PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Kilka gier na 1 DVD - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Kilka gier na 1 DVD (/thread-kilka-gier-na-1-dvd)



Kilka gier na 1 DVD - .CaNN4b[1]s - 02-05-2008

MultiDVD - kilka gier na jednym DVD


Najciekawszą rzeczą z jaką miałem do tej pory styczność na scenie PS2 jest niżej opisany program autorstwa Gherudos'a. Pozwala w prosty i intuicyjny sposób na przygotowanie kompilacji zawierającej kilka gier, programów itp. na jednym DVD. Niestety narazie tylko sześciu...
- Czy można utworzyć kompilację z kilku gier wydanych na CD (np. QIII)? Ciężko powiedzieć, nie próbowałem. Jeśli w "pliku licencyjnym" developer zdecydował się umieścić informację o radzaju nośnika, na którym została nagrana to prawdopodobnie nie. Wówczas jedynym rozwiązaniem byłoby z'rip'owanie tego pliku. To są moje rozważania czysto teoretyczne. Wiem, że taki myk działa w stosunku DVD do CD. Czy w "drugą stronę też, tego nie wiem... Sądzę, że nie.
- Czy "obsługuje" RIP'y? Prawdopodobnie tak, ponieważ jest z nich usunięta informacja o rodzaju nośnika.
- Czy można zbudować kompilację zawierającą kilka gier wraz z programam/demami scenowymi? Jak najbardziej tak. Nie próbowałem natomiast z programami zawierającymi kilka *.cnf'ów (np. SYSTEM i INSTALL). Czemu to jest akurat ważne? Wyjaśnię w dalszej części... ...
- Czy można zbudować kompilację zawierającą kilka programów/dem scenowych? Oczywiście, że tak...
- Czy można zbudować kompilację zawierającą kilka gier z PSX'a? Oczywiście, że nie... :]
Cóż, zapraszam do lektury:

Potrzebny stuff:
- Multiloader (testowane na wersji 1.41)
- Multiloader Generator (testowane na wersji 1.2)

1.) Pierwszą czynnością jaką musimy wykonać jest skopiowanie wszystkich plików z interesujących nas gier do jednego root directory (po ludzku pisząc: do np. jednego folderu, który nazwiemy sobie MULTIDVD) :] Wszystkich za wyjątkiem SYSTEM.cnf [!] To bardzo ważne, w przeciwnym razie konsola nie będzie wiedziała co zrobić, kiedy napotka ich kilka. Jeśli nasza kompilacja ma zawierać grę lub kilka wraz z programem, jego również należy umieścić w tym samym folderze.
2.) Wrzucamy do folderu MULTIDVD Multiloader'a
- INSTALL.cnf
- SYSTEM.cnf
- MULTI.xml
- MULTILOA.elf
3.) Możemy w tym momencie przygotować mały obrazek do każdej gry, który będzie wyświetlany w menu. Jak podaje readme, musi być w rozdzielczości 133/155 [?] i zapisany w formacie *.jpg Hmm... wykonałem takowy i nie jest wyswietlany [?][!]
4.) Sam MLGen (Multiloader Generator) nie jest konieczny. Jeśli nie chce nam się własnoręcznie edytować *.xml'a polecam z niego skorzystać.
Uruchamiamy program i klikamy na "Generate". Pojawi się nowe okienko. Wpisujemy w nim nazwę, pod którą będzie widniała nasza gra itp. Następnie klikamy na ok. Pojawi się kolejne okienko. Tym razem wpisujemy nazwę pliku licencyjnego (zgodną z rzeczywistością) np. SLES_510.43 Jeśli to nie jest gra to podajemy nazwę *.elf'a np. PS2OS.ELF (prawdopodobnie wielkość liter ma znaczenie, wybaczcie ale nie mam tyle dvd na próby :-P ). W ostatnim okienku podajemy nazwę naszego pliku graficznego, który będzie utożsamiony z daną grą itp. np. SPYRO.JPG
Jeśli nasza kompilacja zawiera mniej niż sześć "składników", resztę "project'ów" można odklikać "ok" (program pozostawi puste miejsce w *.xml'u). Jeśli korzystamy z wersji wcześniejszej niż ta podana przeze mnie, warto na końcu sprawdzić czy jest komenda </multiload>. Jeśli nie, należy oczywiście dopisać (wcześniejsze miały takiego bug'a).
5.) Przenosimy nasz nowo utworzony *.xml do folderu MULTIDVD. Oczywiście zastępujemy "stary", "nowym".
6.) Ostatnią czynnością jest budowa iso (np. za pomocą programu CDVDGen). Czyli budowa obrazu z całej zawartości naszego folderu MULTIDVD. Nie róbmy przypadkiem iso całego folderu (to jest idiotyzm) :]
7a.) Jeśli decydujemy się to zrobić w Nero ustawiamy priorytet plików SYSTEM/INSTALL.cnf, MULTI.xml i MULTILOA.elf na wysoki...
7b.) Jeśli decydujemy się to zrobić za pomocą CDVDGen'a przenosimy pliki SYSTEM/INSTALL.cnf, MULTI.xml i MULTILOA.elf na jak najbliższe LBA. Dodatkowo jeśli nasza kompilacja waży mniej niż te powiedzmy ~1.2GB na sam koniec dorzucamy Dummy.bin.
8.) Wypalamy i testujemy nasz "wypiek". Jeśli działa to możecie podziękować sobie cierpliwości, mnie opisu a w szczególności Gherudos'owi za tak wspaniały program.


RE: Kilka gier na 1 DVD - Maatin - 01-07-2008

Bardzo dobrze napisane! Mam pare lekkich gier, zoabczymy co z tego wyjdzie Wink


RE: Kilka gier na 1 DVD - hempgru222 - 04-07-2008

No tak działa to tylko jest mały kłopot z ich odtworzeniem czase się zacina ale warto przynajmniej się zaoszczędzi na płytkach ;d


RE: Kilka gier na 1 DVD - .CaNN4b[1]s - 05-07-2008

Mi działa bez problemów.
Temat zamykam żeby nie było spamu jak ktoś ma jakieś pytania to na PW prosze pisać.