraszamy do rejestracji w TYM miejscu. Zajmie ci to tylko kilka sekund, a zyskasz pełny dostęp do forum i być może poznasz wiele ciekawych osób do dyskusji o swoim ulubionym hobby.
Reklama

Odpowiedz 
Jak podłączyć dysk lan do PS2
05-07-2015, 11:02
RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2
Dlatego kombinuje z dyskiem. Ale mimo że router ma USB 3.0 to wyciąga 10 MB/s, gdy przy bezpośrednim połączeniu dysku do PC jest to ponad 100 MB/s. Zaczynam rozważać zakup prawdziwego NSA-a. Ale koszt samej obudowy to ponad 200zł. Dobrej około 500zł.

[Obrazek: playstation_blood_by_fuckinsick-d4cdnkd.gif][Obrazek: arhplus.png][Obrazek: playstation_blood_by_fuckinsick-d4cdnkd.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2015, 18:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2015 18:33 przez tomas1395.)
Hmm, ten dysk sieciowy wygląda całkiem całkiem. Wiecie może czy jest przejściówka USB->RJ45? Nie mam portu USB w routerze, a może da się udostępnić dysk, przez podłączenie go w ten sposób? Chyba wyczytałem tutaj, jak ktoś podłączał dysk zewnętrzny do routera przez USB i mógł grać w gry z niego na PS2.
05-07-2015, 19:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2015 19:21 przez Szymon.)
Nie ma takiej przejściówki, sygnał USB jest zupełnie inny niż w przewodach sieciowych.
Możesz kupić kieszeń na dysk (do kieszeni podłączasz dysk twardy, z kieszeni wychodzą interfejsy sieciowe).

http://allegro.pl/obudowa-dysk-sieciowy-...59417.html takie coś np.

http://allegro.pl/pogoplug-business-gwar...25937.html o do tego dysk zewnętrzny podłączysz.
23-09-2015, 16:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-09-2015 16:14 przez Simion.)
Sieciowe dyski WD 2TB są już za 500zł. Koszt samego dysku to około 320zł wiec nie wychodzi drogo. Znalazłem nawet 4TB za 750zł.

Ja jeszcze pokombinuje z tym swoim, ale średnio to widzę.

PS: Połączenie z PC już jest ok, musiałem ustawić statyczne IP i zresetować router. Wtedy przydzielił nowe IP do urządzeń WiFi. Muszę ustawić pulę przydzielania od 150 a nie od 100.

EDIT

Walczę właśnie z połączeniem WD My Cloud z PS2. Niby wszystko skonfigurowałem dobrze, ale nie chce się połączyć. Jakieś sugestie?

[Obrazek: FsTSmlh.jpg]
[Obrazek: ytYdCnA.png]

IP statyczne na dysku i konsoli. Zdublowane IP nie jest bo testowałem różne. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

[Obrazek: playstation_blood_by_fuckinsick-d4cdnkd.gif][Obrazek: arhplus.png][Obrazek: playstation_blood_by_fuckinsick-d4cdnkd.gif]
23-09-2015, 17:36
User ustaw jako GUEST, a w udostępnianiu zasobu dobierz konto gościa i voila.

[Obrazek: senna1.png] [Obrazek: Makaveli0160.png] [Obrazek: senna%202.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-10-2015, 20:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-10-2015 20:13 przez Simion.)
To nie PC Wink . Trochę inaczej tu się udostępnia.

[Obrazek: xMFWvkf.png]
[Obrazek: a0BkhEz.png]
[Obrazek: 1rYCEvU.png]

Jest pełen dostęp do plików dla wszystkich. Oddzielny użytkownik utworzony dla PS2.

Powróciłem do walki z dyskiem. Dalej nic nie działa :/ .

[Obrazek: 9l9rLJl.jpg]

Jeszcze nie próbowałem pobrać starej wersji OPL.

25-10-2015, 20:37
Ustaw zamiast GUEST "ps2" i wtedy spróbuj.

[Obrazek: senna1.png] [Obrazek: Makaveli0160.png] [Obrazek: senna%202.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-10-2015, 21:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2015 22:09 przez Simion.)
Po przewaleniu całego programu na nową wersję (9.3 z października 2015 - tak, właśnie powstała nowa wersja) w końcu ruszyło Big Grin . Mam dostęp do gier z dysku sieciowego. Nie musi komputer stale być na chodzie. Moja PS2 dostała właśnie nowe życie Big Grin !!!

Tylko jeszcze nie sprawdziłem czy uruchamiają się poprawnie X) . Zaraz to zrobię.

[Obrazek: UO5mMJt.jpg]
[Obrazek: 7q5IKBN.jpg]
[Obrazek: 3GOcI1E.jpg]

Wrzuciłem innego DDR-ka. Chwile podziałał i znowu się zawiesiło :/ .

Na starszej wersji OPL gry działają trochę dłużej ale też się zawieszają. Może ktoś napisać jak odpalić przez sieć obrazy ISO - bez cięcia na kawałki?

24-11-2015, 12:34
Simion powiedz czy już zdołałeś odpalić gry bez cięcia na kawałki przez opl ?
24-11-2015, 15:42
Nie, chce najpierw rozwiązać problem zawieszającej się konsoli. Może dzisiaj ją rozbiorę.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości