PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Książki - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Inne (https://playstationforum.pl/forum-inne)
+--- Wątek: Książki (/thread-ksiazki)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Książki - Patinson - 17-04-2015

Dla mnie najlepsza książka taka przygodowa i zupełnie inna jak wszystkie to jest właśnie - Raija obcy ptak. Bardzo mi się podobała ta książka i zdecydowanie ona była bardzo taka super i bardzo taka ciekawa przecież : ) Musicie ją przeczytać bo to jest cała saga z tej seri.


RE: Książki - Mr.Q - 17-04-2015

Ja ostatnio zacząłem czytać od nowa całą sagę Harry Potter. Byłem ciekaw, czy po latach pierwsze tomy wciąż mnie będą interesować, czy uznam je już za nazbyt dziecinne.
Za mną dwa części, właśnie dziś zacząłem czytać trójeczkę. Idę razem z grami, dzisiaj skończę Komnatę na PSX.
Generalnie książki wciąż bardzo mi się podobają i chętnie do nich wracam, aczkolwiek tym razem zacząłem zauważać wiele błędów autorki - przynajmniej tak mi się zdaję.

Kamień Filozoficzny.
1. Szkolny korytarz na trzecim piętrze jest zamknięty dla uczniów. Grono pedagogiczne dołożyło wszelkich starań, aby uniemożliwić dostanie się komukolwiek do kamienia filozoficznego, znajdującego się na końcu rzędu zabezpieczonych pomieszczeń. Dziwi tylko fakt, że trójka jedenastoletnich czarodziejów dostała się do pierwszego pomieszczenia w którym zamknięty był trzygłowy pies, za pomocą prostego zaklęcia 'alohomora'. Jest to najprostsze zaklęcie używane do otwierania każdych drzwi. Dumbledore w trosce o bezpieczeństwo uczniów mógł rzucić przeciwzaklęcia, ale jednak pozostawił drzwi praktycznie niezabezpieczone.

2. Z rozdziału ''Ulica Pokątna'' można się dowiedzieć, że matka Malfoya poszła kupić mu rożdżkę, a Ron otrzymał swoją po którymś z braci. Przecież różdżka ponoć sama musi się dopasować do czarodzieja? Pani Rowling chyba się trochę pogubiła w zasadach świata, który właśnie tworzyła.

3. Łabędź zamiast Kruka jako herb Ravenclawu w liście do Harrego. Dziwny błąd. Taki prosty i banalny.

4. Neville powiedział, że jego rodzice są mugolami. W kolejnych częściach (już w komnacie tajemnic) będzie twierdził, że jest czystej krwi.

Komnata Tajemnic:

1. W zasadzie największy zarzut dla tej części to całkowity brak szczura Rona, Parszywka. Szczur odegra w trzeciej części dużą rolę, a w dwójce Ron nie ma go przy sobie przez cały rok.

2. Klub pojedynków - Harry rozmawia z wężem, wszyscy zgromadzeni słyszą te syki. Więc dlaczego, nikt prócz Harrego, nie słyszy Bazyliszka w zamku?


RE: Książki - malpeka - 18-04-2015

Dla mnie też właśnie najlepsza seria książek to się wiąże z Harrym Potterem : ) teraz wszystko zaczynam czytać od początku z tego powodu, że wszystko sobie pozapominałem i po prostu chciałbym zacząć od tej 1 części kamienia filozoficznego : ) w komnacie tajemnic jak pamiętam to siostra tego rudego kolegi Harrego się w nim podkochiwała hehe?


RE: Książki - Mr.Q - 29-04-2015

''Masa: o kobietach polskiej mafii''. Nudna to była dla mnie lektura, przeczytałem w przeciągu dwóch dni ale trochę muliło. Książka - jak dla mnie - właściwie o niczym. Zbiór opowieści dziwnej treści o kurwach, modelkach, barmankach, cichodajkach, generalnie anegdotki o spuszczaniu z krzyża po akcji. I tak jak uwielbiam czytać o mafiach włoskich i amerykańskich, tak opowieści z Pruszkowa jakoś mnie nie rajcują. Ciekawa sprawa z wyborami na miss i dupczeniu kandydatek w zamian za koronę (ciekawy jestem czy np. Z. Hajzer prowadzący galę wiedział o wszystkim [a może i sam pociupciał?] ), ale tak jak mówię, większa część książki dla mnie była nużąca.

P.S. W pewnych kwestiach wiele się nie zmieniło, ostatnio dziewczyna która wygrała konkurs na Miss miała przecież pojechać na wycieczkę razem ze sponsorem, organizatorem i kimś tam jeszcze. Generalnie układ 1+kilku Wink Zrezygnowała.


RE: Książki - wowwotlk - 02-05-2015

'' krew elfów '' pierwsza część sagi wiedźmina. Przez 300 stron ani razu nie poczułem znudzenia. Książka jest połączeniem erotyzmu z komedią,przekleństwami i powagą. Ta część nie stawia jeszcze aż tak bardzo na '' śmiech, seks i gołe baby jak cześć druga '' czas pogardy''. Fabuła toczy się dookoła wiedźmina geralta z rivii i lwiątka z cintry. Więcej nie napisze bo boje się że zaspojleruje. Gorąco polecam.


RE: Książki - Kraszu - 18-06-2015

Ostatnio głośno o grze Wiedźmin 3 dlatego warto byłoby poznać literacki pierwowzór, do czego oczywiście zachęcam wszystkich fanów wirtualnego Geralta. Na zachętę dodaję próbkę talentu Andrzeja Sapkowskiego w budowaniu humorystycznych dialogów, które momentami wręcz mnie zachwycały podczas lektury. Rozmowa krasnoluda Yarpen'a Zigrina z Ciri:

Cytat:"(...)Trzeba ci wiedzieć, miła Ciri - rzekł Yarpen - że moja babka znała się na leczeniu jak nikt. Niestety, uważała, że źródłem większości chorób jest nieróbstwo, zaś nieróbstwo najskuteczniej leczy się kijem. Względem mnie i mojego rodzeństwa stosowała taki lek głównie zapobiegawczo. Lała nas przy byle okazji albo i bez okazji. Wyjątkowa to była jędza. A raz, gdy ni z tego, ni z owego dala mi pajdkę chleba ze smalcem i cukrem, to tak mnie tym zaskoczyła, że z wrażenia upuściłem tę pajdkę, smalcem w dół. No a babka sprała mnie, stara wstrętna rura. A potem dała mi drugą pajdkę, tyle że już bez cukru.
- Moja babka - Ciri ze zrozumieniem pokiwała głową - też mnie raz sprała. Rózgą. - Rózgą? - zaśmiał się krasnolud. - Moja wygrzmociła mnie raz trzonkiem od kilofa.(...)"



RE: Książki - Spaidi - 18-06-2015

ja przeczytalem ostatnie zyczenie, miecz przeznaczenia i chyba krew elfow. Musze sie wziac jeszcze raz za jego ksiazki, jednak mam tak duzo Stephena Kinga do przeczytania a nie mam nawet kiedy ;/


RE: Książki - wowwotlk - 19-06-2015

Ja ostatnio skończyłem '' czas pogardy''. Książka jest genialna. Tak jak mówiłem w moim poprzednim poście czas pogardy to śmiech seks i gołe baby ale jest też kilka epickich pojedynków. O fabule nic nie mogę powiedzieć bo będą to spojlery do części pierwszej. Naprawdę polecam. Ale przed resztą części polecam przeczytać najpierw miecz przeznaczenia i ostatnie życzenie. Są to co prawda opowieści ale jeśli ktoś przeczytał części pozostałe to wie że jest to bardzo ważne aby przeczytać te opowieści.

Wysłane z mojego Blade III przy użyciu Tapatalka


RE: Książki - MyriuR - 19-06-2015

Sam wziąłem sie za Ostatnie Życzenie i wessało mnie po robocie od 22:00 do 2:00 w nocy Big Grin


RE: Książki - wowwotlk - 11-08-2015

Ja ostatnio czytam wiele książek i wszystkie zazwyczaj kończę. Wczoraj zakończyłem serię wiedźmin. Części sagi o wiedzminie skończyłem już w lipcu a wczoraj sezon burz. Z tego co zrozumiałem to książka opisuje wydarzenia dokładnie przed ostatnim życzeniem a konkretnie w momencie kiedy geralt jedzie do temerii by odczarować córkę króla foltesta. Jest to bardzo dobra cześć (jak wszystkie zresztą no może poza panią jeziora bo ta część była genialna). I co ciekawe aby przeczytać tą część nie jest potrzebna znajomość innych części. Ostatnio też skończyłem dwa kryminały. Pierwszy z nich to anioły śniegu. Opowiada o bardzo brutalnym morderstwie w Finlandii. Jest to oczywiście fikcyjna zbrodnia. Serdecznie polecam. Drugi kryminał to człowiek nietoperz. Pierwsza część serii o Harym Hole. Jest to policjant norweski który zostaje wysłany jako ekspert w sprawie morderstwa. Znowu bardzo polecam. Niestety nie zawsze mam szczęście do książek. Szczególnie odradzam dwie. Przywilej skóry książka opowiadająca o... nie wiadomo czym. Serio przeczytałem 150 stron książki a mimo to nie wiem o czym ta książka jest. Główna bohaterka jest... najbardziej wkur...wkurzającą postacią ever. NAPRAWDE. Nawet adrian mole nie był tak denerwujący. Omijać szerokim łukiem.

Wysłane z mojego Blade III przy użyciu Tapatalka