PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
PS2 + Brak obrazu - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: PS2 + Brak obrazu (/thread-ps2-brak-obrazu)

Strony: 1 2


PS2 + Brak obrazu - Dameq92 - 21-06-2010

Witam, od jakiegoś czasu PS2 nie chce sie włączyc.. podlaczam kabel do kontaktu, kabelek do PS2 i do TV 3 kabelki do koloru każdy ^^.. dioda sie swieci na czerwono, właczam AV 2 na telewizorze i nic.. czarny obraz.. wie ktos jaka moze byc tego przyczyna ? :/ lub pytajcie o cos, to to sprawdze bo kurde jestem zielony Smile


EDIT: jesli cos zle napisane itp. to prosze o PW postaram sie staranniej opisac, ale chyba niema co, bo poprostu ps2 nie wlacza sie. jesli zly dzial to prosze o przeniesienie, lub skasowanie.


RE: PS2 nie włącza sie - Kuba0301 - 21-06-2010

Ma sie świecić na zielono (bynajmniej u mnie jak jest na czerwonym to jest off)
A wogóle kliknij tam gdzie sie świeci na konsoli ten przycisk (Szczerze wątpie, że wogóle uruchomiłes konsole... Uruchamia się ją tym właśnie przyciskiem)


RE: PS2 nie włącza sie - Dameq92 - 21-06-2010

No jest, swieci sie na zielono, rzeczywiscie Big Grin

ale niema obrazu.. jesli nie ma plyty w srodku to przy uruchomieniu ps2 i wlaczeniu jej jest jakis szum wiatru czy cos w tym stylu? bo to slychac, ale niema obrazu :/ Gdy padem ruszam w dół czy w góre to slychac ze sie przesuwa


RE: PS2 nie włącza sie - Kuba0301 - 21-06-2010

Sproboj poprzepinać te kable nie według kolorów i załącz AV... Kliknij sobie 0 na pilocie od TV


RE: PS2 nie włącza sie - Dameq92 - 21-06-2010

No przelaczalem na kilka AV, kable tez zmienialem.. czerwony do zoltego bialego itp. i tak z kazdym : (


RE: PS2 nie włącza sie - Kuba0301 - 21-06-2010

Moje Pomysły wysiadły ale żadna gra ci nie chce odpalić włóż coś i wypróbój z kablem Euro (o ile go masz )...
http://www.kereadiko.com/kalodia/kabel-scart-euro-euro-21_95.jpg (tak wygląda)


RE: PS2 nie włącza sie - Dameq92 - 21-06-2010

No mam, wyjme z DVD bedzie pasowac chyba ?Tongue


RE: PS2 nie włącza sie - Kuba0301 - 21-06-2010

Musi byc z jednej strony wejśćie ps2 a z drugiej euro więc sie pomyliłes i na 99% nie bedzie dzialac nawet pod ps'ke nie wepniesz


RE: PS2 nie włącza sie - Dameq92 - 21-06-2010

ale mam jakis adapter z ps pod euro

EDIT: nie dziala nawet pod wejsciem EURO.. dzwiek jest.. niema obrazu :/ wlaczam NFS na oslep i wszystko ladnie gra : ( a obraz czarny


RE: PS2 + Brak obrazu - Draco - 22-06-2010

Na moje oko jest uszkodzony kabel. Kable do PS2 bardzo lubią przerywać się przy wtyczce wideo. Na Twoim miejscu włożyłbym zółtą wtyczkę do żółtego gniazda (video), włączył konsolę i po odczekaniu 10 sekund przeszukiwał wszystkie kanały AV w telewizorze (nie tylko AV2), jeżeli obraz na żadnym kanale się nie wyświetli, powtarzasz przeszukiwanie tym razem kręcąc powoli kablem tuż za wtyczką która jest wetknięta do telewizora (czasem może załapać, ja niestety tak mam na swoim kablu, przeważnie działa ale czasem po podłączeniu ułoży się w takiej pozycji że dopóki go nie przekręcę to nie ma obrazu). Jeżeli nadal nie będzie obrazu czeka Cię wymiana kabli.

Przed wymianą kabli sprawdź jeszcze czy konsola w ogóle działa. Sposób jest prosty, podłącz wszystkie kable tak jak powinny być (kolor do koloru), podkręć głośność w telewizorze wysoko, może nawet do oporu, włącz konsolę i wrzuć jakąś grę która ma muzykę w menu (większość gier) i sprawdzaj po kolei kanały AV. Gdy usłyszysz muzykę oznacza to że uszkodzona jest część kabla odpowiedzialna za przesyłanie obrazu i trzeba będzie wymienić go.

Jeżeli mimo wszystko nadal muzyki nie usłyszysz nie oznacza to jeszcze że konsola jest uszkodzona. W takim wypadku może być jeszcze uszkodzona wtyczka kabla którą wsadzasz do konsoli. Żeby to przypuszczenie wyeliminować musisz pożyczyć od kogoś kabel do PS2 lub kupić nowy.

EDIT: Zapomniałem o rzeczy oczywistej, jeżeli żadna z metod nie zadziała na twoim telewizorze to przeprowadź wszystkie próby na innym telewizorze.