PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Rankingi gier (https://playstationforum.pl/forum-rankingi-gier)
+--- Wątek: Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? (/thread-jaki-jest-najlepszy-need-for-speed-na-ps2-wedlug-was)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: NFS - Który najlepszy ?? - Res - 29-06-2011

A mógłby ktoś napisać jak jest z grafiką w UG2 i MW w porównaniu do PC-owej wersji tych tytułów?
Bardzo mnie to ciekawi.


RE: NFS - Który najlepszy ?? - masthema - 08-07-2011

Ja jakoś rok temu zakupiłem most wanted i gra sobie leżała przez rok ledwo ruszana a dzisiaj mnie wciągnęła na maksa Big Grin polecam Big GrinBig Grin. W Mw tez po premierze na kompie mialem i pocinalem Big Grin niby lepsze ale na czarnulce sie fajniej gra.


RE: Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? - Kratos - 26-11-2012

Zaznaczyłem Need For Speed: Hot Pursuit 2, bo (każdy post powinien się tak zaczynać ;) z trzech ogrywanych przeze mnie (jeszcze Underground 2 i Most Wanted) części cyklu wydaje mi się najprzyjemniejsza. Model jazdy ma tu decydujące znaczenie, a ten w Hot Pursuit 2 określiłbym jako niemalże perfekcyjny. Ciężko mi znaleźć drugą grę na PS2, gdzie tak dobrze prowadzi mi się autka. Zupełne przeciwieństwo tego z Most Wanted, w której to części jak już gdzieś pisałem pojazdy prowadzi mi się jak żelbetonowe klocki. Kurde, nawet grafika w Hot Pursuit 2 jest chyba lepsza niż w Most Wanted. No dobra, pewnie nie jest, ale sam fakt, że może być mnie śmieszy ;D

Nie lubię Most Wanted i mam z nią złe wspomnienia. Trochę lepsze mam z częścią Underground 2, ale obie części w porównaniu z Hot Pursuit 2 wydają mi się strasznie smutne. W Hot Pursuit 2 żyje cały ekran i duża w tym zasługa prześlicznych słonecznych krajobrazów. Czasami jakiś lasek się znajdzie, czasami jakieś molo. Na trasie cały czas coś się dzieje, a gliny w zależności od tego, jak sobie u nich nagrabiliśmy (gwiazdki jak w GTA, tyle, że tutaj maks 4) tak się zachowują. Przy maksymalnym ich zainteresowaniu naszą osobą reagują bardzo przytomnie - rozpędzają się i z impetem próbują zepchnąć na barierkę. Helikoptery, blokady, gwoździe - naprawdę potrafią uprzykrzyć nam życie. Ale moment, w którym ciągniemy policyjne autko przy sobie i spychamy je na inny pojazd na czołówkę - bezcenny. I w radiu: "Nie możemy dalej kontynuować pościgu... straciliśmy nasz wóz...". Innych aut na trasie jest skromna ilość, to nie Burnout, niemniej jednak zawsze natykam się na te, co akurat są i im bardziej próbuję je wyminąć tym bardziej się na nie natykam (i np. dochodzi do najgorszego w skutkach kontaktu, czyli czołówki). No ale widocznie już takie moje szczęście ;D

Grajcie w Hot Pursuit 2, bo to moim zdaniem najbardziej niedoceniana część serii na PS2. Być może na tak pozytywny odbiór przeze mnie gry ma fakt, że od początku mamy tu odblokowane świetne, sportowe autka, a nie bujamy się jakimiś kaszlakami i innymi zakupowymi hiper brykami jak choćby w takim Most Wanted. Zresztą podobnież jest chyba w Underground 2, gdzie zaczynamy od słabszych aut i powoli wspinamy się wyżej i wyżej. W Hot Pursuit 2 nie ma chyba też tuningu, co dla wielu jest aż tak ważne, a mnie ten element zawsze tylko drażni i szczerze mówiąc rzadko z niego korzystam. W Underground 2 grałem zdecydowanie najmniej i grę stawiam o klasę wyżej od Most Wanted. Z Hot Pursuit 2 spędziłem trochę czasu, ale wciąż czuję niedosyt i za mało mi i to powinna być wystarczająca rekomendacja.


RE: Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? - piotros - 27-11-2012

Podzielam zdanie Kratos'a... Wink
Również uznaję NFS HP2 za najlepszego NFS'a na PS2, a miałem okazję popróbować wszystkich.
Brak tuningu i sama frajda z jazdy są bezcenne.
Do NFS'ów dodałbym jeszcze Need For Speed III Hot Pursuit na PS1. Również moja ulubiona część NFS'a... Smile
Na obu NFS'a HP pięknie gra się również we dwie osoby... Smile
Polecam obie dla tych, którzy chcą pojeździć, a nie bawić się w tuningi i inne pierdoły, które moim zdaniem są zbędne.


RE: Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? - Kratos - 27-11-2012

Nooo widzę, że doszły 2 nowe głosy w ankiecie na Hot Pursuit 2 ;D Ja tuningu nikomu nie bronię i jak ktoś lubi bawić się w zamienianie części to proszę bardzo. Ja nie jestem fanem motoryzacji i dlatego ta część mi może aż tak przypadła do gustu. Włączam konsolę, wyścig i jadę, nic nie muszę ustawiać i sprawdzać która z części będzie lepsza od której. Poza tym w wyścigach (a przynajmniej w trybach, w których ja startowałem) wszystkie samochody są tej samej marki i mają ten sam model, wszyscy są równi, różnią się najwyżej kolorem i to też mi się podoba. Pozycja w wyścigu zależy od naszych umiejętności i nikt na starcie nie jest faworyzowany ze względu na lepszy wózek.


RE: Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? - PaultheGreat - 27-11-2012

Do serii "Need for Speed" odczuwam swego rodzaju sentyment. Jest tak w głównej mierze ze względu na to, iż w pierwsze odsłony tej serii ogrywałem wspólnie z kolegami mając niewiele ponad 10-11 lat. Mówiąc "Need for Speed" prawdopodobnie spowodujesz, że zacznę przypominać sobie wczesne lata giercowania na PC. Jak już wspomniałem pierwsze odsłony tzn. przed "Underground 2" ogrywałem wraz z kolegami (nie miałem ich zainstalowanych na własnym blaszaku), to też nie wiele mogę powiedzieć na ich temat.

Pierwszą "samodzielnie" ograną i jednocześnie zainstalowaną na własnym pececie odsłoną tej serii było "Need for Speed: Underground 2", którą póki co uważałem za najlepszą grę wyścigową z jaką miałem przyjemność się zmierzyć (w zasadzie po głębszym namyśle stawiam ją na równi z "Burnout 3: Takedown", ale to tak nawiasem mówiącSmile). Dobrze pamiętam jak mając 12 lat zarywałem kilka godzin zagrywając się w tą odsłonę serii. Niestety gry nie ukończyłem, czego serdecznie żałuję - zwłaszcza mając na uwadze, że odstawiłem ją mając na liczniku ukończone 90% gry.

Później przyszedł czas na "Most Wanted", które jest przez znaczną część graczy uznawane za najlepszą odsłonę serii (osobiście uważam za taką "Underground 2", ale jest to kwestia gustu). Gra oferuje nam troszkę inny klimat względem poprzedniczki, a to za sprawą dodania cyklu dnia/nocy oraz policji. Jak dobrze wiemy w "Underground 2" była cały czas noc, która w pewnym sensie dodawała klimatu rozgrywce. Oczywiście nie mam nic przeciwko dodaniu cyklu dzień/noc, bowiem dodaje ona realizmu, aczkolwiek ujmuje trochę z klimatu nielegalnych wyścigów. Jeżeli chodzi o policję, to brakowało mi jej trochę w poprzedniczce, lecz w pewnym sensie lukę tą wypełniła obecność innych rajdowców na drogach podczas swobodnej eksploracji.

Słowem podsumowania, będę zmuszony powtórzyć swoje słowa z pierwszego akapitu. Do serii "Need for Speed" odczuwam swego rodzaju sentyment, chociaż nie jestem wielkim miłośnikiem ścigałek i raczej nie interesuję się samochodami. "Need for Speed" kojarzy mi się głównie z dzieciństwem i początkami mej przygody z grami, toteż ciężko jest mi obiektywnie ją ocenić. Jeżeli musiałbym przejść do negatywnej części mojej wypowiedzi, to muszę podkreślić, że niezbyt przypadło mi do gustu "Need for Speed: Carbon", aczkolwiek nie dałem tej grze szansy (podszedłem do niej tylko raz; może kiedyś spróbuję się do niej przekonać).


RE: Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? - Mr.Q - 27-11-2012

Kratos, dlaczego nie lubisz Most Wanted? Proszę o wyczerpującą wypowiedź Smile


RE: Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? - Kratos - 27-11-2012

Bo wszyscy go lubią - ty powinieneś to najlepiej rozumieć ;D A poważnie to już co nieco pisałem, ale żeby szczegółowo wypunktować co mi się w niej nie podoba musiałbym spędzić z nią więcej czasu i sobie przypomnieć. Pierwsze wrażenie być może jest najważniejsze i w moim przypadku było ono złe. Drugie i trzecie też. Model jazdy mi nie przypasował i nędzna grafika, którą EA zaserwowało w Most Wanted. Ta cała super fabuła też mnie nie powala na kolana. To jest gra wyścigowa, nie potrzeba mi do tego żadnej bajeczki skoro "misje" w większości polegają na tym samym, czyli dojechaniu jak najszybciej do mety. Sporo osób też nie rozgranicza platform i wersje NFS na PS2 wrzuca do jednego wora z tymi na PC. Może w Most Wanted jeszcze to nie było aż tak widoczne, ale w ostatnich 3 grach z serii na PS2 już tak.


RE: Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? - PaultheGreat - 28-11-2012

(27-11-2012, 16:43)Kratos napisał(a): [...]Sporo osób też nie rozgranicza platform i wersje NFS na PS2 wrzuca do jednego wora z tymi na PC. Może w Most Wanted jeszcze to nie było aż tak widoczne, ale w ostatnich 3 grach z serii na PS2 już tak.

Sam grałem w wersję wydaną na PC i w zasadzie w oparciu o doświadczenia z niej wyniesione napisałem swój wcześniejszy post. Słyszałem jednak, że poza grafiką wersje PC i PS2 w ogóle się nie różnią, dlatego też postanowiłem, że wypowiem się w tym temacie.

Najbardziej widoczną wadą "Most Wanted", a w zasadzie każdej gry z tej serii, w którą grałem jest swoista monotonność rozgrywki. Dolegliwość ta uniemożliwiła mi ukończenie zarówno "Underground 2", a także omawianej przeze mnie pozycji. Jednak w odróżnieniu do poprzedniczki monotonia jest bardziej widoczna w tym przypadku. Po prostu przez cały tryb kariery towarzyszy nam swoisty schemat tzn. ścigamy się i nabijamy punkty do rankingu, by móc zmierzyć się z kolejnym przeciwnikiem na liście. Różnica w dalszych etapach jest taka, że musimy nabić większą ilość punktów i wygrać więcej wyścigów. To samo było w poprzedniej części, gdzie w zależności od naszych postępów w grze musieliśmy wygrać więcej wyścigów.


RE: Jaki jest najlepszy Need for Speed na PS2 według was? - ashin - 28-11-2012

Tylko czego spodziewać się po grze wyścigowej? Mimo wszystko U2 i MW miał sporo trybów wyścigów, które się od siebie różniły. Jednak jest to i będzie gra wyścigowa, która opiera się na wyścigach. Trudno wymagać tutaj czegoś więcej od tego typu gry. Tutaj satysfakcje sprawiają wyścigi i podrasowane fury. Zresztą pamiętam naprzykład takie Gran Turismo na PS1, gdzie wyścig potrafił trwać z 20minut, bo było bardzo dużo okrążeń jednej trasy, a już po 2 pierwszych kółkach można było zdobyć niesamowitą przewagę nad przeciwnikiem.
Mimo wszystko jak nie patrzeć, wiele gier jest monotonnych. Tylko my je inaczej odbieramy. Nawet strategie, gdzie podobno trzeba dopasowywać się do przeciwnika opierają się na podobnym schemacie. Bo prędzej czy później odkrywamy 'idealny' start dla naszej frakcji i każda rozgrywka rozpoczyna się tak samo.
Teraz twórcy starają się bardzo urozmaicać gry, jednak pamiętajmy, że to tylko gry i będą na swój sposób monotonne. Trudno zarzucać grze wyścigowej, że jest nudna bo karze nam się ścigać Big Grin