PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! (/thread-instalacja-fmcb-czyli-odpalanie-kopii-bez-swap-magic)



RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Rafix3332 - 02-03-2011

Tak to prawda.. Filmiki w GTA : SA strasznie mi się tną ,to je wyłączyłem ;]
Co do Filmów na PD nic nie mam u mnie bez żadnej ściny


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - tomo716 - 04-03-2011

A czy podczas gry, są częste zacięcia??


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - kiwi - 05-03-2011

Jestem u kuzyna który ma mdbo chipa ( nie mam dostępu do swojej nie przerobionej konsoli ). Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją. Zainstalowałem FMCB, ale gdy chcę włączyć SMS lub ESR ( na konsoli kuzyna z modbo chipem )to się nie da.
Dlaczego?
Czy to przez modbo chipa nie da się włączyć tych programów?
I czy jak wrócę do domu i włożę kartę do mojej nie przerobionej konsoli to czy będą działać ( te programy ( SMS, ESR ))?


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - drakon - 05-03-2011

Skąd wziąłeś instalator?
Jakie są objawy tego "nie da się"?
Na jakiej konsoli to robiłeś?
Wybrałeś opcję "multi"?

PS Chip nie koliduje z FMCB.


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - kiwi - 05-03-2011

Na pierwszej stronie jest paczka z instalatorem (chyba)
Najpierw pojawia się logo mdbo chip a potem FMCB i wtedy zaczynam wciskać np R2 ale nic się nie włancza tylko zwykłe menu FMCB
Konsola z chipem to SCPH-79004
Nie nie wybrałem opcji multi ponieważ nie było tego w instrukcji


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - drakon - 05-03-2011

Zadam Ci trzy pytania, a Ty postaraj mi się logicznie odpowiedzieć.
Masz taki ekran (mniej więcej)?
[Obrazek: FreeMCBoot-767258.jpg]

Po co naciskasz R2?
Masz w menu FMCB ESR i SMS?


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - kiwi - 05-03-2011

Mam taki ekran ale nie mam tego uLaunchELF za to mam launch disc i Reload configuration

Na 1 stronie tego tematu masz że żeby włączyć ESR to trzeba nacisnąć R2


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - drakon - 05-03-2011

Nie, nie trzeba. Można. Jeżeli w FMCB Configuratorze masz ustawione uruchamianie ESRa pod R2. Z tego, co piszesz, wygląda na to, że nie masz ESRa wcale. Raczej wcale nie masz potrzebnych programów - ani ESRa, ani SMSa. Musisz zainstalować sobie FMCB na nowo - w normalnej wersji z dodatkowymi programami. Poczytaj sobie tutaj. Masz tam wyjaśniony krok po kroku opis instalacji i link do instalatora FMCB.


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - kiwi - 05-03-2011

Cyli mam to wypakować i nagrać na płytkę?


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - drakon - 05-03-2011

Co konkretnie? Podałem Ci link do instrukcji przecież. Wypakowane pliki instalatora (bo rozumiem, że o tym mówisz) możesz zarówno nagrać na płytę, jak i pendrive'a. Ale jeżeli nie masz chipa/swapa, nie uruchomisz instalatora, przecież to jasne.