PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Co ostatnio kupiliście na PS2? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Game Corner (https://playstationforum.pl/forum-game-corner)
+--- Wątek: Co ostatnio kupiliście na PS2? (/thread-co-ostatnio-kupili%C5%9Bcie-na-ps2)



RE: Co ostatnio kupiliście? - Simion - 24-04-2013

Serio się nie bawiliście kamerą? To nie wiecie ile straciliście Big Grin. Ta zabawka rozkręciła kilka imprez. Oczywiście nic nie pobije karaoke ale kamerka też jest dobra. Najlepsze co zrobiliśmy to włączenie w jednym pokoju w grze eye toy groove trybu wolnego, gdy kamerka byłą skierowana na parkiet w innym pomieszczeniu. Spaliłem przy tym kilka filtrów na reflektorze ale warto było Tongue .

Działanie jest banalne. Każdy obraz to macierz pikseli gdzie każdy z punktów zawiera parametr koloru w RGB (255 odcieni na każdy) - to są podstawy grafiki komputerowej. Gry z serii EyeToy bazują właśnie na rozpoznawaniu znaczących różnic kolorów. Tak więc jeżeli mamy zieloną ścianę i ubierzemy się na zielono to gry nie rozpoznają ruchu. Dlatego także miecz oraz pompony są w jaskrawych barwach.
Przy PS3 dodano trzeci wymiar poprzez mierzenie rozmiaru kulki na końcu kontrolera.


RE: Co ostatnio kupiliście? - Mr.Q - 24-04-2013

No właśnie - rozkręciła kilka imprez. Ja imprez przy konsoli nigdy nie robię, a samemu się chyba zbytnio pykać w to nie chce? Smile

Simion napisał(a):Serio się nie bawiliście kamerą? To nie wiecie ile straciliście
Z Kinectem do czynienia miałem bardzo dużo, ale bawił mnie tylko z początku. Potem już szału nima...


RE: Co ostatnio kupiliście? - piotros - 24-04-2013

(24-04-2013, 17:25)Simion napisał(a): Serio się nie bawiliście kamerą?[..]

Ja się bawiłem i EyeToy Play'e są ciekawe, ale najczęściej wykorzystywałem ją w SingStar'ze... Smile


RE: Co ostatnio kupiliście? - Simion - 26-04-2013

(24-04-2013, 17:34)Mr.Q napisał(a): No właśnie - rozkręciła kilka imprez. Ja imprez przy konsoli nigdy nie robię, a samemu się chyba zbytnio pykać w to nie chce? Smile

Zależy w co. Od grove nie mogłem się oderwać. Ale nałogowo grałem kiedyś w DDR więc chyba mi po tym zostało Tongue .
Sega Superstar także nieźle wciąga.


Chyba EyeToy mnie prześladuje Tongue . Znalazłem "EyeToy Play 3" z kamerką i memorką do PSX za 15zł Tongue . Grę zatrzymam a reszta pójdzie na handel.

Paczuszka przyszła. O dziwo miecz jest twardy Tongue . Jest leciutki, lecz nie aż tak jak myślałem - czuć go w ręku.

Jak skończę walkę z obroną inżyniera to napisze coś więcej.


RE: Co ostatnio kupiliście? - Yohokaru - 26-04-2013

Swego czasu także interesowałem się EyeToyem, ale zawsze jakoś wpadało coś ważniejszego do kupienia. Osobiście czekam na jakąś konkretną opinię wobec tego protoplasty kontrolerów ruchowych 7 generacji. Kto wie, może skłoni mnie to do zakupu tej zabawki, ponieważ nie jest to ostatnio taka droga sprawa.


RE: Co ostatnio kupiliście? - piotros - 03-05-2013

Dzięki Sandiniście moja kolekcja powiększyła się o kolejny tytuł, a jest nim:
Silent Hill: Shattered Memories na PS2... Smile
Gra okazała się prawie nówką sztuką, tylko bez folii... Smile Pudełko niezniszczone, książeczka dziewicza a płytka bez ani jednej ryski... Smile
Tutaj macie zdjęcia: 1 i 2.
A dodatkowo porównanie wersji na PSP i PS2... Smile

Z serii Silent Hill brakuje mi już tylko Book of Memories na PS Vita, ale po recenzjach raczej jej nie kupię, zresztą nie widzi mi się kupować tej konsoli tylko dla tej gry, przynajmniej na razie...


RE: Co ostatnio kupiliście? - PaultheGreat - 03-05-2013

Prawdę mówiąc to nie dziwi mnie Twój zakup. Jesteś fanem serii "Silent Hill" i było to tylko kwestią czasu, aż zdecydujesz się na kupno tego tytułu. Ostatnio dowiedziałem się, że jedynie "SH 2" posiada edycję kolekcjonerską, więc dlatego zakupiłeś "tylko" wersję premierową - znając Twoje upodobania podejrzewam, że gdyby takowa istniała to prawdopodobnie byś ją kupił. Smile


RE: Co ostatnio kupiliście? - Mr.Q - 03-05-2013

Piotros, cieszę się tym zakupem razem z tobą. Wspaniale się patrzy na twoją kolekcję, a szczególnie na zestaw gier z pod znaku Silent Hill. Nie wiem jakim trzeba być fanatykiem, aby posiadać nawet filmy wydane na UMD dla konsoli PSP. Taki zbiór to prawdziwy powód do dumy. Co do samej gry - nie grałem i mam opory aby się za to zabrać. Sandi co prawda polecał, ale ten napis 'CLIMAX' na okładce gry skutecznie mnie zniechęca. Jeśli chodzi o horrory, nikt nie wie o nich tyle co Japończycy...


RE: Co ostatnio kupiliście? - ZeberkoPL - 03-05-2013

@piotros
Takiej kolekcji można jedynie zazdrościć aż wstyd mi się przyznać że jestem fanem cichego wzgórza i posiadam jedynie sh2 , the room . Shattered Memories bardzo chciałbym mieć w swojej kolekcji okładka przykuwa uwagę .
Gratulacje udanego zakupu w dobrej cenie
Mr.Q napisał(a):Co do samej gry - nie grałem i mam opory aby się za to zabrać. Sandi co prawda polecał, ale ten napis 'CLIMAX' na okładce gry skutecznie mnie zniechęca.
Nie bede zabardzo offtopować wiec w 2 zdaniach.Jestem fanem klasycznego SH , pierwsze były nadzieje , rozczarowanie ... trochę grania na siłę a od połowy gry coraz lepiej i lepiej .Znajdzie się nawet kilka dość ciężkich obrazów psychologicznych które zostają z graczem po ukończeniu tytułu.


RE: Co ostatnio kupiliście? - Mr.Q - 05-05-2013

Przez Allegro za kwotę 15zł nabyłem zestaw trzech gier. Dwie z nich to tytuły z serii Tomb Raider, trzecią produkcją jest REC: Veronica X. Na tym ostatnim tytule zostałem trochę oszukany, ponieważ gra jest totalnie zniszczona. No ale nie rozdrapujmy starych ran, transakcja właściwie i tak była udana, TR są w BDB stanie - a o to chodziło...

Co do samej aukcji, jej nazwa nie wskazywała na żadną konkretną grę (brak tytułów w nazwie) i cudem znalazłem ją w środku nocy na kilka godzin przed zakończeniem.

[Obrazek: 14481361915766106663.png]

[Obrazek: 12077084457660746489.png]