PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Skoki Narciarskie! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Sport (https://playstationforum.pl/forum-sport)
+--- Wątek: Skoki Narciarskie! (/thread-skoki-narciarskie--9739)

Strony: 1 2


RE: Skoki Narciarskie! - adwokas - 25-03-2011

bede pił na pewno, bedzie również ogromne wzruszenie po ostatnim skoku Adama, dla mnie on jest mistrzem !!!


RE: Skoki Narciarskie! - Kraszu - 03-02-2013

Za czasów Małysza namiętnie oglądałem wszystkie konkursy. Zawodników i wszelakie klasyfikacje znałem niemalże na pamięć. Kiedy król odszedł w naturalny sposób i emocje konkursowe się zmniejszyły.
Dzisiaj młodziutki Gregor Schlierenzauer pobił rekord wszechczasów w ilości wygranych konkursów w pucharze świata. Nie chcę deprecjonować jego osiągnięć, bo z pewnością ten małolat jest wybitnym skoczkiem, który jest na najlepszej drodze aby pobić wszelkie możliwe rekordy w tej dyscyplinie sportu.
Chciałbym się jednak przy tej okazji zapytać Was o zdanie na temat zmiany zasad punktowania. Kiedyś zasady były jasne: skaczesz najdalej – wygrywasz. Ewentualnie w minimalnym stopniu straty odległości można było nadrobić na notach za styl.

Teraz mamy do czynienia z jakimś niezbyt śmiesznym cyrkiem, który moim zdaniem zabił piękno tej dyscypliny. Zmiany belek, punkty z kapelusza za wiatr… Kompletnie nie przemawia do mnie ten model. Nie da się matematycznie wyliczyć chwilowych wahań pogody i ich wpływu na długość skoku. Teraz skoczek, który w dwóch seriach ma przewagę kilkunastu metrów może nie wygrać konkursu. Śmierdzi mi to rozdawaniem miejsc na podium przy zielonym stoliku. To daje olbrzymie pole do manipulacji. Skoki straciły piękno. Coraz rzadziej mam ochotę to oglądać. Gregor na nowych zasadach wygrał już niejeden konkurs, gdzie o wygranej mógłby pomarzyć gdyby obowiązywały te stare.

Co o tym wszystkim sądzicie?


RE: Skoki Narciarskie! - Kratos - 04-02-2013

Nie jestem i prawdopodobnie nigdy nie będę fanem skoków, ale dla takiego laika jak ja te zmiany, które zaszły w tym sporcie są co najmniej mało zrozumiałe. I nie mam na myśli tego, że ich nie ogarniam, a że nie rozumiem powodów ich wprowadzania. Nie licząc oczywiście pieniążków, które się pewnie za tym kryją ;) Tak jak nie rozumiem czemu sędziowie w trakcie meczów piłki nożnej nie mogą korzystać z powtórek czy nie mogą wrzucić kamery do tej głupiej piłki, żeby sprawdzić choćby czy przekroczyła linię bramki! To są tak banalne rzeczy, ale rzutują na wyniku najmocniej, a mimo to ludzie odpowiedzialni za te zmiany mówią "nie i już". Jeszcze ten Armstrong u Opry ;D


RE: Skoki Narciarskie! - karski1 - 13-07-2013

Skoki są coraz lepsze. Mamy coraz wyższy poziom skoków narciarskich w Polsce! Smile Polska kadra ma coraz większe szanse zwyciężać Smile


RE: Skoki Narciarskie! - news4u - 16-12-2013

Forma polaków w tym sezonie super, myślicie, że mamy szanse na medal w drużynówce?