PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Rayman, ktory? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Rankingi gier (https://playstationforum.pl/forum-rankingi-gier)
+--- Wątek: Rayman, ktory? (/thread-rayman-ktory)

Strony: 1 2


Rayman, ktory? - Fallchildren - 22-09-2010

Grałem kiedyś w 3 czesc na xboxie, dosc dlugo, super była no ale troche wspomnienia zeszły na dalszy plan i tak sie zastanawiam czy warto by nie zainteresowac sie ta seria Big Grin Polecajcie Tongue


RE: Rayman, ktory? - PKpeter - 22-09-2010

och, kocham raymana. Proponuje zagrać w kazda cześć po kolei. Rayman 1 z 95 roku jest super. 2d ale grafa ze tak powiem dzisiejsza.
och, kocham raymana. Proponuje zagrać w kazda cześć po kolei. Rayman 1 z 95 roku jest super. 2d ale grafa ze tak powiem dzisiejsza.


RE: Rayman, ktory? - Realinho - 23-09-2010

Ja z całego serca mogę polecić część z numerkiem 2, mam z nią bardzo miłe wspomnienia, grafika może nie zachwyca, jak dla mnie najlepsza część z serii także polecam.


RE: Rayman, ktory? - PKpeter - 23-09-2010

tak, tylko grałem w 2jkę na pc i ps i bezapelacyjnie mówie, graj w pctowa wersje.


RE: Rayman, ktory? - jedras96 - 20-10-2010

Spróbuj zagrać w Rayman Revolution. To jest rozszerzona wersja dwójki. A ja do grafiki nic nie mam.


RE: Rayman, ktory? - BuLL - 06-11-2010

Ja również polecam Rayman'a 2 a oprócz niego jeszcze Rayman M. To 2 najlepsze części. Grałem we wszystkie tylko nie w Raymana 1 z 1995 roku, ale podejrzewam że to już za stary hit Smile


RE: Rayman, ktory? - bluebomber - 19-06-2011

Najlepiej we wszystkie ale jedynka jest diabelnie trudna z tego co pamiętam i nie każdy przy niej wytrzyma.


RE: Rayman, ktory? - Grillo - 20-04-2013

Wiem, wiem zapewne zostanę przebity Gwoździem Eleny, jednak przyznaję się ze nie grałem w Raymana 1 i Raving Rabbits z powodu braku czasu. O reszcie naturalnie się wypowiem.

Rayman 2 + dodatek
Rayman powrócił, tym razem w świecie 3d. Gra była cudowna, bajkowa i słodka. Grę przeszedłem w 4 godziny ponieważ karta pamięci od ps1 była przepełniona a nie wiedziałem jak wyczyścić jej pamięć na moim PS2, z tego powodu nie mogąc zasave'woać przysiadłem na trochę dłużej. Naturalnie rozwiązania z jedynki które zauważyłem, strzela lumsami z ręki co jest wg. mnie drobnym ułatwieniem (Rayman sniper Big Grin) Dodatek sprzedawany był o ile pamiętam osobno. Zapewne chcieli odgrzać kotleta żeby mieć na Raymana 3 dodając tylko parę nowych plansz które widziałem już na PC.

Rayman 3
Rayman jednak rozczesał mocniej włosy chcąc być bardziej oldschool'owy co na swój sposób mu wyszło. Tym razem zamiast lumsów z ręki używa samych rąk do zadawania ciosów. Innowacją są również puszki dające mu inną moc. Wrogowie są wymagający. Długo się przy niektórych musiałem nagłowić zanim ubiłem drania Big Grin. Grę przeszedłem 3 razy, 2 razy na PC, jeden raz na ps2. Nie nudziła mnie wcale gra tyle razy. Bo naprawdę to świetna platformówka.

Rayman M
W tą grę grąłem jedynie na PC, wielu się ze mną nie zgodzi jednak parę wyzwań jest wręcz przeznaczone na pc, celowanie jest łatwiejsze itp. Tym tematem narobiliście mi smaka i znowu ściągnę (zapodział mi się gdzieś oryginał z gazety). Uważam że śrubowanie rekordów w tej grze jest świetne. Gra podobała mi się przez cały czas, jednak jak z każdą nie można przesadzić więc robiąc przerwę zapomniałem o niej i format poszedł :c.

Ze wszystkiech jednak bezapelacyjnie wygrywa Rayman 3 Big Grin


RE: Rayman, ktory? - Samyeu - 21-04-2013

Sam zagłosowałem na Raymana 2, ale jednak stawiam znak równości między dwójeczką a trójeczką. Rayman 2 był znakomitą grą, która klimatycznie i rozgrywką wsysała w swój piękny jakby nie patrzeć świat. Swoją drogą, to klimat był dla mnie jednym z najbardziej specyficznych ze wszystkich gier. Gra łączyła baśń z lekko mrocznym klimatem.

Rayman 3, to świetna kontynuacja Rajmena. Pomysł z puszkami okazał się jak najbardziej trafiony. Klimat pozostał, gra zyskała na humorze, a w Polsce została wydana w bardzo dobrym pełnym tłumaczeniu na komputery.

Rayman M to wg mnie niezły spin off serii, który potrafi przytrzymać chwilę i na wiele dłuższą w trybie multi!

Szalone Kórliki, to jednak gra, która (mowa o pierwszej części) nie jest zła, ale to znowu nie Rayman, niektóre minigry zostały zrobione z pomysłem.

Dwójka Szalonych Zajynców, to odgrzewany kotlet, nie pokuszono się nawet o jakąkolwiek fabułę, a głównoplanową rolę otrzymały zesrane króliki, Rayman zdawał się być tylko statystą. Minigierki też takie jakieś nietakie :|


RE: Rayman, ktory? - Filip_Rataj08 - 21-04-2013

Szkoda że na liście do wyboru nie ma Raymana ( pierwszej części ) ponieważ te część bym wybrał, więc nie oddaje głosu na nic. Pierwsza część była wyjątkowa, bo pierwsza. Niesamowity klimat i śmieszny Rayman tworzą super duet.