PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Książki - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Inne (https://playstationforum.pl/forum-inne)
+--- Wątek: Książki (/thread-ksiazki)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Książki - Dah-Ridah' - 11-09-2010

Tak sobie pomyślałem, że założe temat o książkach. Ostatnimi czasy czytam dużo książek, chodź oprócz tych lektur (których i tak nie czytałem), mało znam.
Ostatnio, bo nie tak dawno na ogień poszło "Nie trać okazji, Heleno", całkowicie przypadkowo wpadła w moje ręce, bo tak że była pierwsza z brzegu.
Pomysł/schemat bardzo dobry, fabuła również. Przyjeżdza jakiś Pan z Anglii do Polski, wraca poprostu do ojczystego kraju, do przyjaciół, brata. I zmęczony podróżą przystaje do baru, gdzie bardzo dziwnym zbiegiem okoliczności (podsłucuje rozmowe), zostaje wtłoczony w wir zdarzeń.
Helena, to tak naprawdę żona faceta, na wysokim stanowisku (nie pamiętam gdzie), żona faceta, który zna John'a (a zarazem jego brata adwokata) wracającego do Polski. I jak już tam przystali w domu Heleny i męża, zaczynają się dziać różne rzeczy/poboczne epizody wpływające na fabułę. (M. in: Romans/strzały/zabójstwo/porwanie)
Książke doskonale można by zrobić tak, że czytając pierwsze dwie strony + ostatni rozdział, i już wiemy co się stało, jedyny minus.
Akcja dzieję się w różnych miastach oznaczonych tylko pierwszymi literami np: K. Jedynym miastem, którego się nie szyfruje to Szczecin, w którym dzieją się ważne rzeczy.
Bardzo szybko się ją czyta, i naprawdę 4 godziny poświęcić zanim grania i patrzenia na ps2forum, napewno Was nie zbawi.
Dobra byłaby ekranizacja tej książki, naprawdę wciąga, i ciężko się oderwać, a jako że jest krótka, szybko się ją czyta. Jeżeli są tu jacyś koneserzy książek, napewno można sięgnąć po tą produkcję pisaną.
ocena 8.88/10
Piszczie jakie są Wasze ulubione książki, piszcie krótkie recenzje, oceny itp.


RE: Książki - Samyeu - 11-09-2010

Osobiście w życiu mało książek przeczytałem, aczkolwiek najbardziej mnie interesowały swego czasu mity greckie a od ok. 0.5 roku uniwersum magii z Harry'ego Pottera.

Spoiler UWAGA!!!

No i jaką ostatnią część przeczytałem Insygnię Śmierci (Deathly Hallows). Harry zamierza dokończyć dzieło Dumbledore'a, a także zniszczyć dzieło odwiecznego wroga - Voldemorta. Wraz ze swoimi oddanymi kumplami - Ronem i Hermioną - przemierza Anglię w poszukiwaniu Horkruksów - cząstek duszy Toma Riddle'a umieszczonych w przedmiotach, które przytrzymują naszego wroga przy życiu.
Koniec spoilera !!!

Ogólnie w większości czuć ten mrok sytuacji. W każdym miejscu, o każdej porze może nastąpić koniec dobra. Na każde słowo trzeba uważać. Rowling potrafi podtrzymać esencję walki, czyli wiktorie, a także - niestety - poległych. I tak uśmiercane osoby to w głównej mierze osoby ważne dla jednej z części Potterów, ale także tych do krótych się już mocno przywiązaliśmy wcześniej.

Książka? Jako fana Pottera nie może być innej oceny niż 10/10.

PS. książka ma stron 770 ponad a jednak udało mi się ją przeczytać. Dla przykładu 550 stron Krzyżaków skończyłem bawić przy 3 stronie xD. Ale to może zależy od stylu pisania.


RE: Książki - Dah-Ridah' - 12-09-2010

(11-09-2010, 21:27)DrainiaC napisał(a): Książka? Jako fana Pottera nie może być innej oceny niż 10/10.

PS. książka ma stron 770 ponad a jednak udało mi się ją przeczytać. Dla przykładu 550 stron Krzyżaków skończyłem bawić przy 3 stronie xD. Ale to może zależy od stylu pisania.

Jako fan - ocena ok. Ale warto by przez chwilę stanąć na miejscu "nie fana" i dostosować naprawdę obiektywną ocenę. Wytoczyć wady, co się nie podobało itp.
E tam, Krzyżacy to dobra książka, dobrze opowiedziana historia (niektóre fakty na faktach). I dlatego kto się interesuję historią (ja) to doskonała pozycja.


RE: Książki - Samyeu - 14-09-2010

Racja - dla tego kto lubi książkę - ta zawsze go zainteresuje Tongue Mnie nie przyciągnęła do siebie. Zresztą - co do gustów nie ma oceny OBIEKTYWNEJ!


RE: Książki - Dziaba - 14-09-2010

Ja ostatnio przeczytałem serie o Darth Bane. Świetne 3 części. Jestem fanem SW i ta książka strasznie mnie wciągnęła. Wszystkie części to ok 1000 stron, ale tak mnie wciągnęła, że jedną książkę czytałem ok 2 dniBig Grin


RE: Książki - Dah-Ridah' - 14-09-2010

(14-09-2010, 17:05)DrainiaC napisał(a): Racja - dla tego kto lubi książkę - ta zawsze go zainteresuje Tongue Mnie nie przyciągnęła do siebie. Zresztą - co do gustów nie ma oceny OBIEKTYWNEJ!
Jest, przynajmniej u mnie. Bo potrafie wytyczyć wady.

(14-09-2010, 20:02)Dziaba napisał(a): Ja ostatnio przeczytałem serie o Darth Bane. Świetne 3 części. Jestem fanem SW i ta książka strasznie mnie wciągnęła. Wszystkie części to ok 1000 stron, ale tak mnie wciągnęła, że jedną książkę czytałem ok 2 dniBig Grin

Taa, jak książka pochłania, to dobrze o niej świadczy. Też czasami potrafie się wciągnąć ;D


RE: Książki - mark1618 - 14-09-2010

Moją ulubioną książką jest " Obiecaj mi" Harlana Cobena.

Ogólna fabuła książki rysuje się tak:

Minęło sześć lat od czasu, kiedy Myron po raz ostatni bawił się w detektywa. U boku nowej dziewczyny - Ali Wilder - prowadzi spokojne i uporządkowane życie, zaś jego psychopatyczny przyjaciel Win, nie musi, jak dawniej, nieustannie ratować mu życia. Ale to, co dobre, dobiega właśnie końca... Jakiś czasu temu Myron wymógł na dwóch nastoletnich dziewczynach, Aimee i Erin, wiążącą obietnicę - w razie jakichkolwiek kłopotów, zwrócą się do niego o pomoc. Kilka dni później telefon dzwoni - o drugiej w nocy! Spełniając swoje przyrzeczenie, Myron zabiera nastolatkę z Manhattanu i odwozi do domu jej przyjaciółki w New Jersey. Następnego dnia rodzice Aimee odkrywaj ą zniknięcie córki. Morderstwo, czy ucieczka z domu? Myron był ostatnią osobą, która ją widziała - automatycznie staje się głównym podejrzanym...


Książka wciąga jak mało która. Przeczytałem ją trzy razy i za każdym razem z zapartym tchem. Nikt nie powinien przejść obok niej obojętnie, bo jest to jeden z lepszych thrillerów Harlana Cobena.

Dodatkowo tego samego autora polecam jeszcze " Niewinny".

Pozdrawiam


RE: Książki - Dah-Ridah' - 10-07-2011

Odkopie ten temat, dobra ? Nie wierzę, że nie czytacie książek. Ja od ostatniego postu tutaj przeczytałem kilka książek, i mam motywację, żeby przeczytać jeszcze więcej. Wczoraj skończyłem czytać książkę Simon'a Beckett'a pt "Wołanie Grobu" z marca 2011, książkę, która jest po prostu perełką do ekranizacji filmowej, jaram się tym jak jakiś reżyser wpadnie na taki pomysł. Akcja dzieję się w teraźniejszości, gdzieś w Anglii. Głównym bohaterem jest [jak zresztą w każdej książce Simona] antropolog sądowy David Hunter. Jako, że w Anglii nie ma za dużo osób w jego fachu, musi jeździć po całym kraju by rozwikłać zagadki, typu: kiedy nastąpił zgon, ile martwy ma lat i te pe i te de. Tym razem musi odnaleźć ciała bliźniaczek wraz z całą policyjną "obsadą" i z ziomkiem, który popełnił te morderstwa. Książka jest coś z rodzaju Horror/Thriller, i czasami nieźle się przestraszyłem. Co najwaźniejsze - nie lubię czytać nudnych książek, takich które po kilku stronach nic się nie dzieje, a tu ? Cały czas w tej książce jest akcja, masa zagadek, pytań, coś co kiedyś się wydarzyło nagle teraz ma sens, daaaamn. Nie przewidywalna fabuła, opisy, to MUSISZ przeczytać, naprawdę - POLECAM!
Obecnie czytam "Nie trzeba mnie zabijać" od rodzimych pisarzy: Piotra Głuchowskiego i Marcina Kowalskiego - stary dziadek opowiada jak było w czasie II Wojny Światowej <łezka>.


RE: Książki - Kratos - 12-09-2011

Ostatnio miałem kontakt z książką jak chowałem w niej pieniądze. Niestety później zapomniałem, która to była i musiałem "trzepać" wszystkie ;/ Niezbyt miło wspominam książki.


RE: Książki - Draco - 12-09-2011

Ja może aż tak dużo nie czytam lecz udaje mi się przeczytać około 10 książek rocznie. Przede wszystkim czytam dużo fantasy od czego zaczynałem ale właściwie wszystko co mi podpasuje jest dobre. Poza mistrzem Tolkienem preferuje przeważnie polskich znanych pisarzy Sapkowskiego (bardziej od Wiedźmina zapadła mi w pamięć Trylogia Husycka), Pilipiuka (mam i przeczytałem całą sagę o Jakubie, jutro będę miał ostatnią książkę z serii Oko Jelenia) Jacka Piekarę. Książki bardzo lubię czytać, nie zawsze wystarcza mi na to czasu jednak gdy już chwila się znajdzie od razu siadam do książki. Na książkach się wychowałem, czytałem ich bardzo dużo od małego i tak mi już zostało. Czasem nie potrafię zrozumieć czemu niektórzy tak nie lubią czytać. Miałem nawet ucznia na korepetycjach który miał niemal łzy w oczach gdy mu powiedziałem że musi przeczytać stronę A4 tekstu o postaci historycznej i go streścić.