Hej. Jeśli to czytasz to znaczy, że jesteś zarejestrowanym użytkownikiem naszego forum. Kliknij tutaj aby się zarejestrować i w pełni korzystać z forum.

Regulamin
#1
Poniżej przedstawiam regulamin forum playstationforum.pl (dawne ps2forum.pl). Regulamin obowiązuje wszystkich użytkowników forum, a za jego nieprzestrzeganie moderator lub administrator ma prawo ukarać użytkownika ostrzeżeniem lub w wyjątkowych sytuacjach (lub powtarzających się) zbanować i wykluczyć z udzielania się na forum.

Sprawy ogólne.
 1. Na forum należy przestrzegać ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania.
 2. Zabrania się nadużywania wulgaryzmów, obrażania innych osób oraz propagowania poglądów niezgodnych z polskim prawem.
 3. Zabrania się dyskryminowania osób wyznających inną religię lub o innych poglądach politycznych.
 4. Zabrania się zakładania wielu kont kojarzonych z jednym użytkownikiem, czyli tzw. multikont.
 5. Zabrania się spamowania poprzez forum, email lub PW.
 6. Zabrania się zakładania tych samych tematów w kilku działach.
 7. Zabrania się używania kolorów oraz niestandardowych czcionek (poza wyjątkami np. w poradnikach).
 8. Zabrania się ustawiania tytułów (podpisów pod nickiem) w jakikolwiek sposób obraźliwych lub wulgarnych.
 9. Możliwa jest maksymalnie dwukrotna zmiana loginu (nicku), a każda z nich musi być uzasadniona.
 10. Zabrania się reklamowania stron lub forów konkurencyjnych do naszego, o podobnej tematyce.
 11. Właściciel forum zastrzega sobie prawo do wysyłania reklam drogą mailową (tzw. mailing). Reklama czyli promocja treści, usług i produktów nie dotyczących bezpośrednio działalności forum.

Pisanie tematów/postów
 1. Przed napisaniem tematu, należy dokładnie przejrzeć forum pod kątem naszego problemu. Najlepiej użyć funkcji szukaj.
 2. Tytuł tematu powinien mówić jak najwięcej o Twoim problemie (nie nazywaj tematów np: problem, PS2 czy pomocy) opisz w skrócie problematykę twojego tematu np. Problem z PS2 - gra zacina się.
 3. Nie podpinaj się pod czyjeś tematy tylko po to, żeby nie zakładać nowego wątku. Do każdego nowego problemu zakładaj nowy temat (pisanie o 30 różnych rzeczach w 1 temacie na pewno ci nie pomoże). Na forum obowiązuje zasada 1 problem = 1 temat.
 4. Unikaj pisania dwóch postów pod rząd. Jeżeli masz coś nowego do dodania to edytuj swój ostatni w temacie, a w przypadku kiedy będzie to minimum 30 znaków to pojawi się on innym jako nieprzeczytany.
 5. Nie wymagaj żeby ktoś odpisał Ci na pytanie, nie męcz ludzi prywatnymi wiadomościami, na gg, poprzez ShoutBox lub e-mail. Jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi to najwidoczniej nikt z obecnych na forum jej nie zna.
 6. Staramy się stosować do zasad pisowni i ortografii. Każdy popełnia błędy, ale proszę nie pisz jak pokemon czy inny troll.
 7. Dozwolone jest pisanie bez polskich znaków (krzaczków). Proszę jednak trzymać się jednej konwencji. Jeśli piszesz bez krzaków to tego się trzymaj.
 8. Szczegóły zakładania tematów znajdują się w każdym z działów.
 9. Zabrania się podszywania się pod czyjeś słowa lub kopiowanie tekstów z innych miejsc bez podawania źródła.
 10. Nie zmieniaj swojego posta w taki sposób, że zmieniasz jego sens lub wcześniej skomentowaną treść przez kogoś. Jeżeli chcesz usunąć swojego posta lub temat zgłoś go za pomocą funkcji "raportuj".

Odpowiadanie na tematy/posty
 1. Jeśli nie znasz odpowiedzi, nie odpowiadaj.
 2. Głupie uwagi zachowaj dla siebie.
 3. Staraj się nie odbiegać od tematu. Posty nie na temat będą usuwane.
 4. Cytuj tylko konkretne zdania, nie całe posty. Nie ma sensu, żebyśmy czytali drugi raz to samo.


Pozostałe informacje.
 1. Administracja forum zastrzega sobie prawo do wysyłania reklam (tzw. maling) na skrzynki pocztowe wszystkich zarejestrowanych użytkowników forum. Dodatkowo informujemy, że reklamowane będą firmy/produkty/usługi w jakiś sposób związane z tematyką forum lub też będą to strony www/serwisy właściciela forum.
 2. Jeżeli chcesz pomóc w wypromowaniu forum lub masz pomysł na wymianę linkami/bannerami zapraszam do tego tematu.
 3. Jeżeli masz jakieś propozycje jak usprawnić forum to możesz je przedstawić np. tutaj - wysłuchamy każdego.
 4. Swoją opinię o forum i administracji możesz wyrazić w tym miejscu.

Regulamin może ulec zmianie. Korzystając z forum obligujesz się do przestrzegania regulaminu.
Zajrzyj na forum dla webmasterów.

Nie udzielam pomocy na PW, GG, maila. Masz pytania? Pytaj na forum.
#2
Pisanie na ShoutBox
 1. Zabrania się zamieszczania na SB linków do tematów z tego forum, w szczególności dotyczy to podawania całych ścieżek do tematów czy błagania o "zerknięcie do tematu czy posta", każdy widzi nowe tematy i posty, nie trzeba tego przypominać. UWAGA! Dopuszcza się wyjątki np. przy sprawach dotyczących forum.
 2. Nie bombarduj także innymi linkami, a w szczególności z serwisów allegro i tym podobnych, 1 czy 2 linki w zupełności wystarczą, wszystko w granicach umiaru.
 3. Staraj się jak najmniej poruszać tematy związane z konsolami PS1/PS2/PS3/PS4/PSP/PSV i grami na nie, do tego przeznaczona jest cała reszta forum, SB ma służyć przede wszystkim "lżejszym" rozmowom na każdy inny temat.
 4. Dostęp do ShoutBoxa mają wyłącznie osoby z przynajmniej 10 postami.
 5. Na SB obowiązują także wcześniej wymienione zasady m.in. zakaz używania wulgaryzmów, zakaz spamowania, używania kolorów, powiększonej czcionki czy przestrzeganie zasad dobrego wychowania.
 6. Za nieprzestrzeganie tych zasad, podobnie jak wyżej wymienionych użytkownik dostaje czasowego bana na ShoutBoxa lub ostrzeżenie, a w szczególnych wypadkach całkowity zakaz udzielania się na forum.
You wanna play games? Okay, I'll play with you. You wanna play rough? Okay! Say hello to my little friend!

[Obrazek: montana_pl89.png]
#3
Rangi na forum:
 • Administratorzy - najwyższa ranga na forum o najwyższych uprawnieniach, dbają o stronę techniczną forum, a oprócz tego także je moderują. To do nich oraz do osób z rangą poniżej należy zgłaszać wszelkie przypadki łamania regulaminu.
 • Super Moderatorzy - dbają o porządek na forum, usuwają posty niezgodne z regulaminem, upominają użytkowników itd.
 • Zasłużeni - ranga przyznawana osobom, które swego czasu przysłużyły się forum. Najczęściej są to byli moderatorzy czy administratorzy, którzy z jakiegoś powodu nie pełnią już tej funkcji.
 • Helper - "pomagacz", osoby wyróżnione tą rangą wykazały się lub dalej wykazują dużą wiedzą, którą dzielą się z innymi pomagając i rozwiązując problemy innych.
 • Gamer - ranga przyznawana userom, którzy biorą czynny udział w dyskusjach o grach na jakąkolwiek konsolę Sony, piszą wartościowe posty, zakładają nowe, interesujące tematy przyczyniając się tym samym do rozwoju forum.
 • Recenzenci - ranga dla osób, które piszą recenzje na potrzeby naszego forum. Minimalna ilość recenzji konieczna do otrzymania rangi wynosi 10, ale dopuszcza się możliwość wcześniejszego jej przyznania w drodze wyjątku.
 • Redaktor - osoba zajmująca się pisaniem newsów, nowinek dotyczących obecnie konsol PS3, PS4, PSP i PS Vita.
 • Użytkownicy - lista wszystkich użytkowników forum, do której automatycznie zostaje przydzielona każda nowa osoba na forum.
 • Zbanowani - użytkownicy, którzy w jakikolwiek sposób, najczęściej w rażący i notoryczny sposób, złamały regulamin obowiązujący na forum i w związku z tym zostają wykluczone z życia forum i nie mają do niego dostępu jako zalogowane osoby.


Prosimy o niemęczenie administracji (w prywatnych wiadomościach, na forum czy gdziekolwiek indziej) o przyznanie wam jakiejś rangi, w szczególności dotyczy to trzech pierwszych rang. Administratorzy, Super Moderatorzy oraz Zasłużeni to grupy ściśle zamknięte i nowe osoby zostaną powołane na te stanowisko tylko wtedy, kiedy uznamy, że jest to konieczne.

Żeby otrzymać rangę "Helper" (głównie działy Sprzęt i problemy) czy "Gamer" (działy o grach) wystarczy dosyć regularnie udzielać się na forum, pomagać innym i dzielić się swoją wiedzą, a jest prawie pewnym, że w końcu zostaniesz dostrzeżony i otrzymasz tę rangę. Nabór na Redaktora jest prowadzony cały czas, a wszystkich chętnych zapraszam do tego tematu, gdzie można zadawać ewentualne pytania z tym związane.

Ostrzeżenia mogą zostać cofnięte tylko w przypadku wyraźnej poprawy zachowania użytkownika i podobnie jak w przypadku rang nie ma sensu prosić administrację o ich zdjęcie. Użytkownicy, którzy nie posiadają żadnej rangi nie mogą tworzyć tematów w działach Newsy i Tutoriale. Jeżeli masz ochotę napisać jednak wątek podchodzący pod te działy to zrób to w innym dziale, a administracja przeniesie go do odpowiedniego, kiedy uzna to za stosowne. W dziale Hydepark (za wyjątkiem poddziału Inne konsole) nie są naliczane posty do licznika.

Problemy z logowaniem można zgłaszać pod adres kratos.playstationforum@gmail.com.
You wanna play games? Okay, I'll play with you. You wanna play rough? Okay! Say hello to my little friend!

[Obrazek: montana_pl89.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości