PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Książki - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Inne (https://playstationforum.pl/forum-inne)
+--- Wątek: Książki (/thread-ksiazki)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Książki - Mr.Q - 08-03-2013

Najpierw poczekaj na opinię Smile Książki na podstawie gier są zazwyczaj... słabe.

-------------
Jeszcze pachnąca nowością, mam zamiar przeczytać całą przez ferie. 3 tomy w 1.
[Obrazek: 17886776325685902635.png]


==============

Edit: 22.02.2013

W ''Biblioteczce Biedronki'' znalazłem dziś 'Christine', autorstwa Stephena Kinga. Cena - 11.99zł.
[Obrazek: 03047014360855598519.png]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Edit: 08.03

Nabyłem dziś drogą kupna Miasteczko Salem... 11.99 w Biedronce.

[Obrazek: 65418032699350176088.png]


RE: Książki - Samyeu - 08-03-2013

Nie wiem czy by Cię to zainteresowało, ale jest jedno anime parafrazujące lekko "Miasteczko Salem", może jako entuzjasta Kinga skusiłaby Cię taka hmmmm może nie wersja, ale motywy są podobne - opowiadałem bodaj w temacie o anime - nazywa się 'Shiki'

Pozdrawiam

ANIME SHIT IS INCREASING!


RE: Książki - Mr.Q - 08-03-2013

Obejrzę, ale najpierw przeczytam książkę, co by się na ewentualne spoilery nie narazić Wink


RE: Książki - Samyeu - 08-03-2013

W sensie sprostowanie - nie jest na podstawie czy coś, czy jakaś przeróbka, ale autorka powieści inspirowała się właśnie tym tytułem Tongue


RE: Książki - JaDCorbeN - 04-04-2013

No i jestem po lekturze Crysis - Eskalacja.
No i na dodatek jestem zawiedziony Sad Q miał rację Smile
Książka zła nie jest ale ... spodziewałem się powieści a tu są opowiadania Sad I na dodatek porozrzucane jeżeli chodzi o kolejność dziejową.
Poznajemy początek istnienia Proroka i genezę jego ksywki. Poznajemy też koniec Proroka i Psycho. Może i fajnie ale ... mam trochę taki niedosyt raz przez rwanie się akcji (różna kolejność opowiadań) a dwa: oczekiwałem powieści z uniwersum Crysis.

Jednak czytając powieści z uniwersum Star Craft liczyłem na coś podobnego.


RE: Książki - Kratos - 04-12-2013

Dorwałem się do osławionego kryminału mistrzyni tego gatunku, czyli "I nie było już nikogo" występujące kiedyś pod tytułem "10 małych murzynków". Tytuł został zmieniony z racji poprawności politycznej, co jest dosyć chore, ale nie o tym ja tutaj. Krótko o fabule - 10 osób (no 8 + służba) zostaje zaproszonych na pewną wyspę, gdzie mają spotkać się z gospodarzem willi. Nikt nie wie po co został zaproszony, każdy jest ciekaw powodu zaproszenia, więc wszyscy z niego korzystają. Okazuje się, że gospodarza na wyspie nie ma, a jeden z gości ginie... Nie zdradzę więcej, kto chce to przeczyta.

Przede wszystkim raziło mnie to, że książka jest mimo wszystko tak przewidywalna. Ofiary z małym wyjątkiem padają dokładnie tak, jak jest w wierszyku wcześniej przytoczonym. W związku z tym odpada element zaskoczenia, a jedyne, czego się zastanawiałem w czasie czytania to oczywiście tożsamość mordercy. Willa na bezludnej wyspie, gdzie kolejne osoby giną w niewyjaśnionych okolicznościach ma w sobie niesamowity klimat. Staroszkolny kryminał bez zbędnego wchodzenia w opisy i tym inne pierdoły. Książkę połyka się błyskawicznie praktycznie na jedno, góra dwa podejścia. Na początku można się nieco pogubić, bo aż 10 bohaterów to nie w kij dmuchał. Nie zgadłem kim jest morderca i w sumie nie miałem zielonego pojęcia jak tę zagadkę rozwiązać, ale okazuje się, że epilog świetnie ją tłumaczy. Nie ma się zbytnio gdzie przyczepić, wszystko jest logiczne i nikt nie powinien się czuć zawiedziony końcówką.


RE: Książki - JaDCorbeN - 26-02-2014

No i wpadło mi w ręce (tak to są książki Smile):
[Obrazek: d8ee8864-525e-4daa-a3f2-435de5866bcf_zps281d3143.jpg]

Dopiero zaczynam czytać i tak naprawdę muszę sobie przypomnieć fabułę obu części BF Smile

Natomiast co do McNab'a - radzę obejrzeć film o misji patolu Bravo,Two, Zero w której brał udział autor zresztą był też konsultantem gry BF3 i BF4 to jego dziełem są emocje w dialogach, zachowanie żołnierzy oraz dźwięki w grze.

Tytułu nie pamiętam ale jak tylko sobie przypomnę - napiszę tu.


RE: Książki - Mr.Q - 26-02-2014

Kratos - 10 Murzynków to moja ulubiona książka Aghaty Christie. Moim zdaniem jest to jeden z lepszych kryminów jakie zostały napisane, Ja osobiście wsiąknąłem w książkę i przeczytałem ją w przeciągu dwóch dni. Pisałem już o niej w tym temacie. Co do zakończenia - moim zdaniem nie da się go przewidzieć...


RE: Książki - Yohokaru - 26-02-2014

Hobbit - Postanowiłem, że przed obejrzeniem filmu zabiorę się za książkę, no i wczoraj skończyłem. Przygody Bilbo Bagginsa mnie urzekły. Ta opowieść ma w sobie coś magicznego, przez co wsiąkłem w od Pagorka po Samotną Górę. Denerwował mnie jednak narator, trochę jakby kierował historię do naj młodszych, no i rzuci raz grubym spoilerem Sad Akcja nie zwalnia do samego końca, a pewne fakty jakie jawią się pod koniec mogą zaskoczyć. Nabrałem ochoty na film oraz na książkowego Władcę Pierścieni. Problem polega jedynie na tym, że teraz czeka na mnie Zbrodnia i Kara :/


RE: Książki - Makaveli - 26-02-2014

Ciężko się czyta lektury szkolne, większość jest przestarzała i trzymana tylko ze względu na obeznanie ich przez nauczycieli.

Ja Hobbita przeczytałem bodajże w gimnazjum - mieliśmy to jako lekturę - nie spodobało mi się, jak całe uniwersum LoTR. Dużo osób uwielbia, a do mnie wcale nie przemówiło.

Ja od dłuższego czasu czytam książki sensacyjne (T. Clancy) oraz dużo książek traktujących o mafiach i rodzinach przestępczych. Najlepsze są książki oparte na faktach lub zeznaniach świadków koronnych. Na chwilę obecną nie mam nic na celowniku, bo większość tematu już wyczerpałem, chociaż może będę kontynuował sagę Jacka Ryana od Toma Clancy'ego.