PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Rankingi gier (https://playstationforum.pl/forum-rankingi-gier)
+--- Wątek: Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? (/thread-jaki-jest-najlepszy-need-for-speed-na-ps2-wedlug-was)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? - Mr.Q - 28-11-2012

PaultheGreat napisał(a):Najbardziej widoczną wadą "Most Wanted", a w zasadzie każdej gry z tej serii, w którą grałem jest swoista monotonność rozgrywki.

Otóż to. Gdy grałem kiedyś w MW na PC, odpuściłem sobie w 3/4 gry. Nie miałem motywacji do dalszej gry. Tytuł ukończyłem dopiero na Xboxie360, mimo że byłem już nim znudzony. Dlaczego go więc ukończyłem? Ano dlatego, że po pokonaniu Razora, otrzymałem Achievement warty 350G Smile System osiągięć uważam za jeden z lepszych pomysłów wykorzystanych w konsolach VII generacji.


RE: Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? - Głozina - 29-01-2013

Dla mnie najlepszy NFS to ProStreet czemu, a no temu jako zapaleniec tuningu w świecie realnym NFSPS ma najwięcej opcji, żeby zrobić fure pod siebie i do tego klimat zlotowo/wyścigowy, tak samo grywalność jest na wg. mnie dobrym poziomie, niestety szkoda, że wyścigi są prowadzone na torach, choć trasy są bardzo ciekawe Wink


RE: Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? - piotros - 30-01-2013

Odnośnie tuningu to w NFSie mi on kompletnie się nie podoba... dopiero tuning w wykonaniu Gran Turismo ma dla mnie jakiś sens... jakby nie patrzeć tuning mechaniczny ma większy sens niż wizualny, tak jak to ma miejsce w NFS...


RE: Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? - PaultheGreat - 30-01-2013

Z oczywistych względów, tuning mechaniczny jest, a przynajmniej powinien być dla gracza większym priorytetem w tego typu grach. To dzięki niemu ułatwiamy sobie zadanie robiąc z naszego samochodu maszynę do wygrywania wyścigów. Nie mniej jednak po ulepszeniu "bebechów" naszego pojazdu nie pozostaje nic innego, jak tuningowanie pod kątem wizualnym. Nie mam tutaj na myśli obwieszenia naszego samochodu setką niepotrzebnych naklejek niczym choinki bombkami i pomalowania go w pstrokate kolory, lecz nadanie naszej bryce sportowego charakteru poprzez obniżenie zawieszenia, dodanie spoilerów etc.


RE: Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? - piotros - 30-01-2013

(30-01-2013, 11:03)PaultheGreat napisał(a): [..]Nie mniej jednak po ulepszeniu "bebechów" naszego pojazdu nie pozostaje nic innego, jak tuningowanie pod kątem wizualnym.[..]

Kiedyś jak grałem w NFS ProStreet, to stwierdziłem, że ściągnę sobie save'a z odblokowanymi wszystkimi samochodami i trasami, ale jakież było moje zdziwienie, jak większość samochodów wyglądała tragicznie właśnie przez kiepsko wyglądający tuning wizualny...
Jak to zobaczyłem, to szybko wykasowałem tego save'a i obecnie nie zamierzam bawić się w tego typu "oszukiwanie"... preferuję dochodzenie samemu do wyników w grze... Wink
Nie mniej jednak tuning w wykonaniu NFS'a bardzo mi nie odpowiada, dlatego preferuję te starsze NFS'y, a szczególnie Hot Pursuit 1 i 2... Wink


RE: Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? - PaultheGreat - 31-01-2013

Wszystko zależne jest od gustu tuningującego, ale masz rację, czasami bardzo ciężko jest stuningować samochód tak, żeby mógł się podobać. Dlatego też, jak wspomniałem już zresztą we wcześniejszym poście, nie należy "zdobić" naszego samochodu wszystkimi dodatkami i obkleić go setką naklejek różnej maści, lecz poczynić nie znaczne zmiany w postaci drobnych poprawek np. zmiany koloru na taki, który nie będzie "oczojebny".

Moim zdaniem, bardzo dużo niepotrzebnych elementów do tuningowania, posiadał "Need for Speed: Underground 2". Niektóre elementy zamiast upiększać, tylko szpeciły nasze pojazdy np. spinnery na oponach, czy też neony w bagażniku.


RE: Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? - DzikHubert - 20-10-2013

Między Most Wanted a pozostałymi tytułami jest duża przepaść (moim zdaniem) Smile


RE: Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? - Kratos - 20-10-2013

Między tymi, co wyszły po Most Wanted może i tak, ale co masz do wcześniejszych odsłon? ;)


RE: Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? - DzikHubert - 20-10-2013

Nic nie mam Smile Oczywiście porównuję MW do Undgergroundów i Hot Pursuitów... Undgergrounda 1 miło wspominam ale pozostałych niezbyt...

Dla mnie Most Wanted jest zdecydowanie najlepsze z racji, iż posiada ten... klimat... - coś w stylu San Andreas...


RE: Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? - Yohokaru - 20-10-2013

No to teraz ja dodam swoich kilka groszy. Ograłem ostatnio NFS Carbon i wiecie co? Most Wanted stracił strasznie w moich oczach. Dlaczego? Chyba w końcu doceniłem model jazdy, jaki zaserwował nam węglak. Podział aut na trzy klasy to świetne rozwiazanie, dzięki czemu można dostrzec różnicę pomiędzy Toyotą Suprą a Dodge Viperem. Supra idealnie nada się na drifty, trasy bardzo kręte, na których Viper bez użycia ręcznego co zakręt po prostu nie da rady.

O dziwo autoscuplt mnie już nie jarał jak kiedyś, ale może to dlatego, że nie podobała mi się nadmierna ilość naklejek na samochodzie oraz fakt, że gotowe zestawy w pełni zaspokajały potrzeby tuningu wizualnego. Plus leci za możliwość regulowania partii mechanicznych, długo się męczyłem, żeby ustawić Vipera tak, aby w końcu w cywilizowany sposób przejechać jeden wyścig w kanionie.

Ogromny minus leci natomiast za brak wyważenia trybu kariery. Całą grę przeleciałem czterema samochodami. Z czego jednym ukończyłem 45% (Aston DB9, wygrany od Wolfa). Zacząłem egzotykami i chciałem całą grę nimi przejść, lecz ostatnie wyścigi w kanionach (a co tam, niech rywale się odegrają) zmusiły mnie do zakupu Nissana 350Z oraz Dodge Vipera, ponieważ moje Gallardo nie dawało sobie rady ani z Lancerem, ani z Challengerem. Irytujące jest to jaką przewagę ma czwarta dzielnica w pojawianiu się nowych samochodów nad pozostałymi. Co odblokowany segment pojawiał się wóz, który potencjalnie chciałbym posiadać. Stwierdziłem jednak, że pierwsze lepsze Gallardo do końca gry mi wystarczy. Kaniony jednak rzekły inaczej, o czym wcześniej mówiłem.

Co mnie denerwowało, to zbędne wydłużanie czasu gry poprzez obronę zdobytych terenów oraz pościgi z policja. Jeżeli już spycha się obecność niebieskich do minimum, to chociaż w gameplayu niech zostanie to jakoś rozsądnie uzasadnione. Uważam, że pojawienie się zestawu kamieni milowych na jedną dzielnicę byłoby bardziej rozsądne niż losowe pościgi po wyścigach, gdzie ani razu nie wyszedłem poza drugi stopień zainteresowania. Także co do wyścigów obronnych, mogły one chociaż zostać bardziej wynagrodzone, gdyż 500 kredytów i achievement w kartach nagród nie jest dla mnie satysfakcjonującą nagrodą.

A propo tych achievementów, sam system kart bardzo mi się podoba, z przyjemnością wypełniałem kolejne zachcianki twórców, tylko sądzę iż system ten powinien być zaimplementowany do oddzielnego bloku na karcie pamięci. W momencie gdy jesteśmy na jednym profilu, ciężko jest zapełnić garaż Egzotykami, a później jeszcze raz amerykanami, gdzie wyzwania Free Roam ograniczają się do symbolicznych 2000 kredytów za przejazd.

Podsumowując, Carbon jest tytułem bardzo niewyważonym, ale gra się w niego genialnie. Można się z nim szybko uporać przez co nie nuży, a wyścigi dzięki fajnemu modelowi jazdy nie nużą. Kariera oprócz tego co jej wytknąłem jest fajnie zrobiona, dzięki czemu kolejne przejazdy mają jakiś sens. No i grało mi się w niego o dziwo lepiej niż w MW, które odświeżyłem sobie w wakacje. Jak to mówią, tylko krowa nie zmienia zdania, nie?