Hej. Jeśli to czytasz to znaczy, że jesteś zarejestrowanym użytkownikiem naszego forum. Kliknij tutaj aby się zarejestrować i w pełni korzystać z forum.

Opowiedz swoją forumową karierę na PS2forum.
#1
Hmmm... temat być może dziwny, ale da szanse poznać się bliżej użytkowników. Opowiadamy swoją karierę na tym zacnym forum.

A więc:
Zarejestrowałem się 26 lipca, w wakacje 2010 roku. Chciałem być hmm miły i ogólnie bez spięć. Po trochu na starcie mi się to udało, do czasu początku sezonu piłkarskiego. Wtedy wpadłem na pomysł urządzenia Bukmachera forumowego. Wtedy też wpadłem w konflikt z GENERiCiem i eVandeRem, z czego jednak wyszedłem, jeśli dobrze pamiętam w zgodzie, z tym drugim rozmawiam codziennie. Bukmacher został, jednak brak chętnych, pomysł upadł. Potem posucha. Zero kłótni, moja osoba nie uczęszczała bardzo w życiu forum, oczywiście były małe rozmówki, spam etc. Zjawiłem się grubiej w grudniu. Wtedy też zacząłem kontynuować swoją "karierę" częsciej pisząc posty. Obyło się bez większych kłótni, tak samo przebiegł zresztą styczeń. Gorzej zrobiło się w lutym, kiedy to utworzył się konflikt stron: Cerinione, eVandeR + nowy Red <-> Piterixos, Realinho i Bart. Jednak myślę, że nie warto tego dłużej roztrząsać. W międzyczasie udało mi się zdobyć 3 miejsce w 1 edycji forumowego turnieju w 8Balla.
[Obrazek: ekrms3.gif]
Odpowiedz
#2
Dosyć ciekawa rzecz ten tematTongue Ja opowiem dosyć krótko. Zarejestrowałem się jakieś trzy miesiace temu, a ponieważ mam w zwyczaju jak najwięcej udzielać się na forach, na których się rejestruję zacząłem pisać posty, zakładać tematy, oraz pisać na SB manifestując swoje poglądy co często wzbudzało złe emocje tych co nie rozumieli słowa "argument". Ogólnie był to burzliwy okresBig Grin
Sygnatury nie ma bo wywoływała negatywne emocje:)
Odpowiedz
#3
To teraz ja. Smile
PS2 dostałem na święta 2009 , a dwa dni później zarejstrowałem się na forum.
Aktualnie planuję zakup PSP.Ostatnio trochę zaniedbałem forum, ale teraz będę częściej wchodzić.
Na SB nie zdarzyło mi się pisać od zarejstrowania, aż do teraz. Tongue


Odpowiedz
#4
Historia mojej "kariery" na forum jest długa i skomplikowana tak że ja nawet dobrze jej nie pamiętam. Zaczęło się od kupna PS2, mojej pierwszej prawdziwej konsoli w życiu. Oczywiście jak Ci co mnie znają wiedzą że chciałem od razu dowiedzieć się jak najwięcej o nowym zakupie więc po krótkim googlowaniu trafiłem na wtedy jeszcze PS2Forum i tak już zostałem. Pamiętam jak w pierwszych miesiącach zaglądania na forum zobaczyłem u któregoś z userów listę jego konsol w sygnaturze, zazdrościłem wtedy takiej kolekcji. Dziś sam powoli zaczynam być dumny ze swojej kolekcji jednak nie jest to jeszcze to co chciałbym finalnie mieć.

Śmieję się że helperem zostałem przez przypadek. Udzielałem się na forum dosyć intensywnie, właściwie w ogóle nie zaglądając do SB. Czytałem wszystko i wszędzie co tylko się dało zarówno po angielsku jak i po polsku, próbując robić ze swoją konsolą wszystko co przyszło mi tylko do głowy, uruchamianie gier z pena, połączenia z siecią, sms, przeglądarki internetowe i wiele innych rzeczy, dodatkowo starałem się odpowiadać na forum każdemu kto tylko potrzebował pomocy nawet jeśli nie znałem od razu odpowiedzi to starałem się taką odpowiedź znaleźć i pomóc potrzebującemu bo nie raz widziałem jak temat leżał z 0 odpowiedzi przez tydzień, a sam dobrze wiem jakie jest do irytujące gdy nikt na na tematycznym forum nie jest w stanie mi pomóc. Po takim maratonie pisania postów jeden za drugim (trwało to chyba kilka miesięcy) z nie wyjaśnionych przyczyn przestałem zaglądać na forum (chyba w tym okresie często zmieniałem pracę, nawet nie pamiętam dobrze). Po chyba 2 czy 3 miesiącach nie pojawiania się na forum, zalogowałem się i z nie małym zdziwieniem stwierdziłem że mój nick jest koloru #9AC51B (potocznie zielony Smile ). W ten oto sposób zostałem Helperem co dla mnie było dużym zaskoczeniem Smile . Od tamtej pory minęło jakieś 500 postów, a ja nadal staram się pomagać wszystkim którzy tego potrzebują (również tym którym trzeba przypomnieć o korzystaniu z wyszukiwarki).
Playstation 2 Slim SCPH-77004, 3xDS2, FMCB
Inne konsole: SMS II, MegaDrive, PSOne, Dreamcast, Xbox, Xbox 360

[Obrazek: XsKg1.gif]
[Obrazek: 1N8cslJ.jpg]
Odpowiedz
#5
Dobra to i ja zawiruje posta. Może kogoś wzruszy moja historiaSmile. Zalogowałem się tutaj na sztukę, bo miałem problem. Pamiętam, że grałem w GOW1 i za nic w świecie nie mogłem skumać o co chodzi w kręceniu analogiem (lol). Doszedłem do wielkiego minotaura, a przejście go bez tej umiejętności było niewykonalne. Ktoś chyba się zlitował i napisał mi jak się to robi. To był okres, w którym dopiero zaczynałem przygodę z PS2 i grałem naprawdę sporo. Spośród kilku forów o tematyce gier, PS2forum.pl wydało mi się najlepsze i co najważniejsze - nie było to "martwe" forum. Codziennie pojawiały się jakieś posty i tak sobie czytałem, czytałem... Później Kratos założył szereg tematów o grach na PSX, a że na tym sprzęcie przeszedłem całkiem sporo, to zacząłem pisać. To był chyba kluczowy moment, który sprawił, że zagrzałem tutaj na dłużej. Czynne uczestnictwo jest lepsze niż bierne czytanie (także pisać młodzi pisać!). Fajnie czuć, że twój post sprowokował jakąś dyskusję, jakiś odzew.

Zająłem drugie miejsce w konkursie na najlepszą recenzje za "MOH: Frontline". Recek stworzyłem bodaj cztery, co wystarczyło do zaszczytnego tytułu "TOP Recenzent 2011". Ucieszył mnie fakt, że ktoś dostrzegł to co napisałem tym bardziej, że raczej nie wchodziłem nigdy w szemrane układy i sojusze.

Całkiem niedawno miłościwie nam panujący Kratos (tekst Draco) zmienił mi login z taszor na Kraszu. I teraz gagatki musicie mnie znosić pod takim oto hasełkiem. Morałem tej bajki niech będzie najnowsze wydarzenie, którym było przyznanie mi rangi "gamer".
[Obrazek: Kraszuuu.png]
Odpowiedz
#6
A ja tu tylko pyry przywiezłem i tak zostałym ;]

Odpowiedz
#7
Widzę, że mamy nowy zryw w tym temacie, więc i ja się wypowiem.

Pamiętam, że przybyłem tu w celu wypromowania swoich recenzji, które wcześniej pisałem na martwym dosyć psemu.pl. Dodawałem kolejne teksty, napotykałem przy tym wiele komentarzy, które były bodźcem do napisania innych, przy tym lepszym tekstów. Chyba momentem przełomowym w pisaniu, była bardzo obszerna recenzja Medal of Honor, którą pisałem jakby z prośby Krasza. Później kiedy pojawił się pomysł na nowe rangi, moja praca zaowocowała pomarańczowym kolorkiem.

To nie oznacza, że nie robiłem nic innego... udzielałem się bardzo często na ShutBoxie, prowadziłem ciekawe dyskusje z userami, ale także jeśli coś wiedziałem, to starałem się pomóc w pewnych tematach.

Ogólnie twierdzę, że to jest rzeczywiście NAJLEPSZA SPOŁECZNOŚĆ PLAYSTATION W POLSCE, gdyż są bardzo mili ludzie, świetna kadra zarządzających no i całość forum biorąc pod uwagę każdy dział. No i można się czasami nieźle pośmiać na ShutBoxieWink
[Obrazek: YU6rXCy.png]

Posiadane konsole

PlayStation One SCPH-102 z Modchipem
PlayStation SCPH-9002 z Modchipem
PlayStation 2 SCPH-75004 z ModBo Chip
PlayStation Portable E1000 (CFW 6.60 PRO C)
PlayStation 3 CECH-2003B (REBUG 4.81 CEX COBRA 7.5)

