PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Okładki gier PS2 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Okładki gier PS2 (/thread-okladki-gier-ps2)

Strony: 1 2


Okładki gier PS2 - bizzard12 - 10-02-2010

Witam. Zapraszam do przeczytania tego tutoriala dot. pobierania, przerabiania, drukowania itd. okładek do gier na PS2.

Pierwsze co będzie nam potrzebne to obrazek okładki. Polecam pobieranie ze strony www.cdcovers.cc w polu Cover Search, w 1 rubryce wybieramy PlayStation 2 a w drugim polu wpisujemy tytuł gry, Go.
Pod spodem pojawią się wyniki wyszukiwania, szukamy potrzebnej nam wersji, może to być 1,2,3 ... część gry, format PAL / NTSC lub wersja językowa. Zaznaczamy. Następnie poniżej, w polu Select Part, wybieramy FRONT i czekamy na załadowanie się obrazka.
Niektóre gry mogą mieć 2 osobne obrazki tj. przód i tył pudełka , jednak polecam pobieranie pojedynczych obrazów zawierających tył,środek i przód razem, na pewno się takie znajdą Wink

Gdy pojawi nam się załadowany obrazek, klikamy prawym przyciskiem i wybieramy "Zapisz obraz/grafikę jako..." (w zależności od przeglądarki może to być grafika, obraz, obrazek itd. ale sens ten sam)
Zapisujemy na pulpicie.

Przechodzimy do drukowania.
Drukować będziemy darmowym programem UnderCoverXP (ma specjalnie dopasowane tryby drukowania etykiet na pudełka cd,dvd, blueray itd.)
http://www.programosy.pl/program,undercoverxp.html

ściągamy, instalujemy, włączamy...
Będziemy mieli dwa pola na obrazki, w pierwszym wybieramy z rozwijanej powyżej listy DVD BOX, klikamy niżej w puste pole i wybieramy lokację obrazka (podwójnego). Patrzymy na środek okna programu, mamy tam 2 opcje:
Print on a Single Page / Drukuj na pojedynczej stronie - zaznaczamy
Draw Cut / Fold lines - zaznaczamy

Po zaznaczeniu 1 opcji drugie pole powinno zniknąć.
Włączamy drukarkę, wkładamy papier a w programie klikamy Print left / Drukuj lewą.
Koniec!

~~Miłego drukowania ! :] ~~
bizz


RE: Okładki gier PS2 - Chmielu_96 - 10-02-2010

na zwykły papier ???


RE: Okładki gier PS2 - bizzard12 - 10-02-2010

Jeżeli chcesz żeby okładki były takie jak od oryginałów to powinieneś użyć papieru fotograficznego, najlepiej żeby był twardy i ew. śliski :] Ja drukowałem na zwykłym za 12zł i jest OK tylko tak troche "smutno" Tongue


RE: Okładki gier PS2 - Chmielu_96 - 10-02-2010

a gdzie kupiłeś pudełka ??


RE: Okładki gier PS2 - bizzard12 - 10-02-2010

Ja pudełka mam od starych filmów dokumentalnych Big Grin W gazetach typu Tina, Przyjaciółka (xD) Czasem też dodają jakiś romans czy bajkę na dvd. Można też poszukać gdzieś na necie do kupienia :]


RE: Okładki gier PS2 - kacper133 - 10-02-2010

A pudełka to powinny być w jakichś dużych sklepach typu Auchan, pamiętam że w nim były
A stronka fajna Smile


RE: Okładki gier PS2 - drakon - 10-02-2010

...niedługo będziemy mieli tutorial uruchamiania gier na ps2... chyba każdy wie, jak wydrukować okładkę...


RE: Okładki gier PS2 - Outsider - 11-02-2010

Ehh, czy Polacy są tak wredni, że nie potrafią docenić czyjegoś trudu? Kolega zrobił ten tut, bo wie, że komuś to się przyda.

(10-02-2010, 19:34)drakon napisał(a): ...niedługo będziemy mieli tutorial uruchamiania gier na ps2... chyba każdy wie, jak wydrukować okładkę...

A czy wiedziałeś o istnieniu programu dopasowującego rozmiar okładek? Wiedziałeś o stronie z okładkami? Dobra, nie chcę się kłócić.

Autorowi dam +


RE: Okładki gier PS2 - GENERiC - 12-02-2010

Ja wiedziałem, a kolega chyba też.


RE: Okładki gier PS2 - drakon - 13-02-2010

(11-02-2010, 22:37)Jedes napisał(a): A czy wiedziałeś o istnieniu programu dopasowującego rozmiar okładek? Wiedziałeś o stronie z okładkami? Dobra, nie chcę się kłócić.

A. Tak, i kilku innych podobnych programach.
B. Tak, i kilkunastu innych stronach.