PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Game Corner (https://playstationforum.pl/forum-game-corner)
+--- Wątek: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) (/thread-szukam-gier-gry-nie-prosimy-tu-o-linki)



gry typu fable czy elder scroll - BlackPs2 - 22-06-2013

witam czy wiecie moze czy sa jakies gry na ps2
pokroju fable czy elder scroll
chodzi mi o wbijanie poziomu czy tez tryb wolny oraz bogato rozbudowana fabula
Jeżeli sa takie gry to podajcie tytuly

z gory dzieki WinkSmile


RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - ashin - 23-06-2013

Hmmmmm Summoner bodaj, będzie odpowiadał prymitywnie Twoim wymaganiom. Niestety PS2 nie ocieka w tego typu produkcje i raczej im szybciej o nich zapomnisz tym lepiej. Szybciej odnajdziesz produkcje jRPG, aczkolwiek na biedę system rozgrywki podobny do wspomnianych tytułów możesz odnaleźć w Rogue Galaxy(Kratos z poprawianiem odniósł sukces : D), którego recenzję znajdziesz na naszym forum. Dość przyjemny system walki, rozbudowany system rozwoju postaci. Ciekawy i ogromny świat podzielony na planety, ociekający w zadania poboczne. No dość ciekawa produkcja. Frywolny system walki, jeżeli się nie mylę ma FF XII. Potem w większości masz klasyczne podejście do japońskich cRPG. O ile grafika stylizowana na mangową Ci nie przeszkadza i turowe walki znajdziesz sporo ciekawych tytułów. Tutaj na przód wychodzi chociażby seria Persona

Jeszcze chyba jakieś wersje Dungeons and Dragons są typowo cRPG'owe. Nie mówię tutaj o Baldur's Gate, bo te są raczej przedstawicielami rozbudowanego slashera : )


RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - Cage - 16-08-2013

Szukam tytułów gier na PS2 w których prowadzi się helikopter-śmigłowiec.
Nie szukam gier typu symulator, tylko raczej gier akcji w których trzeba wykonywać określone zadania lub misje.
Najbardziej szukam gier w stylu Soviet Strike i Nuclear Strike, każdy kto zna te gry, to już wie jakiego typu szukam.


RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - Yohokaru - 16-08-2013

Cage napisał(a):Szukam tytułów gier na PS2 w których prowadzi się helikopter-śmigłowiec.
Nie szukam gier typu symulator, tylko raczej gier akcji w których trzeba wykonywać określone zadania lub misje.

Może nie na PS2, ale PS1, lecz zainteresuj się taką grą jak Black Dawn.

Yohokaru napisał(a):Black Dawn to pozycja z gatunku gier w których sterujemy helikopterem. Twórcy przygotowali dla nas kilka operacji, w których to nasz Mohawk pełni główną rolę. Grę charakteryzuje mocno arcadowe podejście do sprawy, na mapach, choć są one niezbyt duże, ciągle coś się dzieje, ponieważ wrogie maszyny, czy to na lądzie czy w powietrzu, chcą nas dopać. System autocelowania rakietami (jedna z dostępnych broni) pomaga nam się rozprawiać z wrogimi pojazdami. Z tych zawsze będą wypadać ulepszenia do naszych broni lub paliwo, które zużywa się wprost proporcjonalnie do prędkości z jaką lecimy (są dwa rodzaje ulepszeń, kolejno czerwone i żółte), które będą zwiększać siłę rażenia naszych broni. Zadań w operacji zazwyczaj jest kilka, sprowadzają się one do niszczenia obiektów, pojazdów ale także do zbierania czarnych skrzynek bądź transportowania osób do bazy, za co dostajemy bonus w postaci dodatkowego zdrowia i paliwa. Gra sama w sobie nie jest długa, ale za to jest napakowana akcją po brzegi, przez co czas z nią spędzony, nie będzie w żaden sposób stracony.



RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - ashin - 16-08-2013

Fireblade



Army Men Air Attack: Blade's Revenge



AirRaid 3 nie wiem czy występują tutaj typowo helikoptery




RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - Cage - 16-08-2013

Yohokaru napisał(a):Może nie na PS2, ale PS1, lecz zainteresuj się taką grą jak Black Dawn.

Nie szukam gier na PS1, tylko i wyłącznie na PS2.
Wielkie dzięki za chęci, ale w grze Black Dawn jest widok z kabiny pilota, a ja szukam gier w których jest widok na cały helikopter-śmigłowiec.

ashin napisał(a):Army Men Air Attack: Blade's Revenge
Z tych trzech podanych gier, to właśnie ten tytuł jest najbardziej zbliżony do tego typu gier lub gry której szukam.
Chodzi o grę w która nie jest w 100% zręcznościową strzelaniną ,tylko żeby wykonywało się misje np. ratunkowe, ewakuacje.


RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - Yohokaru - 16-08-2013

Cage napisał(a):a ja szukam gier w których jest widok na cały helikopter-śmigłowiec.

W grze jest kilka widoków, w tym podany przez Ciebie Smile


RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - ashin - 17-08-2013

(16-08-2013, 19:42)Cage napisał(a):
Yohokaru napisał(a):Może nie na PS2, ale PS1, lecz zainteresuj się taką grą jak Black Dawn.

Nie szukam gier na PS1, tylko i wyłącznie na PS2.
Wielkie dzięki za chęci, ale w grze Black Dawn jest widok z kabiny pilota, a ja szukam gier w których jest widok na cały helikopter-śmigłowiec.

ashin napisał(a):Army Men Air Attack: Blade's Revenge
Z tych trzech podanych gier, to właśnie ten tytuł jest najbardziej zbliżony do tego typu gier lub gry której szukam.
Chodzi o grę w która nie jest w 100% zręcznościową strzelaniną ,tylko żeby wykonywało się misje np. ratunkowe, ewakuacje.

Nie ma za co...
W Fireblade, masz chyba różne misje, przejrzyj jeszcze gameplaye. Gier traktujących o helikopter jest mało na PS2, przejrzałem kilka for i to owoce mojej pracy...


RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - PaultheGreat - 26-08-2013

Po przeczytaniu postu autorstwa Krasza traktującego o drugiej odsłonie serii "Sly Cooper" oraz recenzji pierwszej odsłony naszła mnie chęć na wypróbowanie tej serii zaczynając od części pierwszej. Niestety przeglądając w ostatnim czasie aukcje na Allegro zauważyłem, iż tytuł ten nie jest zbyt powszechny, co wiąże się niewielką ilością dostępnych w sprzedaży egzemplarzy oraz wysoką ceną (kilka dni temu widziałem używkę pierwszej części, którą wystawiający wycenił na 70 zlotych). Pomyślałem jednak, że mogę spróbować zacząć swoją przygodę z platformówkami wydanymi na PS2 od innej serii (zauważyłem, że znanych serii platformerów jest kilka).

Przechodząc już do rzeczy - jaką serię platformówek (czy nawet konkretną odsłonę) polecacie dla osoby zielonej w tym gatunku (oczywiście pomijając "Sly Cooper", bowiem polecana seria będzie swoistą alternatywą)?


RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - ashin - 26-08-2013

Maximo nie jest zły, oraz dwie części Crasha wydane na PS2(nie liczę wyścigowej i tej z tytanami bo to zupełnie inna bajka), no i jest jeszcze Klonoa

Recenzję Maximo masz na forum, któregos Crasha recenzja też jest na forum(w wykonaniu Krasza), to tak na szybko co mi się przypomniało Smile


EDIT: Yoho mi przypomniał jest jeszcze genialna seria Jak and Daxter, oraz przygody smoczka Spyro na PS2