Aktualnie ogrywane:
God of War II HD
NBA 2K17

Odpowiedz
#8
Moja historia nie będzie jakoś zbytnio spektakularna. Trafiłem na forum już chyba 4 lata temu. Nie miałem jakiegoś specjalnego powodu czy problemu do rozwiązania. Po prostu lubię pogadać, nawet w relacjach internetowych, o czymś na czym to się trochę znam czy po prostu lubię. Konsolę PS2, bo przypominam, że forum startowało właśnie jako forum tylko o tej konsoli, zakupiłem spory czas wcześniej niż forum powstało. W grudniu 2007 roku admin założył forum, a kwietniu następnego roku do niego dołączyłem. Popisałem trochę postów, zaproponowałem kilka zmian i wszystko to doprowadziło do tego, że admin w lipcu tego samego roku zaproponował mi moderowanie forum. Sam nigdy bym osobiście nie wystąpił z taką inicjatywą, nie narzucam się nikomu i nie pcham, tam gdzie mnie nie chcą (zresztą tego samego oczekuję). Zgodziłem się rzecz jasna, choć był to dla mnie spory szok. Forum miało już kilku moderatorów i adminów, więc zdziwił mnie nieco fakt, że zaproponowano jeszcze mi stanowisko. Do tej pory (z racji tego, że nie kasuję żadnej z prywatnych wiadomości) mam jeszcze oryginalną wiadomość od admina ;D

Trudno dalej streścić 4 lata w kilku czy kilkunastu zdaniach zwłaszcza, że sporej części nie pamiętam i musiałbym sobie odświeżyć pamięć poprzez stare posty czy pw. Pamiętam, że miałem półroczną czy może nawet dłuższą przerwę na forum, kiedy logowałem się na nim może z raz w tygodniu. Jako moderator czy teraz administrator staram się nikogo nie faworyzować, a każde mniejsze czy w szczególności większe naruszenia regulaminu odpowiednio traktować. Ku mojemu zaskoczeniu większość użytkowników (oprócz kilku opornych wyjątków) rozumie na czym polegał ich błąd i często sami za niego przepraszają i się kajają. Przeżyłem kilku gagatków typu Venom (bodajże pierwszy poważny zbanowany), atak hakierów na forum pod wodzą usera o wdzięcznym nicku "Xbox" czy kilka ataków na konkretnie moją osobę (pozdrawiam w szczególności Jacka i Jujo). W poprzednim roku awansowałem na administratora. Miała to być chwilowa ranga (do przebudowania forum, które się posypało po połączeniu 2 forów - ps3elite.pl i ps2forum.pl), ale jakoś tak wyszło, że została, a ja sam "przeżyłem" niemal wszystkich moderatorów, a ostatnio nawet ReVa, który jako drugi admin również bardzo przysłużył się forum, aż w końcu przeszedł na zasłużoną emeryturę w formie rangi VIP.

To tyle chyba, oby forum kwitło i rozkwitało długo jeszcze po premierze PS4 czy jak ten nowy twór od Sony będzie się nazywał. Jest ciekawie, sporo się nazmieniało od jego początków i forum w takim kształcie jak jest niemal w pełni mi odpowiada (męczę jeszcze m1nistra o ten panel boczny ;D), choć zawsze to mogło być kilka logowań więcej dziennie.
You wanna play games? Okay, I'll play with you. You wanna play rough? Okay! Say hello to my little friend!

[Obrazek: montana_pl89.png]
Odpowiedz
#9
Postaram się w skrócie napisać moją przygodę z forum. Więc tak, jako wielki pasjonat PS2 szukałem jakiegoś w miarę przyzwoitego forum o ukochanej konsoli, no i tak szukając natrafiłem właśnie na PlayStation Forum "PS2FORUM" wcześniej już posiadałem konta na innych forach tematycznych, lecz nie dawały mi one tego, czego oczekiwałem. Jeśli chodzi o początki tutaj, po prostu, byłem, jestem, tak zafascynowany PS2, że szukałem swojego miejsca na ziemi, w którym mogłem podzielić się swoją fascynacją. Po chwili refleksji, mruknąłem sobie pod nosem, może, to jest to miejsce? no i chyba, to jest to miejsce. Jedyne czego mi w tej chwili brakuje, to większej ilości osób do korespondowania, wiadomo, im więcej, tym raźniej. Po jakimś czasie liczba moich postów rosła, mój "głos" stał się bardziej zauważalny wśród innych, zawsze chciałem rozwijać ten "nasz" malutki światek, przez fakt, iż czułem się tu bardzo swojsko. Pamiętam, że byłem redaktorem przez jakimś czas, cieszę się, że mogłem wrzucać newsy, gdy wcześniej zwykły user tego nie mógł, była to fajna zabawa na jakiś czas. Po rezygnacji z newsów, trochę później przyznano mi kolor i jakąś wyróżniającą rangę, z czego jestem zadowolony i dumny, szczególnie, że mnie doceniono. Cóż jeszcze mogę powiedzieć? mam nadzieję, że kiedyś rozkwitniemy na szerszą skalę, o co niesamowicie ciężko... a przede wszystkim na to, iż nie wyginiemy, bo to byłby cios, stracić małą, ale jakże dobrą grupę ludzi. Taka moja kariera, wiadomo, przeoczyłem wiele, ale nie mam głowy do pisania, także przepraszam.
Odpowiedz
#10
Właśnie 27-08 minęło mi pełne 2 latka na forum Big Grin Z czego:
ponad 150 postów ale co najważniejsze ponad 100 podziękowań więc ja te dziękuję za podziękowania.

DZIĘKUJĘ!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości